Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szánalmas vagyok, ha emiatt...

Szánalmas vagyok, ha emiatt rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Az olyan kérdéseknél, FB posztoknál, hogy "Mit kaptál karácsonyra?" a legtöbben azt írják sok mindent (főképp apróságokat, de sokan nagyobb dolgot, pl. telefont, tabletet) kaptak, én meg csak 4 dolgot. Ebből 2 pár ezer forintos, 1 párszáz, 1 kb. 1000-2000.

A többi korombeli, akiket ismerek egy csomó mindent kaptak. Persze tudom, hogy sokan vannak a szegények is, akik ennyinek is örülnének (mondjuk én is Örülök, mert egy része fontos számomra), viszonnt én olyanokat nem ismerek személyesen. Osztályomban is szinte mindenkinek több márkás cipője van. Mi nem vagyunk szegények, de gazdagok se, nem engedhetjük meg pl. a nyaralást. Lehet könyebben el tudnám ezt fogadni, ha hozzánk hasonló anyagi helyzetűekkel lennék körülvéve, de az apróságok (pl. karkötő, nyaklánc, parfüm) nem okoztak volna gondot.

17/L



2015. dec. 25. 16:45
 1/10 A kérdező kommentje:
És pl. Volt már olyan is, hogy amit én szereettem volnna, arra azt mondták,, hogy az nagyyon drága,, nem lehet stb, aztán mégis lett hasonló áru dolog véve csak nem nekem.
2015. dec. 25. 16:48
 2/10 A kérdező kommentje:
És karácsonyi hangulat sincs, nem gyűlt össze a család, pár rokon jött át 1-2 órára.
2015. dec. 25. 17:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Elmúlt években ez másabb volt kicsit.
2015. dec. 25. 17:09
 4/10 Clay Morrow ***** válasza:
Megértem a csalódásodat, de egy kissé szánalmas. Majd elmúlik, de próbálj mindenképp örülni. A többit meg szard le.
2015. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Általában, a posztok, illetve a kommentek azok, amiket az emberek meg akarnak mutatni. Tehát, olyat írnak, ami szerintük pozitív, olyanok, akiknél ilyen merült fel.


Lehet, hogy pl 20 ismerősöd kap többet, mint te, de abból 18-nál a facebookon posztolva lesz. (Véletlenszerű számok)

Emiatt nem kell a facebookos posztokat "véresen komolyan" venni, és rosszul érezni magad.

2015. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sose szégyelld, és legfőképp ne érezd rosszul magad emiatt.


Nekünk is 1-3 dolog van mindig a fa alatt. Márkásat sose várok el, ez nem szempont. (Attól hogy márkás/drága nem biztos hogy jó is, én sokszor röhögök azon akinek ez ilyen fontos. Lásd Apple, akiknek ott van a homlokukon szinte egy alma, ez kb. a Zombik jelképe.) Tisztázzuk, ez nem azt jelenti, hogy van 1 db Iphon-ja, hanem hogy másra ránézni se hajlandó, és MINDENE csak az lehet szerinte.


A rokonok anyagi helyzete más dolog. Ha akarnak adnak, ha nem nem.

Akinek fontos vagy gondol rád, még ha kis dolgot is kapsz tőle, értékeld. (Nálunk pár rokon még csak felénk se néz ünnepekkor se, nemhogy ajándék... NA az meglepne, pedig pénzesek is akadnak, de nyúlfarknyit se érdekelnek).


Fontos, hogy a boldogságod, a jó közérzeted ne ezektől függjön.

2015. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem nincs ezen semmi szégyelni való. Ha örömet okoznak azok a dolgok, amiket kaptál, akkor nem számít az értékük. Akik pedig posztolják a több 10- és több 100 ezres ajándékokat, azok lehet hogy veled szemben már holnapra megunják a kapott dolgot.
2015. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hasonló érzésem van nekem is és folyton azon gondolkozomm, hogy miért vagyok csak nálam gazdagabb emberekkel körülvéve, ettől már megvédeni se tudom magam és ez egyre rosszabb és szerintem már beteges is(de nem is csak ez a bajom). Gondoltam arra, hogy pszichológushoz menjek, de nincs pénzünk rá.

Amúgy szt. ez teljesen normális és egyáltalán nem szánalmas, de sok embert rosszul érint, ha gazdagabbak vannak körülötte.

Örülök, hogy ezt az egészet nem panaszkodva írtad le, hanem normálisan. Erről jut eszembe, hogy én sokszor azon is gondolkozom, hogy nálunk a 4-es, 5-ös természetes, míg más egy 3-ért kap pár ruhát, de sajnos mi beleszületünk egy életbe és mikor elgondolkozunk, hogy ha mindent megpróbálunk teljesíteni, akkor miért nem adatik meg velünk az, ami a többi emberrel igen és persze nekik alig kell tenniük érte valamit, de sajnos nem tehetünk az ellen, hogy a családunk nem olyan gazdag.

2015. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Furcsa...Mindenhol azt olvasom, hogy a karácsony a szeretet ünnepe. Mégis azt veszem észre, hogy ebben a kapitalista világban a velejéig romlott fogyasztói társadalom tagjai versenyeznek egymással, hogy ki mit vesz/kap karácsonyra. Borzalmas. Na ez az egyik legfőbb ok, amiért nem ünneplek ilyenkor semmit. Ez a pár sor nem a kérdezőnek szólt vagy a válaszolóknak. Csak úgy leírtam. Bocsánat.
2015. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem azt nézem, hogy mit kaptam, hanem azt, hogy kitől, és az mit jelent nekem.

Sokszor egy párszáz forintos vacak mögött több szeretet rejlik, mint egy többszázezres luxusajándék mögött.

Tudom, persze, olyan világot élünk, ahol a flancolás sokak számára az értékrend csúcsa, de én azt mondom, hogy egy normális ember nem kell, hogy az ajándékai értéke/mennyisége miatt rosszul érezze magát.

2015. dec. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!