Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Felnőttek, gyerekek. Milyen...

DamonLover kérdése:

Felnőttek, gyerekek. Milyen ajándékoknak örülnétek? Szeretnék a családomnak, barátaimnak venni illetve készíteni valamit. Karácsonyra általában készíteni szoktam, de most teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben. 15/L

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most jelenleg egy speckó átalakítókábelnek, egy új köntösnek, és pénznek tudnék örülni a legjobban!
2013. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerekeknek valamilyen aranyos mintájú párnát varrhatnál, díszpárnát. Felnőtteknek kép album, só-liszt gyurmából díszek, kis figurák, házi készítésű szappan.


Só liszt gyurma receptje:

-20 dkg só

-20 dkg liszt

-125 ml víz

-2-3 evőkanál olaj.


A száraz összetevőket egy tálba teszed, hozzá rakod az olajat, kicsit átforgatod. Ha kész van, akkor tegyél hozzá vizet. Fokozatosan adagold, lehet kicsit sok, vagy kevés lesz ezért ne egybe rakd bele. Ha összegyúrtad, akkor csinálj belőle valamit. (pl. kinyújtod, sütiszaggatóval díszeket szaggatsz ki belőle. Vagy pedig kis hóembert csinálsz, több golyó, szem orr stb. Fő a kreativitás! :) )

Ha készen vannak a díszek rakd félre. Ha csak egy színűt akarsz, akkor már eleve a tésztába keverhetsz temperát. Ha készen van akkor tedd tálcára őket, és hagyd 2 napig száradni. Ezután fordítsd meg őket, és így is hagyd száradni 2 napig.


Szappan készítése:


Egy tömb szappant reszelj le, majd tegyél hozzá 2 teáskanál vizet. Legjobb ha színes a szappan, de ha nincs színes, akkor tehetsz bele olyat, hogy színező szappan. Vagy valami ilyesmi Rossmannban és DM-ben is lehet kapni. Ha hozzá raktad a vizet, rakd be 1 percre a mikróba. hagyd állni 1-2 percig majd újra indítsd be a mikrót, most 2 percre. Ha kész akkor egy kiskanál hideg vizet rakj hozzá, majd fogd meg és gyurmázz vele egy kicsit. Ha kész vegyél elő egy tálcát és rakj rá sütiformákat. Gyömöszköld bele a szappant. Hagyd száradni 1-1,5 órát majd nyomd ki a formából. Szépen becsomagolva mindenki örül neki :) Ha uncsinak tartod, tehetsz bele szárított rózsaszirmot, félbetört fahéjrudat, bármi ami tetszik. Sok sikert :))

2013. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
jujj, nagyon szépen köszönöm! Szerintem azt a szappanosat biztos kipróbálom! :)
2013. nov. 27. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincsmit, örülök hogy segíthettem :)
2013. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!