Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mivel szoktatok készülni...

Ti mivel szoktatok készülni karácsonyra, hogy még hangulatosabb legyen az ünnep?

Figyelt kérdés
Nemcsak kajára, hanem bármi másra is kíváncsi vagyok, pl. díszítések. Konkrét ötleteket várok. Ja és már nagyon várom a karácsonyt! Ha kaját írsz, receptet és részletes leírást írj, köszi!

2017. aug. 25. 04:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem csinálok nagy cirkuszt belőle. Díszítünk karácsonyfát és azt főzőm, ami éppen eszembe jut.
2017. aug. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már szerkesztem a kívánságlstámat. Idáig mindig bejött.
2017. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is imádjuk a karácsonyt, szoktunk rá készülni. Próbálom a gyereknek átadni mindazt amit én kaptam mikor gyerek voltam. Mi egész decemberben készülünk az ünnepekre. Advent első vasárnapján kidíszítjük a házat, december elsején adventi naptárt kap, a mikulásnak mézeskalácsot sütünk. Együtt megyünk kiválasztani a fát. Együtt díszítjük fel. Süteményeket 23.-án készítem. Kókuszgolyó, hólabda, máglyarakás és kuglóf volt múlt évben. Ideit még nem döntöttem el.
2017. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem a karácsonyt, pont ma gondoltam rá, hogy nemsokára megint karácsony lesz. Már kezdek gondolkodni a karácsonyi ajándékokon. Általában novemberre már mindent megveszek, amit lehet, hogy decemberben ne kelljen már semmin sem idegeskedni és kapkodni, mint a legtöbb ember, hanem csak élvezzem a jó hangulatot és várjam nyugodtan a karácsonyt.

Nem szeretem a túldíszítettséget. Asztaldíszt szoktam, és persze a fát. Időnként lecserélem a díszeket, hogy ne legyen mindig ugyanaz, vagy a meglévőkhöz veszek pár újat.

Idén valami új sütit szeretnék, a régieket már unom. Addig még van időm próbálgatni, gyakorolni.

2017. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Karácsonyi filmek, karácsonyi zenék. A karácsonyi zenék folyamatosan mennek nálunk, miközben sütjük a mézeskalácsot. Díszíteni mi inkább csak szenteste napján kezdünk el, de néha vágunk hópelyheket az ablakra és akkor az is hangulatos. Sokan már karácsonyi pulcsikban járnak, engem az is fel szokott dobni, ha látom. Rénszarvasos pulóver meg ilyenek.


Egyik ismerősöm titkos mikulást szokott játszani. Amikor nem figyeltünk mindig ott hagyott valami kis ajándékot (csoki, cukor vagy azok a 200 forintos kicsi hóemberek) valamilyen jól látható helyen, hogy megtaláljuk.

2017. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%
Nem korai ez még egy kicsit? :D Mi fel szoktuk díszíteni a karácsonyfát, rakunk ki égősorokat és az ablakra ki szoktunk rakni egy ablakmatricát. Van két hógömbünk is, valamikor azokat is kirakjuk a fa alá. :)
2017. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a koszorú kint lehet az asztalon, bár, amikor sütik vannak, azt hiszem, odébb kerül; a sütemények az ebédlőasztalon szoktak leledzeni, mikulásos asztalterítővel, a szaloncukor, két szép tál, a nappaliban szoktak helyet kapni. Régen anya csinált olyanokat, hogy plafonra cérnát ragasztott, másik végén vattapamacs volt, és a szobában lett ilyen hó-feeling. Meg vannak ilyen karácsonyi ablakmatricák, átlátszó fóliával üvegfestékkel is lehet ám leszedhetőt-újra felrakhatót csinálni, ablakmatricákat, csak akkor ne szedjük le a fóliáról, hogyha el akarjuk majd tenni későbbre is. Nekünk amúgy tényleg vannak ilyen angyalkás- karácsonyfa-vivős-Mikulásos harangos, stb. ablakmatricáink, meg van az a lépcsős be kell dugni a konnektorba, és akkor ilyen digitális gyertyasor, ki lehet rakni az ablakba szintén; meg szokott lenni nálunk olyan adventi kalendárka, 24 ablak van egy táblán, és benne 24 csoki. Ja és még van ilyen, koszorúval a háta mögött medve, talán mikulássapkában, na az olyan ajtó fölé kirakható, vagy magára az ajtóra; nekünk kint egy a bejárati ajtón szokott lenni, a másik meg belül valamelyik szoba ajtaja fölött.
2017. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*+régen voltak berakva ilyen csendes éj-zenék
2017. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Órákig tartó barangolás Zürich óvárosában, forralt borral, közben már nézzük az ajándékokat egymásnak.


22-23-án elkezdek sütni. Nem nagy dolgokat, bejgli (két fajta), meg kis apróságok (hókifli, me valami sós), ilyesmi.

Ebédötlet meg ketten találjk ki a párommal, lehet rákok lesznek, vagy kagyló (annyira nem halas). :)

2017. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és 24-én fadíszítés.


Az az első közös karácsonyunk, tavaly még külön, a családunknál voltunk Magyarországon.

Most a két ünnep közt látogatunk haza.

2017. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!