Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan viszonozhatnám ezt a...

Hogyan viszonozhatnám ezt a figyelmességet?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom ma felhívott, hogy megszerezte nekem azt a könyvet, amit én már nagyon régóta keresek, de már kereskedelmi forgalomban nem lehet egyáltalán kapni és antikváriumból sem tudtam hozzá jutni. Ő valahogy megszerezte és még karácsony előtt szeretné nekem odaadni. Nagyon örülök az ajándéknak!


Csak az a problémám, hogy nem tudom hogyan viszonozzam ezt most neki? Ennyire tökéletes ajándékot nem fogok tudni adni neki. Italt vagy ilyen semmitmondó dolgot nem szeretnék.

Másrészt anyagilag is rosszul állok. Még a családtagok is csak 1-2 ezer Ft-os ajándékot kapnak tőlem.


Tudnátok valami ötletet adni nekem, hogy mivel tudnám meglepni?


2011. dec. 19. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami kézzel készített dolgot adhatnál szerintem. Olcsó is és egyedi is. Az hogy mit,az embertől függ. Mit szeret?
2011. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bánomisén ***** válasza:
76%
Lány vagy? Ha igen, süss neki valami finomat és add oda, amikor megkapod a könyvet. Vagy kérd meg, hogy vigye el hozzád, lakásra a könyvet és akkor egy egész ebéddel megvendégelheted hálából :-)
2011. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, alkoss Te magad valamit. Köss meleg zoknit saját kezüleg, vagy varrj valamit, esetleg rajzolj, fess, írj valamit, vagy ha jobban értesz a számítógépekhez, akkor ott is tudsz keríteni valami jót, zenei válogatás, filmletöltés, esetleg 1-2 ezer forintért már lehet kapni negyed-féléves újság előfizetést, abban a témában, amit szeret, ilyesmik jutottak először eszembe :)Gratula a könyvhöz! :))
2011. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huszonéves srácok vagyunk.


Kötni, varrni nem tudok és a kézügyességem se az igazi, de egyszerűbb dolgok (kivágás, ragasztás) azért menne.


Azért is vagyok bajban, mert nem volt tervben hogy ajándékozzuk egymást. Szerintem ő sem tervezte, csak valahogy meg tudta szerezni a könyvet és ezért kapom karácsonyra.


Ha magam készítek, akkor olyan valamit szeretnék, ami elgondolkodtató. Elsőre ami eszembe jutott, hogy csinálnék neki asztali naptárt, motiváló, elgondolkodtató idézetekkel. Ez hülyeség? Bárkinek bármi ötlet van, kérlek ne tartsátok magatokban.

2011. dec. 19. 12:17
 5/9 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm az eddigi válaszokat, ötleteket! :)
2011. dec. 19. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt hittem lány vagy:) A fiúk általában nem vevők arra,hogy ők készítsék az ajándékot. De szerintem a naptár nagyon jó ötlet! Persze akkor,ha értékeli az ilyen dolgokat. De gondolom igen,mert akkor nem is jutott volna eszedbe.

A fiúknak való ajándékozással sajnos én mindig bajban voltam:) Főleg,ha nem ismerem a srácot eléggé.

2011. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bánomisén ***** válasza:

Na, én óvatosabb voltam, megkérdeztem a biztonság kedvéért :-D


Nem ismerem a jótevőd ízlését, de esetleg hívd meg egy-két sörre viszonzásul, vagy egy pizzára. Nem feltétlenül kell ugyanolyan árban mozognod, mint neki, a lényeg, hogy érezze, örömet szerzett neked a könyvvel és te is örömet akarsz neki szerezni.

2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik barátomék is rosszul álltak tavaly karácsonykor, ők azt csinálták, hogy otthon a DVD-filmjeik közül adtak mindenkinek egy-egy darabot, amit szerettek a családtagok.

Ne aggódj, meg fogja érteni a barátod, az a csoda manapság, ha valakinek nem kell megfognia a pénzt.


Amiatt se fájjon a fejed, hogy akkora örömöt nem fog okozni, mint neked a te ajándékod, mert nagyon-nagyon ritka, ha pont eltalálják azt, amire a másik ember vágyik, sokszor nem is megy ez másképp, csak ha közöljük, hogy mire vágyunk.

2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
off:elképzeltem h a huszonéves srác átnyújta barátjának a kézzel kötött zoknit:D on:naptár jó ötlet!nem azért adja h ellenszolgáltatást várjon,emiatt ne aggódj!
2011. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!