Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Normális, hogy nem szeretem a...

Normális, hogy nem szeretem a karácsonyt? Egyszerűen utálom, számomra ez az év legrosszabb 3 napja már jó pár éve, és minél idősebb vagyok, annál rosszabb.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Kiskoromban még volt hangulata a dolognak, de ez kezd elveszni.

Nem arról van szó, hogy a jópofizásról szólna az évente egyszer látott rokonokkal. Csak öten szoktunk ünnepelni, a szüleim, a testvéreim és én. A nagyszüleim meghaltak, a szüleim testvéreivel nem tartjuk a kapcsolatot, unokatesóim nincsenek.

De az egész nagyobb stressz, mint az egész év összes többi napja együtt. Rendes karácsonyfánk sincs már évek óta, csak műfenyő. Azt apa díszíti a két öcsémmel, de mindig összevesznek, mert apa lehüyézi őket, és elküldi őket, azzal az indokkal, hogy még egy fát sem tudnak feldíszíteni és megeszik az összes szaloncukrot.

Mi főzünk, sütünk anyuval, néha tesóim is besegítenek a könnyebb dolgokban.

Aztán az ajándékozás. Évek óta nem kérek semmit, mert igazából nincs szükségem semmire, de persze mindig kapok egy csomó felesleges dolgot, amivel nem tudok mit kezdeni. Apukám semminek sem tud örülni, el sem használja, amit kap, vagy kidobja stb. Amúgy tesóim egész végig a gép előtt ülnek, a szüleim (főleg apa) tévéznek. Senkivel sem lehet ilyenkor sem beszélgetni, vagy társasozni, szóval minőségi időt együtt tölteni. Egyedül anyukám lenne kapható az ilyesmire.

Már kb. csak egy hét van karácsonyig, de már görcsbe rándul a gyomrom, ha csak rágondolok, hogy hányszor fogunk mi öten is összeveszni.


2014. dec. 15. 13:09
 1/7 anonim válasza:
7%
akkor te vagy a vilag leghulyebb 20 eves lanya
2014. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom, ne aggódj. Azzal a különbséggel,hogy nekem soha nem volt szép Karácsonyom. Amíg együtt éltek a szüleim,folyton arról szólt,hogy apám berúgott és balhézott. Olyan is volt,hogy elzavart minket a pi..ba. Soha nem volt nyugalom. A másik,hogy manapság az egész arról szól,ki mit vegyen a másiknak,ki vesz drágábbat,szebbet,jobbat..a multik jól járnak, tömeg van mindenhol,és ami a legidegesítőbb,hogy már novemberben elkezdődik, díszítés,karácsonyi zene,dekorációk és mire az ember odaér,hogy tényleges ünnep van,meg csömör tőle..legalább is én így vagyok. Nekünk sincs fánk,de még műfenyő sem. Pár éve már inkább dolgozom ünnepekkor (nővér vagyok), így legalább a családosok ünnepelhetnek,ahol kicsi gyerek van. Én a párommal élek kettesben, olyankor a párom hazautazik a családhoz, ők szeretik és náluk igazi ünnep van. De nekem nincs kedvem énekelgetni, meg ünnepelni,mert rögtön beugranak a "szép" emlékek gyerekkoromról és dühít az egész,nem érzem jól magam. Ha egyszer nekem lesz gyerekem,nyilván magamra fogom erőltetni az ünnepet és próbálok minél szebb Karácsonyt csinálni,hogy neki/nekik ne legyen keserves a decemberük. De addig inkább dolgozom és próbálom túlélni.

26/L

2014. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első! Megindokolnád miért? Örülj neki, ha neked szép karácsonyod van, de nálunk veszekedés és stressz.

Kedves második! Sajnálom, hogy így érzel. Nekem legalább kicsi koromban megvolt hangulatom és a szép ünnepem. Egyébként én is egészségügyben fogok majd dolgozni, ha elvégzem az egyetemet és én is azon gondolkodok, hogy majd dolgozni fogok ha tehetem, akkor legalább hasznosan fog telni ez a 3 nap is.

2014. dec. 15. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyan ez van velem is. Az a különbség hogy én mindig bemesélem magamnak hogy ez a karácsony most más lesz. Sajnos nem. Anyukámmal még nincs is baj, elsütögetünk, feldíszítjük a házat stb. De apukám elrontja az egészet. Még annyit sem bír mondani egy sütire hogy finom lett, ügyesek vagytok, vagy esetleg észrevenné hogy feldíszítettük a házat. Akármit vesz neki anya, nem örül neki, pedig olyan dolgokat próbál venni aminek örülne. Pl egyik évben vett egy nagyon egyszerű pénztárcát, mert az előző már 25 éves (nem túlzok, komolyan annyi), és szétesik. Az újat csak azért sem használja. És mindennel így van ez. Ő mindig 24-én este megy el ajándékot venni (1-2 testápoló minden évben)Anya persze egy csomó jó dolgot vesz nekem, gondolom ezzel próbálja ellensúlyozni hogy ilyen karácsonyunk van.

Kicsit sincs karácsonyi hangulat nálunk, ilyen hogy társasjátékozás, kártyázás stb kizárt. Apa elmegy tv-t nézni, anya konyvet olvas, én meg testvérek híján egymagamban ,,karácsonyozok"

2014. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Detto :/
2014. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Számomra szomorú ezt olvasni, és másoktól is ezt hallani. A karácsony már teljesen elvesztette a varázsát. Bár próbálkozok változtatni ezen, pl. a hozzáállásomon. Remélem, hogy idén jobb lesz. A kisöcsémet sikerült rábeszélnem, hogy süssünk együtt sütit, bár mikor a másikat is hívtam elküldött nagyon csúnyán. Persze apa erre is csak úgy reagált, hogy majd hatalmas felfordulást csinálunk a konyhában és hagyjuk inkább anyára a dolgot. Ezek szerint neki fel sem tűnt, hogy kb. már 5 éves korom óta segítek anyának (jó nyilván kicsi koromban még nem voltam hatalmas segítség), 15 éves korom óta meg rendszeresen sütök és főzök egyedül, sokszor a komplett hétvégi menüt.
2014. dec. 16. 07:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert, ne add fel! Nagyon boldog karácsonyt kívánok neked! :)
2014. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!