Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valamilyen séma alapján, vagy...

Valamilyen séma alapján, vagy csak úgy vegyesen, mindenhogyan díszítitek a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Szoktatok olyat csinálni, hogy például egy évben csak egyszínű díszeket raktok rá? Vagy csak egyfajta díszeket? Vagy mindet felteszitek minden évben?


Mi az utóbbiak táborát erősítjük. Van egy csomó díszünk, különböző színekben, fajtákban, minden évben kis híján mindet, minden féléből felpakolunk. Szerintünk pont ettől lesz szép, hisz nem véletlenül szól úgy a szólás, hogy "Van ezen minden, mint a karácsonyfán".


Nálatok hogy szokott lenni?



2022. dec. 26. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én karácsonyfámnak olyannak kell lenni, hogy nekem és szeretteimnek is tetsszék, nem pedig amilyet más kitalált magának.
2022. dec. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindent fel....

Mármint a fa méretével arányosan a minden szinesből sokat...


Nagy házunk van és sok dísz, de már így is sok helyet foglalnak. Hova tennék annyiféle egyfélét...??


De amúgy tetszene és én is gondoltam már, hogy újítani kéne, de még nem jött össze, meg ugye vannak kedvenc régi színes díszeim...


Egy biztos, újabb díszeket nem veszek, főleg gagyi műanyagot nem.

Szép minőségi díszeket is majd csak akkor fogok venni, ha elköteleződtem majd valamelyik szín mellett...


A fehér egyre jobban tetszik.. az még egy két másik színnel is jó együtt, pl fehér ezüst rózsaszín, vagy fehér ezüst kék, vagy fehér rózsaszín pink, fehér világoskék sötétkék. Ilyesmi...

Hát meglátjuk rászánom-e magamat, az biztos, hogy minőségi díszeket veszek máj, még ha drága is...

2022. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2.

Hát igazából a templomokban manapság gyakran lehet látni a fehér, arany, ezüst díszítésű fákat (lásd: chrismon fa).


Az eredeti, pontosabban a legelső karácsonyfákon, amelyeket a középkorban készítettek gyümölcsök voltak, majd ezeket váltották fel a díszek, amelyek először pirosak, meg zöldek voltak.


Tehát vannak variációk, de én nem szeretek, úgyhogy mindent felteszek. :-)

2022. dec. 26. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen, mindent. Bár már csak kis fát állítunk, kis műfenyőt, tehát a díszekből tudunk válogatni, nem feltétlen kerül fel minden évben ugyanaz. De az alap az, hogy színben és formában is vegyesek a díszek.


Mondjuk gondolkodtam már, hogy ki kellene próbálni, hogy egy-egy év egy-egy színű fa-díszítés. Ehhez meg ugyebár évente új díszeket kellene venni. Vonz a gondolat. Viszont a másik oldalon ott van, hogy 47 éves vagyok, és még mindig van "otthonról" hozott dísz. Ami még a szülői házban volt, gyermek- fiatalkorom díszei. Kis havas tetejű házikó, kis üveg, kis harang...és annyira jó elővenni ezeket a díszeket, és felrakni a fára. Kicsit vissza hozza a gyermekkoromat, szüleim szellemét...Ott vannak még férjemmel összeköltözésünkkor vett díszek. Azok meg arra az időre emlékeztetnek. És mindez elvészne szép lassan az új és új díszekkel. Ami részben a meghittségét is adja az egésznek. Ami jelképesen mutatja, a család értékét, meg hogy honnan indultunk, és még mindig itt vagyunk, együtt. Röviden, ezekben a régi díszekben benne van a szeretet szelleme.

2022. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!