Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit ünnepeljek ma meggyőzött...

Mit ünnepeljek ma meggyőzött ateistaként?

Figyelt kérdés
Erős ateista vagyok, így nekem Jézus születése nem ünnep...
2022. dec. 24. 14:25
 1/8 anonim válasza:
90%
Ha van csaladod akivel egyutt tudod tolteni az unnepet akkor azt
2022. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem rengetegen nem a vallási része miatt karàcsonyoznak. Család együtt van, szeretet…
2022. dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%

Ez a szeretet ünnepe, nem mindenféle vallásoké. Több ezer évvel azelőtt létezett már, hogy egyik-másik elkezdte kisajátítani.

Ünnepeld azt, hogy vagytok egymásnak. Ha meg nem vagytok, akkor menj el kirándulni, vagy ahova jól esik. Vagy beszélgess valakivel akár egy társkeresőn.

2022. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%
a Nap december 21.-edikén eléri azt a pontot, ahol a legalacsonyabban van. innentől 3 napig stagnál, majd 24.-étől emelkedik, így minden egyes nap hosszabb már. ünnepeld a Fény születését, ilyenkor te is egy kicsit újjászülethetsz
2022. dec. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A telet, a szeretet, a családot ha van, ha nincs senkid akkor a nyugalmat, ha minden kötél szakad az életet.

De amúgy bármit lehet ünnepelni, a szombatot is vagy a kávét vagy akármit kitalálhatsz magadnak, ami téged boldoggá tesz.

2022. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

#4.

Amúgy már közvetlen a napforduló után hosszabbodnak az éjszakák, de érzékelni majd csak februárban lehet.


Bár én hívő vagyok, szóval nem tudok tapasztalatból írni, de szerintem bármit, amit akarsz.


Amúgy miért ne ünnepelhetnéd a Názáreti Jézus, mint egy remek és bölcs ember, egy filozófus születését, aki tanította az embereket a szeretetről, békességről? Ahhoz, hogy Jézust tiszteld nem kell templomban élő vallásosnak lenned, sok ateista is tiszteli. Az ateizmus nem vallás, nincsenek dogmái, parancsolatai, sőt, még kimondott tanításai sem. Nincs alapítója, nincsenek szentjei/buddhái/prófétái/stb. Nem kell mindent elvetni, aminek vannak vallási gyökerei. Jedlik Ányos nevéhez kötjük a szódát, mégsem hallottam még egy nem-kereszténytől sem, hogy "Nekem elveim vannak! Nem, nem iszom szódát soha!". Nem tudom, hogy ismered-e Szommer Kittit, az Ideológiák Tárháza egyik gyártója, és ateista. Ő maga is ateista, de tiszteli a Bibliát, a Koránt stb., mint bölcsességeket tartalmazó írásokat, amelyek akkor is érvényesek lehetnek, ha az ember nem hisz benne. De az AC/DC frontembere sem vallásos, de tiszteli Jézust, mint egy bölcs és remek embert, aki megkérdőjelezhetetlenül hatalmas hatást gyakorolt a világra, ahhoz képest, hogy nem volt király, nem volt zsarnok, nem volt kereskedő stb. Jézus a szeretetre tanította az embereket, követői között voltak görögök, zsidók, sőt, a három király, akik meglátogatták teljesen más nemzetiségűek voltak, teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, vagy miben nem hisz, a lényeg az elfogadás, a békesség és a szeretet. Nem ugyanaz az egyház, meg Jézus. Eleve rengeteg egyház van, rengeteg radikálisan különböző palettával, szóval lehetetlen is lenne, hogy mindegyikkel azonos legyen Jézus. Van például buddhista ismerősöm is, aki ünnepli a karácsonyt, mivel a buddhizmus bódhiszattvaként tekint Jézusra is. Számára is erről, illetve valami hasonlóról szól az ünnep.


De lehet egyszerűen egy jó alkalom arra, hogy összejöjjön a család, különösebb tartalom nélkül, ha már manapság sajnos ezt csak ritkán engedhetjük meg magunknak. Lehet úgymond a "család ünnepe". Lehet egyszerűen egy kulturális esemény, amikor a hagyományok jobban előtérbe kerülnek. Lehet a "szeretet ünnepe" is, viszont figyelni kell, hogy ez ne váljon klisévé, és tényleg a szeretetről szóljon, ne csak egy szép címke legyen, miközben az egész érzelmek nélküli, mindenkinek csak púp a hátán, és csak addig mosolygunk egyet kényszeresen, ameddig el nem készül a Facebookra a kép.


Szóval a kulcs: találd meg, hogy számodra mit jelent, miről is szől, és az már nagyon jó, ha a szívedhez, lelkedhez eljut, megérint valahogy az ünnep üzenete.

2022. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

#4.

Mondjuk hallottam olyat is, hogy valaki ateista és a természet változásait ünnepli különböző alkalmakkor: a két napforduló és nap-éjegyenlőség, napfogyatkozás, hasonlók. Olyan is van, aki a legközelebbi munkaszüneti napon ünnepel, mivel ezek itthon nem munkaszüneti napok.

2022. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
A családdal töltött időt.
2023. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!