Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti ajándékoztok karácsonykor?

Ti ajándékoztok karácsonykor?

Figyelt kérdés

Mi a családdal eldöntöttük, hogy nincs ajándékozás az idei évtől kezdve. Személy szerint nem is bánom (amúgy is teljesen elanyagiasodott a karácsony szerintem), mert az elmúlt több, mint két évtizedben elég sok mindent megkaptunk, amire szükségünk volt (elektronikus eszközök, könyvek, stb.). Inkább már csak az ünnepi hangulat a lényeg számunkra az együtt főzés/sütés és hogy együtt legyen a család.


Nálatok hogy van? :)


25F



2017. nov. 20. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha lesz pénzem se fogok. Majd ha lesz párom, és lesznek gyerekeink, akkor majd a gyerekek kaphatnak ajándékot szerintem , a többi ajándékot meg felejtsük el, mert nekünk erre nincs szükségünk. Szerintem -és az már nagyon max!! -egy kis tábla csokival / semmivel le fogjuk tudni; a gyerekek meg még majd hadd éljék át, ami érzés még nekem is megvolt kiskoromban; szóval ők még kapni fognak dolgokat, mert ez a dolog nekik még akkor örömet fog okozni, és öröm látni, ahogy egy gyerek örül. Szóval szerintem pl párommal majd nem fogunk ajándékozni. Ha külön lakunk se nagyon tartjuk majd. Szerintem sikerül majd olyan embert választanom, találnom magam mellé, aki partner lesz ebben, hogy hagyjuk ezeket az ünnep-dolgokat.
2017. nov. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Anyagias, nem anyagias, én ajándékozok. De nem csak boltban vett dolgot lehet ajándékozni. Például nálunk gyakori, hogy program az ajándék. Korcsolyázás, kirándulás. Tőlem meg sokszor szoktak kapni házi készítésű dolgokat.
2017. nov. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a gyerekek kapnak ajándékot, a felnőttek jelképes apróságot, pl. házikészítésű csokit.
2017. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk mindig volt és lesz is. De változott is az egész annyival hogy senki más nem kap már csak anyukámék és az unokahugom. Tesómékkal már tavaly megbeszéltük hogy ne adjunk egymásnak semmit mert felesleges. Ugyanígy a páromék tesójáékkal se lesz ajándékozás. Csak a szülőkkel. Persze mama-papa-dédi apróságot kapnak.
2017. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Ajándékozok, mert jó adni. Nem nagy a család, úgyhogy a páromon kívül még barátoknak is készülök meglepetéssel. Számomra örömet okoz valami olyasmit keresni, aminek a másik örül. Még a kutyáim is kapnak meglepetést.
2017. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de csak a legeslegszűkebb családban. Ez 3 fő nekem. Még nagyon régen volt olyan, hogy a családban, tágabb családban mindenki mindenkinek. De azt nem lehetett bírni.

Szóval megbeszéltük, hogy ennek vége. Mindenki csak a hozzá legközelebbi embernek vagy a gyerekének vesz.

De egyébként amikor nagyobb ajándékozás volt, akkor sem arról szólt az ünnepünk. Attól még ugyanolyan jó volt együtt lenni, közösen eltölteni az időt.

2017. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen igen. Sosem szeretnék oda süllyedni, hogy bármit is sajnálnom kelljen a szeretteimtől.
2017. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Ajándékozunk és arra már hónapokkal elötte készülünk.


Nekünk 2 pici gyerekünk van, és szüleink kapnak meg azok akikkel a karácsonyt együtt töltjük(ebben az évben a férjem nagyszülei).


Mi a férjemmel nem szoktunk mindent megvenni rögtön. Egy egy drágább dolgot vagy nem a minden napokra való dolgot csak ritkán veszünk meg.

Pl most szeretnék nagyon egy jó habfürdöt. Mivel én csak minöségit veszek, így azok 5-8000Ft körül vannak. Ez már pl egy tuti ajándék lesz valakitöl. A páromnak elmondom, ö meg elmondja a családjának. Hogy milyet kapok, kitöl és honnan foggalmam sincs, csak reménykedem, hogy megkapom. Ha nem kapom meg akkor sajna nekem kell karácsony után megvennem, de addig a remény ott van, hogy valaki a kivánságomat meghallotta.


A probléma, hogy a legtöbb ember mindent megvesz magának amit a szeme kinéz. Sok ember novemberben csak úgy játékot vásárol a gyereknek, pedig tele a szekrény mindennel. Ès csodálkoznak, hogy a gyerek nem örül semminek sem.

2017. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha meglátok valami jót, érdekeset, vagy olyat, amiről tudom, hogy örülne neki a gyerekem, azt már szeptembertől megveszem, és elteszem karácsonyra. Így 3-4 hónap van rá, és nincs kapkodás.

Én csak a gyerekemnek és anyunak veszek ajándékot, férjemmel egymást nem ajándékozzuk karácsonykor. Jelképesen sem, mert ő az a ritka pasi, aki egyszerűen nem örül semminek. Nem úgy, hogy kifejezésre is juttatja ezt, hanem egyszerűen tökmindegy neki, totál közönyösen fogadja. Udvariasan mosolyog, de örömet sosem látok az arcán. Házasságunk elején még igyekeztem nagyon, kerestem a kedvét (egy jobb pulóver, márkásabb szabadidőruha, valami klassz képes album olyan témában, amit szeret, jobbfajta dobozos csoki, illatszer), de igazából semmi olyat nem láttam, amitől lelkesedett volna. Olvasni nem olvas, inni nem iszik egy kortyot sem, tehát könyv és jobbféle pia sem jön szóba.

Egyedül műszaki cikkektől láttam lázba jönni, olyan 80-100 ezres kategóriában, néha azt kap a felnőtt gyerekétől.

2017. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi húzni szoktunk. Így mindenkinkap 1 ajandékot és muris neg móka ki kit húzott ;) az összegben is megszoktunk állapodni.

Nekem hiányozna az ajándékozás és ezt a megoldást pont ránk szabták. ;)

2017. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!