Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ez akár negyvenéves koromig...

Ez akár negyvenéves koromig is így lesz?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, még a szüleimmel lakom, dolgozom. A szüleim szerint tartja magát az a nézet, hogy amíg nincs férjem, addig a barátom nem jöhet szentestére, csak max másnap. Ez nekem nagyon fáj, mert helyette az unokatestvéremmel, annak párjával (!) (mert ugyebár neki nem mondhatják meg, hogyha nem házasok, ne hozza a párját, mert ő nekik nem gyerekük, és mivel ők jönnek hozzánk, azt hoznak, akit akarnak, csak ÉN nem hozhatom házasságig a barátomat), nagynénémmel, tehát mindenki fia-borjával+egy idegennel KÖTELEZŐ töltenem a szentestét, mert hát mégiscsak család, csak pont azzal nem lehetek, aki elvileg meg az én családom lesz, akit szeretek. Ez nekem nagyon megalázó. A párom még sok évig nem fog tudni elvenni, csak találkozgatunk, mert neki is idős szülőt kell ápolnia, a idős szülője meg engem nem ismer el, nem mehetek hozzájuk, a "fiának nincs senkije", stb. Tehát majd ha egyszer meghal, lehet vmi, de ez akár negyvenéves koromig is eltarthat. Kicsit elcsúszott a magánéletem. Másoknak ilyenkorra már gyerekeik vannak, boldogan együtt töltik a karácsonyt, engem meg még vénségemig ilyen szabályok kötnek, hogy melyik napon lehetek együtt azzal, akit szeretek?? Nagyon sokat bőgök emiatt.
2011. nov. 26. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? KIvel laksz?
2011. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyetek ki albérletet! Költözzetek össze!
2011. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok. Otthon lakom.
2011. nov. 26. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
de mennyi? 30?
2011. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos sokkal több. Miért érdekes?
2011. nov. 26. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a barátod nem is akar elvenni, ha akarna, akkor nem a beteg szülőre hivatkozna.

Hogy a barátod miért nem mehet szentestére, nagyon nem értem.

2011. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

miért laksz a szüleiddel? mi az, hogy ennyi idősen előírják neked hogy mit tehetsz? nem térek magamhoz. biztos nem 17 éves vagy?

na mind1. megmondom kerek perec, hogy szerintem te vagy a hibás. miért nem állsz a saját lábadra, miért hajtasz fejet úgy a szüleid előtt, ahogy egy kiskamasznak kell, nem felnőttnek?

a másik hunyó meg a barátod. ennyire nem lehet hülye, hogy teljes mértékben alárendeli a saját életét valakinek. ez nonszensz. az csak duma, hogy meg "kell" tennie. az embereknek nem az a dolguk, hogy "visszaadják" a szüleiknek, amit kaptak tőlük, hanem hogy a saját gyerekeiket nevelgessék. a mami önző, tönkreteszi a fia életét, úgy gonosz ahogy van, hol érdemli meg egy ilyen azt, hogy mellette maradjon a "pici fia"?

2011. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Osztom az elöttem szolo velemenyet!! Plusz hozzátenném, h álljál már a sarkadra, mert addig fognak hülyét csinálni belöled, amíg hagyod. Ilyet még a világ nem latott, h nem mehet szenteste hozzád a pasid ennyi idös létedre!!! Kész katasztrófa, felpofoznék mindenkit, Téged is, h lázadj!
2011. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A te sorsodat,a te életedet csak TE saját magad irányíthatod. És addig míg hagyod hogy mások döntsenek helyetted addig ne is várd hogy ez megváltozik.

Felnőtt ember vagy, nem?! Cselekvőképes vagy?! Igen!

Gyámság alatt vagy?! Nem! Hát akkor mégis mire vársz?

Egyáltalán miért laksz otthon? Miért nem költözöl össze a pároddal? A "beteg szülő miatt nem házasodok" téma nagyon átlátszó. Egy beteg ember ápolása még senkit nem akadályozott meg hogy az anyakönyvvezető előtt kimondja az igent.

Miért vársz??? És mire vársz?? Hogy szépen lassan elmennek az évek a fejed felett és teljesen egyedül maradsz, magányosan?!


Anno nekem is azt mondta édesapám hogy csak azzal költözhetek össze akivel összeházasodok, szó se lehet másról. Háááát... akár tetszett neki akár nem, összeköltöztem a pasimmal, és nem is fogok vele összeházasodni ha a feje tetejére áll bárki is. Én így vagyok boldog, ez az én életem!

2011. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod mit?Töltsd a szentestét a barátoddal, másnap meg esetleg együtt leszel a családdal.A karácsony úgy szép, ha ünnep és nem kötelesség.Ha ez a családnak nem tetszik, hát szerintem vessenek magukra, hogy ilyen ostoba szabályt találtak ki.

Én ezt tenném...

2011. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!