Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tehetek ha nem tudok...

Mit tehetek ha nem tudok karácsonyi ajándékot venni az óvodás gyerekeimnek?

Figyelt kérdés
A karácsonyi bevásárlás előtt közbeszólt egy váratlan dolog, ami anyagilag totál lenullázott minket. Sajnos nem tudok venni a gyerekeimnek semmit. A nagymamájuk bezzeg jól bevásárolt, aminek nagyon örülök, mert legalább valamiről látják majd hogy karácsony van, de nekem annál kellemetlenebb, mert hogy a nagyi vett, a saját anyukája meg nem. :( Lehet hogy hülyén hangzik, de szerintetek ha egy 1-2 hét múlva tartanánk karácsonyt a gyerekek miatt, az baromság lenne? Mert addigra meg tudnám venni nekik amit annyira szeretnének. Oviba még nem járnak így nem tudja őket befolyásolni senki, hogy mikor van karácsony. A szívem szakad meg hogy ilyen helyzetbe hozom a saját gyerekeim. :( egész nap ezen kattog az agyam, de mindig csak sírás a vége és nem jutok egyről a kettőre.

2013. dec. 20. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha 2 hét múlva megoldható, akkor tartsátok akkor,de sztem ne csapd be őket! Vagy, hát ha még nálatok úgy van, hogy Jézuska hozza az ajándékokat, akkor mondd csak azt, hogy még nem tudta beszerezni a dolgokat, hát na, most ennyit jáj, de azt ne mondd nekik semmiképp sztem 2 hét múlva, hogy akkor van kari!!
2013. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szóval ne "tedd át " a Karácsonyt, valld be, hogy mikor van, szerintem nem fogják zokon venni, még azt se ,ha nem tudsz nekik most venni semmi ajándékot. Nem is az a legfontosabb.
2013. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymamájuk jól bevásárolt, akkor beszéld meg vele, hogy abból valamennyit adhass te oda, aztán majd ha lesz pénzed, kifizeted neki. Végül is nem riválisok vagytok, hanem a gyerekek szülei illetve nagyszülei. Vagy?
2013. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Mond azt nekik h a jézuskát kirabolták
2013. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
A gyerekek ilyen zsenge korban is nagyon ertelmesek es az emlekezo kepesseguk is fejlett. Csak az igazat szabad megmondani, semmi felekeppen ne hazudj
2013. dec. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ne sírj! A 3as válasz okés. Ez az egyik megoldás. Vagy próbálj meg kölcsön kérni ha biztos meg tudod adni hamarosan. De azt ugye mindig óvatosan ha kölcsön és inkább kicsit kevesebbet ha nehéz lesz megadni.


3 as! Többi felejtős, bár az igaz hogy ne hazudj nekik mert simán észrevehetik, de ettől ezt ne hagyd ennyiben. Okés?

2013. dec. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 TappancsMancs ***** válasza:

Egy ilyen viszonylatú kölcsönnél ha egy hónapra adod vissza az is kb rendben van. Amúgy meg ezt meg fogják érteni. Valaki csak tud adni kölcsön. Gondolom a január eleji fizuból adnád meg. Szerintem sima ügy. Jó? Rendben lesz az.


és fel a fejjel! :)


Majd írjál hogy alakult. :)

2013. dec. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a 3as kizárt. :( Édesanyám nagyon szeret bizonyítani, minden áron. MOndtam neki az első pár ajándék után, hogy elég, mert már nekem kellemetlen, hogy ennyit vesz a gyerekeimnek én meg nem tudok semmit venni. :( erre nem rég küldi a képeket, hogy még mit vett azóta mióta utoljára beszéltünk. :( tehát a 3as nem megoldható...sajnos
2013. dec. 21. 03:39
 9/16 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Akkor kölcsön. Tudom pl a gyerekjátékok sem olcsóak így én elosztanám 2-3 felé is ha csak valamennyit tudna adni valaki. Mert sokunknak lenullázó is ez. De nem baj ez ilyen. Gyorsan telcsi jóbarátnőknek, úgy is megértik, és kicsit innen kicsit kedves kolléganőktől. Vagy ami gyakorlatias lenne, beszélnél a munkáltatóddal és kérnél rá fizetési előleget mert ilyenre is van lehetőség és a főnökök is nagyon komolyak tudnak lenni ha elmondod neki a helyzetet. Én is volt már hogy kénytelen voltan ilyet kérni. Előfordul. Ez lenne a leggyakorlatiasabb. Én ezzel kezdenék.
2013. dec. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt mondom, hogy próbálj anyukáddal megbeszélni. Persze értem, hogy szeret bizonyítani, de próbáld meg neki nagyon komolyan elmondani, hogy ez most nem róla szól, hanem a gyerekekről, és hogy gondoljon bele, hogy ha ő lett volna a te helyedben, amikor még te voltál voltél kisgyerek.

Ha anyukád hajthatatlan akkor amit az előző mondott az is jó ötlet, csak van, aki megérti a helyzetedet.

2013. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!