Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek is évről évre egyre...

Nektek is évről évre egyre semmilyenebb lett a karácsonyi hangulatotok?

Figyelt kérdés
Régen még nagyon vártam én is, most meg kb ott tartok hogy aznap van talán a tudatomban hogy karácsony van.
2016. dec. 16. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem eddig is nagyon érdekelt... Most meg 30-on túl maximum kínszenvedés...
2016. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 evimeri ***** válasza:
Engem sem nagyon izgat, mivel nő vagyok minden rám hárul. Ajándékok beszerzése, élelmiszer beszerzése, megfőzése stb. Szóval minden ami ezzel jár. Egyébként is ma már másról szól a karácsony. Régen nem az volt a lényeg, hogy ki mit kap, hanem maga a hangulat. Manapság csak a pénz költés a lényeg, ezért veszíti el a varázsát.
2016. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a korral jár. Mindig a gyerekek számára a legvarázslatosabb a karácsony. A titokzatosság, a Jézuska, a titokban feldíszített fa, a dalok, a karácsony előtti készülődés, már oviban, suliban is hetek óta ez volt a téma...


Aztán lassan elmúlik a varázs. Nincs többé Jézuska, csak anya és apa, akik ahogy nő a gyerek, egyre kevésbé tudják, mivel lepjék meg őket, ezért többnyire megbeszélik a gyerekkel, mi legyen az ajándék, vagy pénzt, utalványt adnak nekik. A gyerek persze örül, mert azt kapja amit kért, de a meglepetés, a várakozás varázsa eltűnt.


A fát sem az angyalok díszítik már titokban, hanem közösen a család, sokszor nagy veszekedések és viták közepette. :)


És ahogy idősödik az ember, egyre több embernek "kell" ajándékot venni, ezért a karácsony előtti időszakot az ajándékok hajkurászása tölti ki, ami sokszor bosszantó, főleg ha utána megnézzük a pénztárcánkat.


Ha kikerülünk a suliból, és dolgozni kezdünk, ott a készülődésre is kevesebb idő jut, eleve mert késő délután/este esünk haza, meg kiesnek az olyan dolgok, mint a suliban karácsonyi dalokat énekelni, papírtélapót vagdosni, karácsonyi listát írni, stb, ezek azért hozzátettek a karácsonyváró hangulathoz.


És szerintem még van egy meghatározó tényező: gyerekként sokkal lassabban érzékeljük az idő múlását, egy év rengeteg idő, ezért a karácsonyt is sokkal különlegesebb eseménynek éljük meg, hiszen a következőre újabb hosszú évet kell várni. Felnőttként viszont úgy érezzük, megint tök hamar elszaladt egy év, jaj, máris megint itt a karácsony?! És mivel egyre sűrűbben éljük át ezeket az ünnepeket (legalábbis úgy érezzük), egyre inkább csökken az újdonság varázsa, főleg ha minden évben ugyanúgy telik a karácsony, akár unalmassá is válhat.


Én most 27 éves koromra elég közömbössé váltam a karácsony iránt, de nagyon remélem, hogy ha saját gyermekeim lesznek, visszatér az érzés, és rajtuk keresztül újra átélhetem én is a "varázslatot". :)

2016. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!