Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor szoktátok elbontani a...

Mikor szoktátok elbontani a karácsonyfát, és mikor szeditek le a fényeket, díszeket, Betlehemet stb.?

Figyelt kérdés

Gyertyaszentelő van, régi népszokás alapján ekkor szedték le az összes karácsonyi díszt, ekkor bontották el a karácsonyfát, sok templomban a Betlehemeket is a mai napig hagyták kinn.


Másik, újabb szokás szerint már vízkeresztkor mindent leszednek, mivel hivatalosan azzal, pontosabban az azt követő vasárnappal van vége a karácsonyi időszaknak.


De olyanról is hallottam, aki nem köti semmi ilyesmihez, egyszerűen akkor szedi le őket, amikor úgy érzi.


Ti mikor szoktátok?


Mi a legelső csoporthoz tartozunk, bár nem ma szedünk le mindent, hanem majd valamelyik hétvégén hamarosan. Semmire nincs idő egy ilyen hétköznapon, meg amúgy sem annyira nagyon csúnya még.



2023. febr. 2. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még megvan, és egyenlőre nem is szedem le.

Persze csak egy kis 25 centis műfenyő, de a 10 db-os lámpasor szép hangulatvilágítás (kék színű és a szobában is a kék dominál).

2023. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1.

Nálunk is hasonló a helyzet egyébként. A karácsonyfa fénysorai, meg az ablakban lévő égő csillag pont világít annyira, hogy megfelelő világosság legyen, ha nem kapcsoljuk fel a lámpát, akkor is.

2023. febr. 2. 21:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden évben máskor. Idén január 21-én szedtük le a műfát.
2023. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most január 6-án szedtük le, de szeretem tovább fenntartani a karácsonyi díszeket, olyan szépek és még egy kicsit abba a szép hangulatba tart. Meg, amúgy is zavaró kicsit, hogy már szeptember végén látom a boltokba a csokimikulásokat stb. már kezdődik nagyba a karácsonyi készülődés (nő a hype) aztán december 27-én csak úgy szertefoszlik szinte az egész.
2023. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Évenként változó időben szedjük le a díszeket, Attól függ, mennyire "él" még a fa. Idén (kivételesen) Nordmann-fenyő volt, amit a múlt hét közepén likvidáltunk. Bírta volna tovább is, de kellett a hely.
2023. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem szoktam díszíteni, eddig egy kis lakásom volt, és szüleimnél karácsonyoztam. Idén már egy nagy házban fogok élni, félek is tőle, de nem ez a lényeg. A kérdésre válaszolva, nem nagyon szeretek díszitgetni, ami lesz is majd, legkésőbb vízkeresztkor le fogom szedni. Nem rajongok a karácsonyért.
2023. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szívem szerint vízkeresztkor szedném le, nem azért, szeretem, de számomra addig tart a karácsonyi ünnepkör. De a család szereti megtartani, meg tényleg szép is, meg sokat is készülünk rá, szóval addig szokott meglenni, amíg szép a fa - + 1-2 nap, amikor van időnk leszedni.

Vízkeresztkor a kisebb lakásdíszeket szedtük le. A fát, a betlehemet idén 20-án szedtük le. Az adventi koszorú kivételesen most is megvan, csak a gyertyákat szedtük le róla. Az szerintem hónap végéig marad.

2023. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Templomban valóban febr. 2-án szokás. De ott tovább is bírják a fák.

Nálunk otthon január 6-án (vagy az azt követő hétvégén). Vízkereszttel véget ér a karácsony és kezdődik a farsangi időszak.

2023. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Mindig március elején szedem le. Mindig sokkolom a szemétszállítókat :-)

Mindig kék ezüstfám van, 3 méteres, az bírja a legjobban; nem hullik.

Imádom a karácsonyt, a hangulatot, és mivel a január/február két "szürke" hónap, szeretem, ha még megvan a karácsonyi hangulat, díszítés :-)

2023. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8.

Miért bírnák tovább?


Nordmann fenyőnk van, elég sokáig bírja.


Régen meg a karácsonyfa a tisztaszobában volt, ahol amúgy sem valami nagyon meleg volt.

2023. febr. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!