Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Másnak is szegény karácsonya...

Mofli211 kérdése:

Másnak is szegény karácsonya lesz?

Figyelt kérdés
Annyira összejött minden, teljesen elvagyok keseredve, a párom elvesztette a munkáját, a számlákkal lemaradtam, egy hete elment a 2. babánk, a főiskolát egyszerűen nem tudom folytatni mert nincs pénzem rá. az 1 éves kislányomnak nincs miből ajándékot venni. Úgy összejött minden, kilátástalan minden, mit tegyek? valaki jár még hasonló cipőben?
2012. dec. 11. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Egyéves kislánynak az ajándék még nem fog hiányozni, kicsi még ahhoz, hogy ez gondot jelentsen.

Főzz finomat, díszítsetek fel szépen egy fát (vagy akár csak ágakat), hallgassatok karácsonyi zenéket, meséljetek neki... Az többet fog érni. Hangulatot teremts! Ahhoz nem kell pénz, és neki ez sokkal fontosabb és maradandóbb lesz, mint valami játék lenne, amivel játszik egyszer-kétszer. A te fejedben is át kell állítani a karácsony értelmét, és akkor nem úgy állsz hozzá, hogy de rossz, hanem hogy milyen gyönyörű, meghitt időszak.

Barkácsolj valamit, készülj rá, hozd magad is és a családot is hangulatba!

2012. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj, de magadnak csinálod a bajt. Előbb tanulni és dolgozni kell(ett volna) utána babázni. Nincs semmitek, de tetézve a bajt, vállaltad volna a második babát. Mire fel panaszkodsz? Magadnak rontod el, amit csak lehet.
2012. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk sem lesz túl nagy karácsonyozás.

Összeülünk család, és kajálunk. Max 1000-2000 ft értékben veszünk valamit egymásnak.

Próbálj ne erre koncentrálni, most lesz egy ilyen karácsonyotok is, a legközelebbi majd jobb lesz. A karácsonynak nem arról kéne szólnia,hogy mindenki összevesz egymásnak mindent, a szeretet a lényeg. Erre koncentráljatok.

2012. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. nem a kérdésre válaszolt, elsővel pedig egyetértek.

A Karácsony nem arról szól hogy pénzt költs, ha nem muszáj.

Süttök, beszélgettek, játszotok a kicsivel, és pihentek. Aztán januártól új élet :)

Részvétem a 2. pici miatt.

2012. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Jézus is meg tudott születni egy istállóban!

Nem volt játéka, sőt még ruhája se nagyon, de nagy szeretettel vették körül.


Sokkal fontosabb a lelki egyensúly, hogy a babád egy egészséges anyut kapjon, a férjed pedig egy egészséges, erős nőt.

Sajnos sokan vannak ilyen helyzetben és nem te vagy az egyedüli.

Próbáld meg a családi otthon melegét megadni, megtartani. Süss valami finom sütit, készíts egy finom vacsorát, egy pár ágat díszíts fel, ha nem telik fenyőre.


Meghitté lehet varázsolni a karácsonyt minimális ráfordítással is, mert nem a pénzről szól.


Kitartást!

2012. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ildike87 ***** válasza:
Régi kérdés, de annyit azért szeretnék mondani, hogy a főiskola általában nem kerül pénzbe(ezt úgy értem, hogy a hallgatók nagy részének nem kell tandijat fizetni.tudom, hogy van akinek kell, de szerintem ők vannak kevesebben). Persze azzal is tisztában vagyok hogy a hallgatók nagyobbik része albérletben/kollégiumban lakik, ami viszont tényleg pénzbe kerül.Vagy te, kedves kérdező, azok közé tartozol, aki fizetős képzésre jár(t)?Előre is köszi a választ!Mindenképpen érdekelne a dolog!
2017. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!