Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek ez nem szomorú? 16/L

Szerintetek ez nem szomorú? 16/L

Figyelt kérdés

(Lehet kicsit hosszú, de olvasd el kérlek, mert szerintem megér 5 percet)

Egyszerűen imádom a karácsonyt, és a decembert. Kiskorom óta a legkedvesebb hónap a számomra. Imádom a készülődést az ünnepre(díszítés, sütés-főzés, fa vásárlás és díszítés, karácsonyi ajándék készítés/vásárlás). Az egész ünnep feelingje annyira csodálatos. És hívő vagyok (de nem gyakorlom ) de nekem ez az ünnep nem Jézus születését jelenti legfőképpen, hanem a szeretet ünnepét. Ilyenkor mindenki lenyugszik és a szeretteivel foglalkozik, a nyugalomban és szeretetben. CSAK az a kis bökkenő, hogy alig van ilyen ember. Manapság sok emberrel beszélek, akiket az se érdekel, hogy egyáltalán van karácsony. Nem tudom, milyen megfontolásból nem szeretik és nem veszik figyelembe a karácsonyt, biztos van rá okuk, de ha az egész évben egyszer sem szeretünk tiszta szívből, nyugszunk meg és engedjük el a problémáink pár napra, hogy boldogok legyünk, akkor mikor? Így is egy rideg világban élünk, amiből lassan eltűnik a szeretet, így ráteszünk még egy lapáttal. Én tudom, higy vannak az életben nagyon szomorú sorsok, de olyan szomorú ez az emberi gyarlóság.. Rossz látni, hogy manapság sok szülő viselkedésén a gyereke felé, egy csepp szeretet sem látszik. Mindenki bunkó mindenkivel (persze tisztelet a kivételnek). Alig mosolygunk rá másokra, mert a saját problémáinkkal törődünk és nem vesszük figyelembe azt, higy egy mosoly is mennyi mindenre képes. Vagy lehet, hogy vannak emberek akik nem tudnak mit kezdeni a szeretettel?? Lehet, csak én gondolkodom még ilyen "gyerekesen", hogy az életet a szeretet mozgatja igazán, és nem nehéz szeretni. Hozzám lehet vágni, hogy "Te még gyerek vagy, nem tudsz semmit az életről.." de igen tudok. Az én családi életemben is voltak nehéz pontok, vannak és lesznek is. Mivel semmi nem tökéletes és mindig lesznek konfliktus helyzetek, DE csak a te nézőpontod kéne megváltoztatni és máris máshogy éreznél. És igen gyerekes vagyok és büszke vagyok rá.. Szerintem a gyerekektől is kéne pár dolgot tanulni a felnőtteknek , nem csak a gyerekeknek tőlük.. Sokkal másabb lenne a világ. És kérlek titeket, akik belevannak fásulva az életükbe, hogy próbáljatok találni olyan dolgokat amik boldoggá tesznek titeket és sikerülni fog felismerni a szeretet és tovább adni, mert nagyon szomorú látni, ahogy a társadalom egyre negatívabb.. és nagyon sok velem egykorú gyerek nem is akar családot alapítani azzal a címszóval, hogy "ebbe a világba minek?!". Bár én nem ezek közé tartozom, de valamilyen szinten igazuk van, csak annyiban nincs, hogy családot alapítani nem a világnak kell, hanem magunknak és a párunknak akit szertünk. Lehet, hogy tényleg ezzel feldühítek valakit, lehet, hogy valaki egyet fog érteni de engem ez már nagyon zavart és gondoltam kiadom magamból. Lehet, hogy rosszul gondolom, mert én tényleg eddig szeretetben éltem, a szüleim nagyon szerettek/nek és biztos, hogy vannak olyan emberek akik sajnos nem mondhatják el ugyanezt, úgy ahogy a szüleim se igazán de a gyerekeiket és egymást is nagyon szeretik, szóval semmi nem lehetetlen. Néhány embert eszméletlenül idegesít a pozitivitásom, hogy állandóan mosolygok, de a barátaim, a családom és az osztálytársaim is mindig megnevettetek és szeretnek. Nem tudom, ez mennyire baj,de megváltozni nem fogok, szóval lehet itt szidni, nem igazán fogom magamra venni, mert én csak a véleményem mondtam el amivel tudom, hogy sokan nem fognak együtt érteni. És a legvégére, legalább a karácsonyt töltsétek el szeretetben, csak ez a pár nap legyen szent az évben. És tudom ajánlani Ady Endre- Karácsonyi rege című versét.



2017. nov. 18. 13:10
 1/7 anonim válasza:
91%

Egyértelműen szomorú, de szerintem ez magától értetődő...

Neked is boldog karit előre. :)

2017. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Jó hogy vannak olyan gondolkodású emberek mint te akik fel is vállalják ezt :)

egyet értek veled :) körülbelül így vagyok én is

Remélem nagyon boldog lesz a karácsonyotok, évetek , életetek !:)

az élet értelme a boldogság és a szeretet

Karácsonykor és minden nap tegyél azért hogy boldog legyél! Segíts másokon hogy nekik is jó/jobb legyen

[Mi adományozni szoktunk :)]

én is nagyon szeretem a karácsonyt, ízeket, illatokat, havat, díszeket, a készülődést, ajándékbontást, ajándék átadást, családot látni

Sok szülő van akik azt hiszik , azon görcsölnek hogy elég-e 20 ajándék vagy vegyenek-e még, persze a jó szándék megvan de inkább járszanak gazdálkodj okos-ant együtt

2017. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szintén egyetértek veled.. :)

Nagyon,de nagyon kevés az ilyen jó ember mint Te.Biztos egy nagyon kedves lány lehetsz :)

NEKED/NEKTEK IS ELŐRE BOLDOG KARÁCSONYT,ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! :)

16/F

2017. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A te korodban mindenki így érzi, így érezte. Aztán felnőtt, és rájött, hogy karácsony ide, karácsony oda, nem tudja kiizzadni a gyerekének az áhított iphonet. Nem ér rá diós-mákos bejglit sütni, nem ér rá körbenyalni a házat, nem ér rá felkészülni az ünnepekre, hisz egy rohanás az élete.
2017. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is a kedvenc hónapom a december már egészen kicsi korom óta, főleg a karácsony miatt. Imádom, ha esik a hó (ami egyre ritkább), szeretem a karácsonyi vásár hangulatát, amikor kimegyünk nézelődni és veszünk teát meg kürtöskalácsot. Szeretem kitalálni, hogy kinek mit adjak karácsra, mi hogy legyen. Ilyenkor már tőlem is kérdezgetik a szüleim, hogy mit kérek, régen mindig listát írtam, most is írtam egy kis listát elektronikusan, hogy a szüleimnek könnyebb legyen, hogy miből milyet szeretnék.

Olyan jó, hogy néhány családban (sajnos nem sokaknál) az van, hogy fotózkodnak a karácsonyfánál, szebben felöltöznek és együtt van az egész nagy család, mindenki szeret mindenkit...

Nálunk sajnos nem ez van. Kezdődik ugye azzal, hogy elváltak a szüleim, így még ha akarnám sem lehetne együtt az egész család. 24-én általában kettesben vagyok otthon anyukámmal. 25-én az apai nagyszüleimhez szoktunk menni ebédre, ott vannak az apai nagyszüleim, a két unokatesóm és nekik az anyukájuk, apukájuk, apám és apám barátnője. Szinte mindenki otthoni, tréning gatyában van, még egy icipicit sem vesznek fel szebb ruhát, mindenki panaszkodik stb. És hiányolom onnan anyukámat meg a másik nagypapámat (az anyai és apai nagyszüleim ismerik egymást). Ha ők ott lennének, jobb lenne.

És körülöttem mindenki panaszkodik, hogy “jaj, már megint mit vegyek XY-nak?” “jaj, megint az ajándékozás?” “megint főzhetek”. Apámnak már nincs is karácsonyfája, a nagyszüleimnek se nagyon. Elveszik az egésznek a hangulata, pedig olyan jó lehetne...

2017. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, en 33 eves, 2 gyerekes anyuka vagyok, megis csodas a Karacsonyunk minden evben. Es raerek....miert? Mert nalunk alapbol is rend van es amugyis szoktunk fozni, tehat ez nem egy "Katacsonyi rohanas" hanem egesz evben termeszetes. Masreszt meg imadok dekoralni, ezert szakitok ra idot. A gyerekem jol van nevelve ezert nem hisztizik i-phone utan, a masik meg baba.


Engem olyan szellemben neveltek, hogy az unnepek szepek es fontosak, ezert en felnottkent is rajongok ertuk..nekem spha nem volt nyug, hogy a gyerekeimnek is atadjam a Katacsonyi csoda erzeset :) Meg azokban az evekben sem, amikor heti 6 napot dolgoztam napi 10 oraban. (most itthon vagyok a babaval)


Kedves kerdezo, jo olvasni hogy nem mindenki olyan megkeseredett, hogy beall a sorba mert divat utalni a Karacsonyt es az unnepeket.


Mellesleg hamis kifogasokkal jonnek az emberek, foleg a 20-30 korosztaly. Kollegaim okozott volt olyan tavaly es tavalyelott is, aki ketnaponta beult baratokkal meg partizott pentek-szombat, aztan mindig panaszkodott az irodaban hogy jaj neki semmi ideje ajandekokat venni, meg penze sincs ra........ugy megmondtam volna, hogy ja ha hetente tobbtizezer forintot iszogatok-bulizgatok-taxizok el, meg pentek-szombat is a bulinegyedben vagyok ejjelig ezert szombat-vasarnap koradelutanig alszom, nekem sem lenne... (ja es egyidosek vagyunk)


Ma sajnos ez van, a kozepkoruak megsavanyodtak, a fiatalok meg a bulizas-karrier-haverok haromszogben ragadtak. HATALMAS TISZTELET A KIVETELEKNEK! De sajnos a tobbseg ilyen.

Pedig a Karacsonya Mindenkinek olyan, amilyenne teszi!

2017. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
rendes vagy kérdező,aranyos lány
2020. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!