Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Már csak 24 nap és Karácsony....

Már csak 24 nap és Karácsony. Hogyan, mivel és mennyire készülődtök?

Figyelt kérdés

December 1.-je van ma, alig van 3 hét karácsonyig:) Milyen dekorációval készültetek eddig(írjátok le, hátha ötletet meríthetek), és mivel fogtok Karácsony napján? Mit főztök, süttök? Az ajándékok hogy állnak? Milyen színű lesz a karácsonyfa?

Vagy esetleg mindent az utolsó pillanatra hagytok?


20n


2011. dec. 1. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
igen
2011. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Én már rég kidekoráltam a lakást.Nálunk minden évben piros a fa.Az ajándékokból semmi sincs meg,de mindenkinek tudom,hogy mit veszünk.és nem fogok főzni,mivel minden évben vagy anyuéknál vagy anyósomnál vagyunk.
2011. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Mármint nem a fa,hanem a díszek és az égősor piros.Meg a dekorációim is pirosak 80%-ban.
2011. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

papírból díszeket, asztali dekorációkat, kis ajándékokat készítettem.

Szüleinknek a húgommal fotókönyvet készítünk: anyukánké már megvan egy ideje, apukánkét tegnap rendeltük meg.

Sütni majd 22-23-án fogunk tudni.


De nagyon várom a karácsonyt, teljesen olyan hangulatban vagyok már egy ideje. :)

Majd még egy karácsonyi dalokkal teli CD-t szeretnék összeállítani, és előszedni pár karácsonyi filmet.


A Vörösmarty téren szeretnék idén is pár szem mézeskalácsot venni majd, akár már most hétvégén, vagy a következőn.

2011. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dekoráció: feltettük a kandalló fölé a zoknikat, kiakasztottuk az ajtóra a nagy adventi kalendáriumot és csináltunk adventi koszorút. A szobámban volt egy égősor is, de azt leszedtem.


Főzés-sütés: 23.-án olyan dolgokat megcsinálunk anyuval közösen, ami másnapra jó lesz. Ilyen a gyümölcsleves, francia saláta, töltött dagadó, sütik.


Az ajándékok mind megvannak, már csak be kell őket csomagolni :) Mostmár csak nézelődni járok mindenhova, kezdődik a karácsonyi roham lassan, azt meg utálom.


A karácsonyfa eddig minden évben piros v arany vagy ez a kettő szín kombinációja volt. Idén ezüst lesz.


Nekem már november eleje óta karácsonyi hangulatom van :) És mivel külföldön élek, nem csak a karácsony miatt vágom a centit, hanem mert végre újra a családommal lehetek. Az itteni családdal megtartjuk 2 hét múlva az ajándékozást, szóval nekem 2 karácsonyom lesz. De az otthoni az igazi, a szeretteimmel :)


23/N.

2011. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Télen lesz 13/L :)

Origamizok díszítésként:

Hópelyhek

Életnagyságú (kicsi) fenyőfa (díszítem karikor)

Hóemberes ajtódísz

A3-A4 méretű hóember, fenyőfa, mikulás figura

Téli rajzok

Origami mikulások

Kicsi sós tészta gyúrma figurák


Ajándékok:

Most tesóm névnapja van, előszőr szon leszek túl

Mikulásra én nem készülök

Karácsonyra én is veszek valamit, mindenkinek úgy 1000-ért


Karácsonyfa:

Nem tudom, apa hozza, álltalában zöld, szoba méretű,

Nekem van egy külön,

Nagyi is kap külön


Főzés:

A recepteket anyuval közösen úgy 1 héttel karásony előtt összeírjuk, odaadjuk a bevásárlólistát, annak aki éppen vásáról.

Kinézzük, hogy melyik sütihez mennyi nap kell (pl ha 1 napig állni kell hagyni, akkor 1 nappal előtte csináljuk).

Álltalában 23.án sütünk, főzünk:

Mézeskalács

Beigli

Diós-Mákos guba

Borleves

Megyleves

Sütik

A többit még nem tudom.


Kinek mit veszek:

Tesóm 16 és fél/L Könyv, egy névvel ellátott kulcstartó, vagy bögre, esetleg telefondísz, Kockás telefontartó, hógömb, képeslap: Boldog karácsonyt!

Tesóm 20 felett/F Valami csokit, képeslap, és valami kis apróság a boltban

Tesóm 25 felett/F Csokit, mert szereti, képeslap, és szintén valami kis apróságot

Anya: Határidőnapló, a legjobb anya bögre, kedvenc csokija, képeslap

Apa: Bögre (állatfigurás), képeslap, és még valami

Nagyszülők: Képeslap, valami szép virág, és apróság


Boldog Karácsonyt!!!

U.I.: Karácsonyi vásár szokott lenni a Vörösmarty télen, és ott szokott lenni az ablakfelhúzás is.:)

2011. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia!

Egyelőre a lakás kidekorálása van meg, meg néhány ajándék, pl.naptár a családi képekkel a nagymamámnak, különleges ital anyu élettársának, fotók képkeretben és hasonlók. Szombaton sütöm a mézeskalácsot, a fa pedig lila-ezüst lesz)mint tavaly)!


A többi még hátravan.. :) Szeretem a karácsonyt!

2011. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én a lámpaburámra (gömb alakú) ragasztottam hópelyhet + ráraktam egy mikulás sapkát, az ablakra is hópelyhet, meg vettem hóspray-t és azzal lefújtam egyenlőre 2 tobozt - akarok még olyat, hogy rajzolok egy téli képet, és lefújom hóval. A fa állítás + díszítés 24.re marad.


Főzés/sütés:

anyukám ananászos pulykát szokott csinálni, és meg narancsos étcsokis muffint. + együtt beiglit.


óóó.... nálam az ajándékok a gyenge láncszem, még kb fogalmam nincs, ki mit kap.


Karácsonyfa: hm... Általában ezüst - kék, szerintem idén is az lesz.


17L

2011. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már november közepe óta karácsonyi hangulatban állok, már alig várom a szünetet és az egész karácsonyi feelinget ^^


Mi anyával idén reformáljuk a karácsonyunkat :)


A sütés-főzést valószínűleg 23 -án fogjuk elvégezni. Idén nem visszük túlzásba az egészet, anya főz egy kis halászlevet, talán egy kis káposztát vagy valami könnyű kaját. Sütit nem hiszem, hogy fogunk sütni, anyának se kedve, se ideje nincs erre és teljes mértékben egyetértek vele. Amúgy is úgy gondolom, hogy attól még, hogy karácsony van, miért kell az embernek egész nap a tűzhely mellett robotolnia?


Ajándékok: Huh, még nem vettem a szüleimnek semmit sem, ezen a projekten dolgozom. Azt már tudom, hogy én mit kapok. Harry Potter díszdobozos kiadás.


Karácsonyfa: műfenyő, eléggé vegyes díszekkel, de az összkép mindig esztétikus és ízléses lesz. Szerintem 24 -én délelőtt fogjuk feldísziteni a fát :)


A dekorról úgy általában: pár kis díszt jövőhét hétvégén ki fogok rakni az egész lakásba, beizzítóm a gépről a karácsonyi válogatást ^^

2011. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még semmi díszítés nincs. A mézes sütik elkészültek, meg a bejgli is hamarosan sorra kerül. Csak most egy héttel karácsony előtt kezd valamelyest megjönni a hangulat, bár első a gyógyulás a náthámból. Emiatt még nem is vásároltam semmit. Műfenyőnk van évek óta, arra is felkerül majd egy fénysor, meg a szobámban is lesz egy a tévés szekrényemen. A családnak nagyrészt halászlé lesz, nekem sült hal.
2011. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!