Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen ajándékot küldjek a...

Milyen ajándékot küldjek a japán barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve hogy postai úton lesz feladva, (és lehetőleg levélként kéne mert baromi nagy az árkülönbség a csomag és a levél között) ti mit javasolnátok?

A saját készítésű képeslap mellé szeretnék valami nem túl drága és nem túl nehéz dolgot küldeni neki Karácsonyra.

Az még jó lenne, ha valamennyire "magyaros" lenne az ajándék.

(Pl. az előző évben egy szép kis csuhéjangyal is volt a borítékban.


2011. dec. 11. 19:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
Erős Pista?
2011. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3d képeslap. Csuhé angyal fiú? Két maci összebújva, szíves medál, rétestészta :D. Amúgy nemtom.

Am milyen barátnő, csajod vagy csak barát????

2011. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak barát barátnő.

Előző évben olyan 1700Ft-ra jött ki a poataköltség, de ha most "Az erőspista " súlykatrgóriát nézem legalább 3x annyi lenne ...könnyű dolgokat mondjatok emberek !! :)

Amúgy legalább magyaros a dolog :)

De már arről is lemondok ha van valmi normális ajándék tipp.

Felmerült a dísztoll (de én rajzolok és hasonlót kaptam tőle előző évben...szóval nem ez a legkreatívabb ötletem) vagy esetleg ásványból valami lógó medál, nyakláncnak való?

2011. dec. 13. 06:06
 4/11 anonim válasza:

Most én is pont ezen gondolkozom, mert nekem is van 2 japán levelezőtársam, és szeretnék adni nekik vmit karácsonyra :) A Nox - Karácsony c. CD-re gondoltam, hogy elküldöm, az magyaros is és karácsonyis is, és sztem jó :D Ezen kívül még vettem boci, tibi és sport csokit... ezeket is beszeretném tenni a csomagba. Esetleg még vmi rajzocskát a kedvenc karakterükről :) Most már kicsit késő, de jövőre küldhetsz még egy kisebb adventi naptárt is, ha jól tudom, náluk olyat nem lehet kapni.

Megkérdezhetem, hogy a csuhé babához való alapanyagot honnan szereztél? (mert azon is gondolkodtam már :) )

2011. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én végül találtam egy nagyon aranyos kézimunkát. Témában annyira nem magyaros, de mivel magyar kézimunka ezért jónak találtam. :)

Amúgy egy kis teáscsésze alakú szütyő az amit küldtem, aminél a cipzárhoz mint egy filter oda van rögzítve egy textilanyag, rajta a felirat, hogy tea.

Szerintem szeretni fogja, mert a japánok minden ilyen mütyűrt kedvelnek. És ez még hasznos is.

Amúgy az adventi csokis naptárra gondoltál utolsó kommentelő...gondolom.

Az jó ötlet, és legalább már most megvan a következő évi ajándékötlet. :D Köszi

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

2011. dec. 23. 14:09
 6/11 anonim válasza:

Ezt a teáscsésze alakú szütyő dolgot nem igazán tudom elképzelni, de biztos jó lehet! :)

Szerintem ha legközelebb adventi naptárat küldesz, akkor azt csoki nélkül is szeretni fogják :) Persze a csokis mindig jobb! haha :D

Írtad, hogy múlt évben 1700 Ft volt a postaköltség. Azt is megkérdezhetném, hogy miben küldted el? Nekem most 1900Ft-ot kellett fizetnem, és mivel már az is egy kicsit soknak tűnt, nem adtam fel ajánlottként, pedig lehet, hogy azt kellett volna. Most aggódok, hogy eltűnik vhol út közben, mert ellopják meg ilyenek :/ Te mikor adtad fel a csomagod? Még jóval karácsony előtt? Mennyi idő amíg odaért? (egyébként 3/5-ös voltam)

2011. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia 3/5ös :)

Bocsi hogy nem válaszoltam a csuhéjos kérdésre, arról annyit hogy én készen vettem mert elég olcsó volt 200 vagy 300 Ft. De ha te szeretnél csinálni, akkor kreatív/hobbyboltban vehetsz fejnek való kis fagolyót, meg ugyanitt csuhéjt is. De én már szárítottam is semmibe extra nincs vele, csak nyári kukoricaevészet után el kell tenni a szebb leveleket egy csomóba kötve az egyik végén. Ha így felakasztod a spájzba akkor kiszárad rendesen. Utána, ha dolgozni akarsz belőle, csak be kell vizezni kicsit úgy alakítható. (De erről is van csomó könyv.)

A postaköltségről. Az függ ahogy írtad hogy elsőbségivel és ajánlva adod -e (én idén ezt választottam és levélként 1200ft-ra jött ki de ugye ez függ a súlytól.) Előző évben nehezebb volt egy könyv miatt az ajándék, de nem ajánlva adtam. Szóval szerintem elsőbségit érdemes tenni rá, a másik csak extra. És a postás 1 hetet mondott így is...habár én még nem kaptam visszajelzést Harukától hogy megkapta-e. Jah és most kicsit későn is adtam fel 19-én szóval az ünnepi forgalom miatt szerintem most a nypokba fog odaérni neki az ajándék. Édemes már 10.-ike körül feladni ha az ember észben tudja tartani :)

2011. dec. 29. 20:47
 8/11 A kérdező kommentje:

Előző kommentemhez még csak ennyit csatolnék, hogy miért tud hasznos lenni ha ajánlva adod.

2011.12.19 10:48 Kecskemét 1 posta Küldemény felvéve / Item accepted


2011.12.20 20:30 IPS rendszer Küldemény felvéve / Item accepted


2011.12.20 21:30 Budapest 1005 Célországba elküldve / Item sent abroad


2011.12.20 21:31 Budapest 1005 Célországba elküldve / Item sent abroad


2011.12.26 19:25 JPNRTA(JAPAN) Célországba megérkezett / Arrived in the destination country


2011.12.27 09:00 JPNRTA(JAPAN) Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs


2011.12.27 09:26 JPNRTA(JAPAN) Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded


2011.12.28 08:29 6748799(JAPAN) Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post


2011.12.28 12:40 6748799(JAPAN) Sikeres kézbesítés / Item delivered


Így meg se kell várni hogy írjon vissza, már látom mikorra érkezett meg. Ha van küldeményazonosító itt ( [link] ) rá lehet keresni. Jah és 1220Ft a 43g volt szóval körülbelül be lehet lőni hogy mennyire számíthatsz feladási árat. De ha pontosan tudod a súlyt akkor itt a táblázat: [link]

2011. dec. 30. 11:28
 9/11 A kérdező kommentje:

És ez is hasznos:

[link]

2011. dec. 30. 11:31
 10/11 anonim válasza:

Szia! A hajdani 3/5-ös vagyok, de most már rendesebb felhasználó névvel! :)

Köszönöm szépen, hogy leírtad hogy kell csuhéj babár készíteni, kb. 7 éves koromban csináltam egyet, azóta nem nagyon próbálkoztam, De most te is adtál egy ötletet a következő évi ajándékomhoz :D

Előző évben a könyvet mibe tetted? Csak úgy becsomagoltad, megcímezted és feladtad a postán? És milyen könyvet küldtél?

Elsőbbségit mindig rakatok a levélre, különben kitudja mikor ér oda :D De már hallottam mindenféle rémhíreket, hogy egy csomószor eltűnik a csomag út közben, meg ilyenek... és hogy ha ajánlva adjuk fel, akkor kisebb az esélye annak, hogy eltűnjön. Szóval én ezért gondolkoztam azon, hogy ajánlottként adom fel, de végül mindenkihez sikeresen megérkezett :D (3-man vannak, 2 japán és 1 ír)

Egyébként érdekes, én 21-én adtam fel mindhármat, az egyik japánomnak és az írnek 29-én érkezett meg, a másik japán meg csak tegnap.

Ja, és képzeld, az első japánnak (Asami) ugyanazon a napon adtam fel az ajándékát és a levelét (kb. 1 óra különbséggel), és az ajándék csomag érkezett meg hozzá hamarabb :D :D Azért remélem, hogy már azóta a levelet is megkapta...


Egyébként köszi, hogy leírtad ezt az ajánlott leveles nyomkövetést! Sosem tudtam elképzelni, hogy ez hogy nézhet ki, de most már látom :) Haruka azóta írt neked, hogy megkapta-e?

Hát igen, tudom, hogy ha 10-én küldöm, akkor az gyorsabban odaért volna, de 12-től ZH hetem volt, és így nem igazán volt időm ajándékokkal foglalkozni :D


Köszi a postai díjszabásokat is, de ez a 2005-ös nem elavult már egy kicsit?

Én eszerint szoktam fizetni: [link]


Amúgy Harukával mióta leveleztek? És honnan ismerted meg?

2012. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!