Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Önöknél mikor (hány éves...

Önöknél mikor (hány éves korukban) és hogy tudták meg a gyerekek, hogy nincsen Mikulás/Jézuska?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Én magamtól jöttem rá 6-7 évesen. Túl irreális volt nekem ez az 1 éjszaka alatt körbeutazza a Földet a Mikulás, aztán lepakolja az ajándékokat. Így leültem szülőkkel és megbeszéltem velük, hogy akkor most ezt így, hogy, vagy, hogy mondják el, mert ezt nem tudom elhinni. Aztán elmondták a dolgokat.


Gyerekeim nem lesznek, ezért írtam le, hogy én, hogy voltam, talán ez is hasznos neked.

2016. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szinte mindig is tudtam.

Jézuskáról sose mondták, hogy ő hozza az ajándékot, hiszen jártam hittanra, tudtam, hogy nem erről "híres" a kis Jézus.

Mikulás gyanús volt, hogy van több is, lehet látni mindenhol, oviban, utcán, stb.

Szóval persze "eljátsszuk" még felnőttként is, hogy Mikulás meg Jézuska, de nem azért mert ne tudnánk, hogy igazából mi van.

Majd én is így szeretném. Párhuzamosan a "valóság" és a hagyományok, a mesék. Azt hiszem, ez a legjobb szó, hogy mesének fogtam fel. Így sose ért csalódás, hogy nem igazi.

2016. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Mi az, hogy nincs Mikulás? Te mi a fenéről beszélsz?

32/f

2016. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 xD
2017. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!