Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Azért nem látom olyan szépnek...

Azért nem látom olyan szépnek az ünnepeket,mert megöregedtem,vagy már tényleg nem olyan varázslatosak,mint régen?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok. A nálam fiatalabbak,ha vannak itt, milyennek látják a karácsonyt manapság?
2022. dec. 28. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nem vagyok fiatalabb, de a hátam közepére sem kívántam sosem az egészet. Nincs olyan ünnep, amit szeretnék. Szeretteim szülinapja esetleg.
2022. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzek már semmi varázslatot ünnepekkor, de így vagyok ezzel már nagyjából 20 éves korom óta
2022. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, amíg a szülői házban laktam, addig éreztem a varázsát. (27 éves koromig). Azóta nem. Még vártam arra, hogy amikor majd gyerekem lesz, akkor visszajön az érzés, de nem jött vissza. Jó volt látni persze az örömét, a csillogó szemeit, de AZ soha nem jött már vissza. Valószínű ez így van összerakva. Felnőtt szerepben már kb. csak nyűg.
2022. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Varázslat felnőtt fejjel szerintem már nincs. Az a gyerekek kiváltsága, ami főleg addig tart, míg kicsik. A hangulatát, a készülődést lehet szeretni, várni az ajándékokat, ha nem kényszer a családozás, akkor a rokonokkal való találkozást, a finom ételeket, hogy ki lehet öltözni, lehet pihenni,stb.
2022. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16 éves lány vagyok, tehát még "gyerek", de amióta az eszemet tudom, utálom az egészet. Úgy fel van fújva, hogy azt nem hiszem el, végre vége.
2022. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,a hó az,ami hiányzik. A '90-es években voltam gyerek,kamasz. Az utcánkban,udvaron szikrázott a hó az utcai lámpáktól. Az út mentén,ahol ellapátolták,2 méteres fal állt végig az utcán. Mintha egy másik világ lett volna. Bent a karácsonyfa,az ablakból néztük a hóesést. Annyira hihetetlen,hogy ilyen is volt. Aztán ahogy egyre nagyobb lettem, egyre kevesebb hó volt. Először azt hittem,nekem tűnik csak úgy. De aztán egyszer csak nem volt hó. Akkor megértettem,hogy sosem lesz többé és tiszta depresszióba estem. Azóta többször is volt ilyen nagyon idézőjeles "hó" nálunk,mert hegy közelében lakunk..ilyen 1cm-es kis semmi,ami másnapra elolvad. De azért szerencsés vagyok,hogy megélhettem a nagy havas karácsonyokat. 7-8 éves koromig maga volt a csoda.
2022. dec. 30. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálam a hó csak elvett volna belőle. Bármi, csak hó ne essen.
2022. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A karácsony csak a gyerekeknek varázslatos szerintem. Mert nekik semmit nem kell csinálni, mégis ott a kaja, a díszek, az ajándékok. Felnőtt fejjel már inkább stressz a karácsony: rád hárul minden felelősség: a fa beszerzése, felállítása, feldíszítése, az ajándékok beszerzése, csomagolása, a ház kitakarítása, az ünnepi bevásárlás, a sütés-főzés, a vendégek kiszolgálása, szórakoztatása, stb. Nehéz úgy élvezni az ünnepeket, ha az ember lényegében végigdolgozza az egészet.
2022. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Számomra a tavalyi karácsony nagyon varázslatos volt. Az ideire sem lehet panaszom... Bár idén azért egy kis havat (ahogy tavaly is, bár kicsit később, mert akkor el még el is tudtunk volna utazni), vagy legalább egy kevés kis deret, ha azt sem legalább egy kicsivel hidegebbet elbírt volna a 11 fok helyett... Időjárás alapján nálunk simán lehetett volna egy korább dátumra eső húsvét is. Bár tény, hogy a karácsony nem azzal nyer értelmet, illetve nem az teszi varázslatossá, hogy van-e hó, vagy nincs. Mindig fel szoktam hozni példának, hogy mit szóljanak a mediterrán területeken, Afrikában, Közép-Amerikában, Ausztráliában, esetleg Indiában élők, akik ünneplik a karácsonyt? Náluk nagy eséllyel nem lesz soha se hó, se különösebben hideg, vagy max. nagyon ritkán karácsonykor, függetlenül attól, hogy mikor ünneplik.


Ezzel persze most nem azt akartam írni diszkréten, hogy öreg van. :-D Szerintem nincs összefüggés a kettő között. Miért is lenne?


Ha nem elég varázslatos, akkor tedd azzá!

Szerintem minden ünnep alapvetése, hogy készüljünk fel rá rendesen, ne csak úgy beleessünk a szürke hétköznapokból, majd ugyanígy ki belőle, évről évre. A felkészülést itt most kimondottan nem az októberrel kezdődő vásárlási lázra, illetve a már októberben-novemberben csicsásra díszített házakra értem. Lelki felkészülésre gondolok. Nem véletlenül volt régen a nagyobb ünnepek előtt egy kicsit szerényebb, böjties időszak: advent és nagyböjt. Mi ősszel őszi díszeket teszünk fel, majd advent első vasárnapjával leszedjük azokat is (ahogy nagyböjtkor is a farsangi díszeket), és teljesen csupasz lesz a ház. Az egyetlen dísz, ami a házat ékesíti az az adventi koszorú, amit általában előtte szombaton készítünk el együtt. Ez is sokkal varázslatosabb, mint venni egyet jó pénzért. Hogy nézne ki, ha a saját névnapunk, szülinapunk stb. előtt is három-négy héttel kötőjel 2 hónappal feldíszítenénk a házat. Vagy ha kitennénk a nyári díszeket márciusban... Ilyenkor jobban odafigyelünk arra, hogy több időt töltsünk egymással, és nagyobb figyelmet fordítsunk másokra. Vegyük észre azt a hajléktalan bácsit, akit eddig levegőnek néztünk! Vegyünk neki egy meleg ételt/adjunk neki pénzt, és menjünk oda hozzá beszélgetni! Ha már ez nem mindennapos, sőt, szinte zavarba ejtő szituáció, legalább a különböző ünnepek előtt embereljük meg magunkat a robotvilágban... Másrészt díszítsd fel a házad karácsonyra szenteste napján! Állíts karácsonyfát, Betlehemet, készíts adventi koszorút, tegyél ki gyertyákat, fénysorokat, girlandokat, tegyél fel egy ünnepi terítőt, ültessünk lucabúzát, készítsünk saját kezűleg ünnepi díszeket! Nyilván nem ez teszi az ünnepet ünneppé, tök jó lenne, ha ünnepi hangulat lenne egy csontváz házban is, de segít a belsőnknek is az ünnepre hangolódni.

2022. dec. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sajnos már én sem érzem azt amit rég...nagyon félek tőle, hogy az az érzés ami régen volt már soha nem tér vissza....azt hiszem már hosszú évek óta depressziós vagyok...csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez a korral jár-e vagy tényleg valami gond van. (37 N)
nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!