Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Sejtitek már, kinek mit...

Sejtitek már, kinek mit vesztek Karácsonyra? Mikor kezdtek készülni az ünnepre? Milyen menü lesz? Volt már vita, veszekedés otthon Szenteste?

Figyelt kérdés
Titeket nem akaszt ki a készülődés?
2012. szept. 14. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár még odább van a karácsony, de hogy válaszoljak a kérdéseidre:

1. igen már sejtem kinek mit veszek, figyelek az apró kis megjegyzésekre, hogy ki mire vágyik, ezeket felírom és már meg is van az ajándék

2. november közepétől kezdek készülődni, december elején már díszbe van a ház, dekorálok, meg ilyenek

3. a menü a szokásos lesz, nem hiszem, hogy újítok/újítunk rajta (halászlé, sült, rántott húsok, többféle körettel, sütemények tömkelege, zserbó, bejgli, linzer torta stb)

4. még soha nem volt vita, veszekedés és remélem nem is lesz!

5. engem általában nem akaszt ki a készülődés:)

2012. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom, hogy Magyarországon miért pont ezt a helyesírási szabályt nem tudják beleverni az emberek fejébe: az ünnepeket, mint pl. karácsony, húsvét, kis betűvel kezdjük.


Engem nagyon kiakaszt, hogy szeptember elején (na jó, közepén) ilyennel kéne foglalkozni.

Majd december elején elkezdek azon gondolkozni, hogy kinek mit veszek karácsonyra és majd az adventi időszakban kezdek el készülődni, mert azt biza azért találták ki hozzá.

2012. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a karácsony a szeretetről szól, nem az ajándékozásról, majd az adventben gondolkodom róla. De akkor sem fogok vagyonokat költeni ajándékokra.
2012. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Én veszek neked egy nyelvtankönyvet. A karácsony ebben a szövegkörnyezetben köznév. A szenteste úgyszintén.

Én majd adventkor kezdek készülődni, s karácsonykor egy kisfiú születésének fogok örvendezni.

2012. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor tényleg én gondoltam jól, hogy kicsivel kellene írni. Csak annyi helyen olvastam naggyal, hogy elbizonytalanodtam.
2012. szept. 14. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyomdászként így ismerem a nagybetűs karácsony történetét:

Az ötvenes-hatvanas években a karácsonyi képeslapokra rá volt nyomtatva ez a szöveg, ezzel az írásmóddal:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés Boldog Új Évet Kívánunk!

Ennek hatására sokan maguk is így írták le ezt a mondatot. Talán tényleg hatot ez a végig hibás szöveg az emberekre.


De a lényeg: Akár hívő valaki, s Jézust ünnepli, akár materialista, s csak a békét, szeretet, vagy akárcsak azt, hogy nem kell pár napig dolgozni, tanulni, mindennek megvan a maga ideje. Már májusban is olvastam ilyen kérdést. De hol marad az ünnep varázsa így?

2012. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre elég hűvös, borongós idő van, így átjárt a karácsonyi hangulat, ráadásul a kislányunk karácsonyi baba, így gyakrabban kerül szóba a téma.
2012. szept. 14. 23:46
 8/10 anonim válasza:
82%

Idén kicsit korábban kezdek készülni, mert karácsonyra várom a második babámat. Szeretném, ha ennek ellenére a kétévesem is érezné, átélné az ünnep hangulatát, fényeit és ízeit. Ezért jó előre erre is szeretnék felkészülni.

A menü gyerekbarát és gyors lesz: gesztenyekrémleves, valamilyen hal, sütemények. Idén a bejgli valszeg elmarad, sok mézeskalács és stollen készül majd. Amióta saját háztartásom van, azóta nincs vita karácsonykor.

A készülődés engem nem akaszt ki. Vannak, akik már januárban a következő karácsonyra készülnek és vannak, akik még az utolsó pillanatban is kapkodnak. Szeretem kiélvezni ennek az időszaknak minden szépségét: a sötétet megtörő díszes fényeket, a hidegben elkortyolt forralt bort barátok, kollégák társaságában, a csak ilyenkor sütött sütik ízét, illatát, ahogy az a sok alapanyagból összeáll. Ez kapkodva nekem nem megy. Inkább előbb készülök, hogy legyen időm ilyenkor mindenkire. Nekem a karácsony nem csak egy nap.

2012. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nálunk mindig volt valami, vagy előtte pár nappal költözés, vagy festés, táalakítás, szőnyegpadló, parkettázás, simán viták, stressz. Mióta párommal vagyunk, ő szinte minden másnap dolgozik, karácsonykor is. Tavaly csomó minden elmaradt, tavaly előtt 20-án született a lányunk, így az utolsó 2 karácsony érdekes volt...

Utolsónak :Gratulálok! Jó babavárást!

2012. szept. 15. 01:29
 10/10 anonim válasza:

Engem szeptemberben még nem foglalkoztat a karácsony, de ha már feltetted a kérdéseket, legyen, megválaszolom. :)


1. Figyelek azokra akiknek ajándékot szánok, ezért rendszerint idejében megtudom mire vágyik, vagy mire van szüksége.

2. Nálunk az advent a készülődés időszaka.

3. Előbb szépen rendbe teszem a házat, majd apránként beszerzem amire szükség lesz a sütés-főzéshez, és az ajándékok.

4. Én nem Magyarországon élek, hanem Erdélyben. Itt húsleves, sültek, mákos és diós bejgli készül karácsonyra. Meg füstölt csavart hús.

És elengedhetetlen a töltött káposzta, karácsony szombatjának hajnalán azt teszem fel főni, lassú tűzre, cserépfazékban.... az illata belengi a házat, nálunk ez hozzátartozik a karácsonyi hangulathoz.

5. Nem fordult elő, hogy veszekedés lett volna. Na, de ha valahol mégis kipattan, kezelni kell, és nem csak szenteste, hanem az év minden napján.

6. Nem akaszt ki. Valahol egy rendszer is az évi négy nagyobb takarítást is elvégezni a napi, heti kisebbek mellett. Amikor mindent átmosunk, kiporolunk, ablakpucolás, stb....épp mire van szükség.

Hiszen olyan jó a tiszta lakásban várni a karácsonyt, majd egy hét múlva az új esztendőt.

Szóval, szerintem jó ha rend van a külsőségekben is legalább ünnepkor, ha a hétköznapokon el is marad ez-az.

2012. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!