Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mióta ünneplik a karácsonyt,...

Mióta ünneplik a karácsonyt, mikor állították az első karácsonyfát és mióta van Bécsben adventi vásár?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 10:15
 1/4 anonim válasza:
Pontosan meg nem tudom mondani, az biztos hogy kb az 1700 as évek után, mert addig nem volt fogyasztói társadalom. Na már most elmagyarázom, ez egy keresztény ünnep igaz? bár a múltja nem lehet több pár száz évnél, mivel az egészet üzleti okok miatt csinálják, hogy mindenki vegyen vmi ajándékot, meg költse a pénzét olyan dolgokra amire amúgy eszébe nem jutna. Ha megfigyeled csak erről szól a karácsony, ajándék, vásár, pénzköltés, amiből aztán a gazdagok mégjobban megszedik magukat, hozzátéve még azt is, hogy az eredeti szlogen, Jézus születésének megünneplése, teljesen hibás dátumon van, hiszen ő nem télen, hanem nyáron, valamikor augusztusban született. Ezért mondott le az előző pápa is, aki nyilvánosságra akarta ezt hozni, de aztán ahogy látod nem nagyon hagyták neki. Most hogy te ezt elhiszed-e nekem v sem, az a te döntésed, én logikus szemmel teljesen átlátom, és tudom h így van. Ha megnézed a kínaiakat, ők is ünneplik a Karácsonyt, pedig nem is keresztények. Üzlet az egész.
2014. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2014. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 opened paradise ***** válasza:

Egy pogány ünnep koppintása,ráhúzva arra,hogy Jézus ekkor született,de közben nem.

Hogy ezt mióta,azt nem tudom.

2014. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek! Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 18. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!