Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tanácsotokat kérném. Milyen...

Tanácsotokat kérném. Milyen kézzel készített ajándékot tudnának 10 éves gyerekek elkészíteni a szüleiknek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hét múlva kézművesdélutánt tartok 10 éves gyerekeknek (27-en lesznek).

Milyen dolgokat készítenének el és tudnának szívesen?


Tavaly már csináltunk karácsonyfa hűtőmágnest. Most mást szeretnék, de ami érdekli is őket.


2011. dec. 2. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Fonalgrafika? [link]
2011. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Gipszbol sok minden keszitheto. Lehet kapni sablonokat gyergyatartokhoz, kepkeretekhez. Ezeket jobb elore elkesziteni es a gyerekek kifesthetik temperaval, beleragaszthatnak fenykepeket, szalvetabol kivagott motivumokat.

Egyszerubb adventi koszorukat, ajtodiszeket, asztalkozepeket lehet kesziteni kerteszeti oazison fenyoagbol, tobozokbol es karacsonyi diszekbol.

Ciposdobozokbol csomagolopapirral jopofa tarolodobozokat lehet kesziteni, ezt lehet tarkitani dekupazzsal.

2011. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.


Én erre is gondoltam:


[link]


Szerintetek?

2011. dec. 2. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem olyat csináljatok ami nem tart sokáig,viszonylag egyszerű és mutatós.

Nekem például elsőnek a gipsz jutott eszembe. ELőtte otthon kiöntesz annyi gipszkeretet amennyire gyerkőc lesz. Aztán azt ők kifestik és viszel szalvétákat és bele ragasztják (ehez van speciális ragasztó,nem annyira olcsó de sokáig elég és jó) és viszel szalvétákat.

Vagy ami még gipszhez kapcsolodó és nem nehéz,legalábbis csak festeni kell az ez:

[link]


De az is jó amit te belinkeltél,olyan cserépből lehet még mikulásokat is csinálni,esetleg választhatnak melyiket szeretnék,lányok angyalka- fiúk hóember.

erre gondoltam:

[link]


Esetleg üdvözlő kártyát is csinálhatnának és,hogy kicsit személyesebb legyen minden gyerek belerajzolja a közepébe a család képét,ahogy ő látja a családot pl a karácsonyfa előtt,de akinek nincs olyan kézügyessége az csinálhat egy karácsonyfát és egy verset írtok mellé.


[link]


Még az üvegfesték is szóba jöhet,viszel sablonokat és azt szépen megcsinálják és az is mutatós tud lenni.


Vagy origami hajtogatás, szalvéta hajtogatás


Meg még ami nekem nagyon tetszik és tényleg szép:

[link]


Szerintem ez az ami nem is költséges,bonyolultnak sem mondható.

2011. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél 10-15 db gyufásdobozt. Öntsd ki a gyufát. Ragaszd egymásra őket egy kis szekrénnyé, és pici apró ajándékokkal töltsd meg. Vond be ezüstpapírral, vagy valami mással. Kis masni rá, és érdekes meglepetés mindegyikben találni valamit a kicsi fiamtól!
2011. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!