Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért állítanak köztéren...

Miért állítanak köztéren Betlehemet, ha sértő lehet az ateisták számára, és nincs igazolható szekuláris célja?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy Európában van valami szabály, ami erre vonatkozik, Belgiumban és Franciaországban is ezért nem engedélyezték több helyen.

2023. jan. 4. 20:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk engem nem zavar, meg szerintem szépek, örülök hogy vannak, mellesleg hívő is vagyok, de attól még másokat sérthet.
2023. jan. 4. 20:27
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nincs olyan ateista akit ez zavar(na).

Én is ateista vagyok, de soha egy pillanatig eszembe nem jutott hogy zavarna bármilyen vallási jelkép vagy szimbólum. Ilyen erővel akkor zavarhatnának a templomok toronydíszei, a temetői keresztek, a Tv/rádió vallási műsorai és még ezer dolog. Ez ( is) a különbség az ateista és a bigott hívő között.

2023. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Mert Magyarország keresztény ország.
2023. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Belgiumban és Franciaországban is ezért nem engedélyezték több helyen


A sok bevándorlónak nyalják a sggét nehogy balhézzanak.

2023. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy köztéri bethlehemnek milyen igazolható szekuláris célja lehetne?
2023. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alapállításod hamis, hogy sértő, mért lenne sértő, maximum érdektelen, innentől borul a kérdésed.
2023. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A kulonbseg egy vallasi megszallot es egy ateista kozott az, hogy a vallasi megszallott szemelyes sertesnek veszi ha mas vallas szimbolumait kell neznie, egy ateista meg pont lesz.rja hiszen nem hisz benne.
2023. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Az ateistákat nem zavarja a betlehem. Szerintem szépek, van egy hangulatuk. Inkább a vallásosakat szokta zavarni, hogy mások is léteznek rajtuk kívül. [link]
2023. jan. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Az ateisták múalkotásként ekintenek a Betlehemre, szent István szobrára is királyszoborként tekintenek.
2023. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen alapon 2 követ vagy fahasábot sem lehetne soha, sehol egymásra tenni, mert biztos van valaki, akit zavar.
2023. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!