Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mások is vannak ilyen helyzetben?

Mások is vannak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Én18/L barátom 20/L. Mind a kettőnk családja nagyon szegény,most ők különösen rossz helyzetben vannak(pedig mindegyőnk szülei éjjel nappal rendesen dolgoznak).Látom rajta hogy kedvtelen,szomorú,ideges,alig lehet vele beszélni,és azt mondta hogy jobb lenne ha keresnék valami gazdagabbat,amit persze nem gondolt komolyan,csak már ilyeneket mond,meg szégyelli ,stb.... Nagyon sajnálomés szeretnék neki segíteni,de fogalmam sincs hogy,meg karácsonyra is mit adhatnék neki : ( A legjobb az lenne ha vele lennék! A másik meg az,hogy tudom hogy rengeteg család van ilyen helyzetben,és elment a kedvem a karácsonyozástól,a szeretteim nem boldogok!! A ti családotoknál hogy lesz megoldva a karácsony ilyen esetekben?
2011. dec. 18. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
távkapcsolat?
2011. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mert a karácsony mióta a pénz ünnepe és nem a szereteté?

16-18 évesen volt első komoly barátom, és se én se ő nem voltunk a helyzet magaslatán, ami a pénzt illeti. Mégse depresszióztunk soha, pedig nekik néha olyan problémáik is voltak, hogy hol fognak a következő hónapban lakni?

Amíg nem éheznek, és nem nélkülöznek olyan értelemben, hogy van mit felvennie, van hol aludnia, addig bőven hálás tud lenni a családjának és neked, hogy szereted.

Mi kismillió meg egy ingyenes hülyeséget találtunk ki, 2.5 éves kapcsolatunk alatt a mozi már luxus programnak számított, úgy mondjuk félévente egyszer, mégse érzem úgy, hogy aah, de rossz volt nekünk, sőt annyit röhögtünk meg hülyéskedtünk együtt.


Az a baj ezzel a nyomorult világgal, hogy ilyen pénzcentrikus lett, és az embereknek fingja sincs a normális értékekről, hogy mi az ami tényleg számít az életben, mi az ami komolyan boldoggá tesz. Barátod elolvashatná az itteni kérdések zömét, ahol szerencsétlen srácok huszonx évesen is azon sírnak, hogy miért nincs még mindig nőjük, vagy aki van az miért nem szereti?

Örüljön, hogy nem a pénzért szereted, hanem önmaga miatt, persze tudom, kínos, meg szégyelljük de mit? Ezt osztotta a sors, ha nagyon zavarja akkor dolgozzon. Jaja, tudom, nincs mit, mert ilyenkor véletlenül még a munkához sem fűlik a foga, de ilyen zsíregyszerű diákmunkákat lehet találni, ha valaki tényleg akar, és abból kijön neki némi zsebpénz.


De konkrétan a kérdésed: A mi családunknál kézzel készített ajándékokkal meg társasjátékozással. Ha nagyon nincs pénz, pl most, mert kiraboltak pár hete, és igen sokmindent elvittek. :)

Persze mérgelődtem, de nem a pénz a lényeg. TÉNYLEG nem.

20L

2011. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem az a lényeg,csak náluk tényleg az a helyzet hogy nem lesz házuk..Szóval fogalmam sincs mivel vígasztaljam,és igen távkapcsolat....nem egy helyen lakunk,de közel szerencsére!
2011. dec. 18. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!