Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nincs kedvem ehhez az egész...

Nincs kedvem ehhez az egész karácsonyhoz! De lehet hogy elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tipikus az a fajta ember vagyok, aki imádja a karácsonyt. Vagyis ennek a tudatát, hogy tél, hó, boldogság, öröm, család. Már ezt várom novemberben, imádom a karácsonyi dalokat, a vásárokat, stb.

Aztán szenteste előtt 1-2 nappal rámjön a dili (most is), hogy ehhez az egész karácsonyhoz nincs kedvem. Nyüzsgés, ás ráadásul annyira undorító, hogy az emberek két nap erejéig szeretik egymást, ajándékoznak, finom kajákat sütnek, amikor még ha a karácsony valódi (a szeretet, Jézus ünnepe) szellemben csinálnák mindezt, de a fele nem is, csak úgy megszokásból. És imádom nézni a kis gyerekek arcát amint örülnek az ajándéknak és káröröm van bennem hogy nem is tudják hogy a jézuska nem létezik.. ugyanakkor meg hányingerem van a sok rokontól hogy adják az ajándékot de úgy hogy előtte kifaggaták anyámat hogy minek örülnék (tehát muszájból adják, mert "illik" nem azért mert szeretnék és mert boldognak akarnak látni). Legszívesebben elutaznék teljesen egyedül valahová és a karácsony igazi szellemében ünnepelném azt. Elmennék a szegények közé és boldoggá tenném őket egy kis étellel, pénzzel esetleg (ha lenne..).

Ám nemcsak karácsonykor, hanem húsvét előtt is rámjön egy elmebeteg érzés. Jelenleg az, hogy legszívesebben elmondanám a gyerekeknek hogy nincs Jézuska, hogy nem ő hozza az ajándékot. Megmondanám a magamét a rokonoknak, és bontatlanul visszaadnám az ajándékot.

Mindig azt képzelem el, hogy mondjuk speciálisan anyukámmal, hogy nem bontom ki az ajándékát de nem is adom neki vissza, csak ott lenne a szobámban hogy lássa hogy nem érdekel az ajádnéka stb. Ugyanez van húsvétkor is, mondjuk mostanában a húsvét már nem nagyon érdekel, de mikor még kisebb voltam még kaptam ajándékot de tudtam hoyg nem a nyuszi hozza mégis mindig azt akartam eljátszani hogy az anyukám láttára kidobom az ajándékot bontatlanul vagy ilyesmi...

Azt akarom hogy odajöjjön babusgatni de én még akkor is ellenállok és nem lágyulok el, és azt akarom hogy állandóan az úgymond bocsánatomat várja de nem tudom miért..

14L


amúgy ezeket sosem csinálom meg, csak elképzelem és boldogsággal tölt el..


de a karásconyit anyámmal lehet most megcsinálom..olyan jó lenne végre azt csinálni ezen a sz*ros ünnepen amit szeretnék


2011. dec. 22. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
egyszerűen hagyd abba a nyafogást!
2011. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne tedd tönkre mások ünnepét. Ha nincs kedved hozzá, inkább sétálj egy nagyot délután.
2011. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

mellesleg ha az utolsó mondatot illetve az életkoromat nem írtam volta oda valószínáleg teljesen más véleménnyel lennél erről.

csak mivel a berögzött vélemény hogy a tinédzserek minden prolémája nyafogás ezért senkit sem érdekel..

2011. dec. 22. 16:46
 4/16 anonim ***** válasza:
Imádod a sz@ros karácsonyt? B@szki, újévi fogadalmad legyen, hogy felkeresel egy pszichológust.
2011. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az előző üzenetet az 1. válaszolónak írtam.
2011. dec. 22. 16:47
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
szerintem feküdj le és aludj
2011. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Anyukáddal is van problémád vagy miért akarod így megbántani?

Elkényeztettet és éretlen vagy!

2011. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nem vagy elmebeteg. Tipikus serdülő vagy. Majd kinövöd (vagy nem:-) )
2011. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 zokniszörny válasza:
54%
Írtam már, túl sok az energiád, fuss néhány kört a ház körül, valamint tinédzser vagy... így belegondolva nem is érti az ember, miért jó nektek minden ellen lázadozni, ahelyett, hogy örülnél ennek a szép ünnepnek.
2011. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zokniszörny válasza:
Ja és ez a rengeteg negatív érzés csak neked rossz ám...
2011. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!