Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyimádók! Lenne kedvete...

Karácsonyimádók! Lenne kedvetek sztorizgatni, hogy ki mit szeret a karácsonyban? Hogyan készültök? Mikor díszítettek? Kinek mit vesztek? A dec.24-e hogy szokott telni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezen a hűvös , sőt, hideg napon rám tört a karácsonyi hangulat, arra gondoltam, hogy aki tényleg szereti a karácsonyt, és már alig várja, hogy eljöjjön, azokkal itt sztorizgatnhatnánk! Kérem, aki nem szereti, meg aki szerint túl korai, az ne írjon!

2016. szept. 21. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon durván karácsonyimádó vagyok:)

Annyira imádom, mikor kikerülnek a karácsonyi díszek, hirtelen tele lesznek az áruházak különféle színes dekorációkkal, amikor már érzem a "tél illatot". Azt különösen szeretem, mikor elkezdik a karácsonyi reklámokat adni a tv-ben, főleg a coca colásat:)))


Én amint lekerül a halloween dekoráció (igen, azt is ki szoktam rakni, hangulatosabb az ősz vele:)), egyből teszem ki a karácsonyit, tehát olyan november első két hetében valamikor. Próbáltam már, hogy kihúzom karácsonyig, és csak december 10-20 között díszítem fel a lakást, de úgy nem tudom kiélvezni a hangulatot.


Ami az ajándékokat illeti, szerintem idén ebayről is fogok rendelni valami okosságot, sok jó dolgot találtam már. Egyelőre barátomnak van egy ajándékötletem, szerintem telefont fog kapni. Illetve, kutyusunknak is megvan már az ötlet, ikeából kap egy hatalmas plüsst, plusz valami nagyon gourmet kaját:D


Szenteste ketten vagyunk a párommal (most már hárman, a kutyusunkkal), általában halászlé van, töltött káposztával, tipikus karácsonyi sütikkel. Szoktam délelőtt mézeskalácsházat is csinálni (de van, hogy már előtte levő este elkészítem), illetve szintén délelőtt, vagy már 23. délután feldíszítjük a fát.:) ELég nagy fánk van, rengeteg díszt szoktunk rá rakni, olyan amerikai módra teletömjük. Olyan gyönyörű. Szinte most is megkönnyeztem, annyira szép:D Előző években piros-arany színű volt, tavaly és idén viszont színes volt/lesz. Ez a színes dekoráció annyira jól visszahozza gyermekkorom retró hangulatát:).


És te, kérdező? Mesélj te is:)

2016. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az még kimaradt, hogy nagyon nagy dekoráció örült vagyok, úgyhogy közvetlenül karácsony előtt, és után mikor mennek a nagy leárazások, nagyon sok és jó dolgot szoktam levadászni a boltokban:D
2016. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia :) Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz! :) Én is alig várom már, hogy az üzletekbe felkerüljenek a díszek, illetve a karácsonyi reklámokat. :) Egyébként nem szoktam tv-t nézni, de amikor meghallok egy ilyen reklámot, azonnal odaszaladok és megnézem.. Az adventi időszakban a párommal mindig kimegyünk a karácsonyi vásárba, annak valahogy mindig olyan jó hangulata van. :) Esetleg, ha úgy adódik és valami újabb film jön ki, ami karácsonyi is, akkor a vásár után beülünk a moziba, megnézzük. A házat advent elején szoktuk díszíteni, anya nem engedi hamarabb.. ( Igen, még külön lakunk a barátommal, most kezdtem az egyetemet, így még itthon lakom) Kívűl, a teraszra teszünk egy fényfűzért, az ajtóra karácsonyi kopogtatót, az ablakokba szintén valamilyen karácsonyi égőt. A karácsonyfa általában olyan 180-200 cm, színes, anyukám ragaszkodik ehhez, neki is a gyerekkori karácsonyt idézi. Általában testvéremmel díszítjük, közben karácsonyi zenéket hallgatunk, eközben anya már csak az utolsó simitásokat végzi a konyhában, apa pedig a halászlét főzi. A sütiket hamarabb megcsinálom, mézeskalács és bejgli ( csokis, diós, mákos) kötelezően minden évben, illetve még két sütit, de az minden évben változó. Nagyon jó hangulatban telik az egész adventi időszak és a karácsony is, olyan szép minden, így minden év szeptemberétől a napokat számlálom vissza advent első vasárnapjáig, de látom ezzel nem vagyok egyedül, és ennek örülök! :)
2016. szept. 21. 09:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, és nem mellesleg, nagyon nagyon örülnék, ha idén lenne hó is! :) Az lenne a fénypont!:)
2016. szept. 21. 09:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk már kint vannak a karácsonyi díszek, kellékek. Én nagyon szeretem az ünnepet, de lehangol, hogy októbertől már minden üzlet a karácsonyról szól (meg a hallowenről) Már szól a zene, és mindenki úgy viselkedik mintha ez lenne az év utolsó karácsonya. Sajnos sok embernek már csak az ajándékozásról szól az egész. Minél nagyobb, minél drágább ajándék a menő.. Aztán meg a carboot piacon az ajándékozottak eladják a kapott ajándékukat pár fonttért. Az is lehangol, hogy itt Angliában nem 24-én díszítik a karácsonyfát, hanem már hetekkel vagy van aki 1 hónappal előtte is. Így egészen 24-ig nap mint nap látom a sok feldíszített fát. Mi magyar szokás szerint 24-én díszítjük, és akkor meg azt látom, hogy sokan már ki is dobták a fát. Nagyon elkeserítő, mert a velejáró karácsonyi hangulatot erősen eltiporja. Bevallom ezért sokkal jobban szerettem a gyerekkori karácsonyi ünnepeket, mert akkor bizony nem rohantak ennyire előre az üzletemberek..
2016. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz! :) Igen, lehet egyébként, hogy van benne valami, mert így -nálunk legalább is- a szeptember, október várakozással telik, hogy na mikor rakják már fel, tehát megvan az izgalom. Ilyenkor még a halottaknapja körül forog minden az üzletekben, majd azután kezd minden ,,karácsonyiasodni". Amit persze alig várok! :)
2016. szept. 21. 09:49
 7/15 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én is karácsony-párti vagyok :)

Tulajdonképpen egész évben készülök rá, nagyjából márciustól kezdem beszerezni az ajándékokat. Hogy miért ilyen korán? Leginkább azért, mert akkor látok meg valami jópofa dolgot és karácsonyig egyrészt elfelejtem, másrészt nem lehet akkor kapni. És az sem mellékes, hogy anyagilag is jobban jövök így ki.

A lakást advent első vasárnapján szoktuk feldíszíteni, a fát - magyar szokás szerint - 24-én délelőtt. Ezt együtt csináljuk a gyerekeimmel, közben mindenféle karácsonyi zenéket hallgatunk.

Huszadika körül kezdünk sütiket csinálni, általában csak 3-4 félét.

A boltok karácsonyi díszítéseit szeretem, de azt már nem, hogy decemberben hömpölyögnek az emberek a plázákban, mindegyik morcos, dühös, türelmetlen, senki nem képes mosolyogni. Ez eléggé le tud hangolni, így decemberben lehetőség szerint már kerülöm ezeket a helyeket.


Veled együtt én is nagyon szeretném, ha végre fehér karácsonyunk lenne :)

2016. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, ment a zöld kéz! :) Örülök neki, hátha valami télmanó látja majd, és intézkedik hó ügyben! :)
2016. szept. 21. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek két történetet.

Még a 80-as években apám szavajárása volt, hogy "nincs karácsony karácsonyfa nélkül" így mindig 24-re időzítette a fenyőfa vásárlást. Gondolhatod, hogy az utolsó napon a szép fákat már elkapkodták, ezért nagy szerencse kellett, hogy egy viszonylag jó fát találjon az ember. Nos apám egy 24-i nap hazajött egy sarok fenyőfával. Ez azt jelentette, hogy a fának csak a fele oldala volt meg. A másik felén se ágak, se tüskék. De apám szerint ez is tökéletes. Odakötözte a sarokba, és lám már van is karácsonyfa.:) 4-en vagyunk lányok. A nővérem akkor volt 14 éves, és ő volt az aki mindig díszítette a fát. Minket kisebbeket kizavart, és addig nem mehettünk a szobába amíg nem pompázott a fa. (én 13 az iker húgaim 10 évesek voltak) Nővérem nem vette figyelembe, hogy ez egy sarokfa így az összes díszt feltette amit jobb esetben egy egész fára tettünk. A kötelek egy ideig bírták súlyt. Az egyik húgomnak is volt egy szokása. Minden nap amíg állt a fa felakasztotta a babáját a fára. Apum egy kis időre magunkra hagyott, így csak mi voltunk otthon lányok, mikor a kötelek feladták, és a fél fa eldőlt. Úgy döntöttünk, hogy nem várjuk meg aput, majd mi helyre tesszük. Megtaláltuk apu szerszámos ládáját amiben nagy örömünkre volt olyan vastag barna ragasztószalag, és különböző színű szigetelőszalagok. Még ma is tisztán emlékszem, hogy mind a 8 szigetelőszalagot ami kék, zöld, piros, fekete színekben voltak, és 3 nagy tekercs barna ragasztószalaggal teljes egészében odaragasztottuk, körberagasztottuk a fenyőfát a falhoz! A szép tapétára tökéletesen ráragadt a barna ragasztószalag. A fa úgy nézett ki mint amikor egy pók körbehálózza a rovart. Amikor apám hazajött, és meglátta, nem tudta, hogy sírjon vagy nevessen..Mi élveztük, főleg,hogy a húgom még tavasszal is talált a letépett tapéta (ami sajnos a ragasztószalag miatt lett) között tűleveleket..:)

3 évvel később már nagyobbak voltunk, és szokás szerint 24-én mentünk fát venni. De ezt apu rám és a nővéremre bízta, hogy nagyok vagyunk, menjünk, vegyünk szép fát.

Nővérem rábeszélt, hogy menjünk a Lehel piacra, ott mindig vannak szép fák. Elmentünk, és vettünk is egy szép nagyot. De onnan haza is kell vinni kőbányára. Előbb mentünk metróval. Sokan utaztak, de mi a nagy fával még bepréseltük magunkat a metróba. Mi befértünk, de nem vettük észre, hogy a fa fele kint maradt. A metró elindult, és mire leszálltunk szépen le is darálta a fa tetejét a metró.

Mire hazaértünk vele, a szép nagy fa úgy nézett ki mint ha egy kutya szétrágta volna. Nem volt teteje, és az alján is több ág összetört. Arról nem is beszélve, hogy sima tűlevelű volt, ami szinte azonnal elhullajtja a tűleveleit, így nem sok tűlevél maradt rajta.

Apám csak vigyorgott, és ahogy mindig is mondja: Mondom lányok! Nincs karácsony, karácsonyfa nélkül!! :)


Azóta eltelt sok év, de mind a négyünk szavajárása ez maradt. A mi családunkban így kezdődik a karácsony. Amikor készülődünk valaki mindig mondja. "Nincs karácsony karácsonyfa nélkül"..

46/N

2016. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Uuu en is imadom!!!Mar 2hete letoltottem a visszaszamlalot!95nap van meeg.Szerintem nagyon gyorsan elfog repulni.1hete en is tettem fel karacsonnyal kapcsolatos kerdest engem sajnos nem kerultek el a hurrogok de nem vettek el a kedvem😊

Imadom disziteni,mezeskalacsot,sutiket sutni.Mindent imadok ami karacsony.

Nekunk igazi fank szokott lenni amit 24.-en delelott diszitunk a noveremmel.

Mamanal is mi diszitjuk de ott 23.-an delutan.

Nekem meg van egy kulon kis 1meteres mufenyo a szobamba ami mindig felvan diszitve😛.Mar most azon gondolkoztam mit kene majd enni.Mit vegyunk ajandekokat stb..

Meg 16 evesen is imadom a karacsonyi meseket legyen az akar 10eveseknek ajanlott.

Kedvenceim;Polar express,Barbie tokeletes karacsony,barbie meses karacsonya,kilenc kutya karacsony,szancsengos telapo.(az utobbi youtubon talalhato meg,nem tul hires 50percea kis mese!Imadom!Tanulsagos is)

De szeretem a lebilincselo karacsonyt es meg sorolhatnam

Igazabol en karacsonyban szamolom az idot is.

Pl:Ha valako az iskolaba tanitasnal felhozza vagy a tv-be hallom h 5evet ult bortonbe mindig eszembe jut hogy joeg az 5karacsony

Vagy hogy ah erettsegiig meg van 3karacsony stb..

Tomoren imadom a karacsonyt es mindent ami vele jaaar.Na meg ha esne a ho😍🎄🌟

2016. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!