Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szülő a gyereknek pénzt ad,...

Szülő a gyereknek pénzt ad, hogy a gyerek azon vegyen karácsonyi ajándékokat a családtagoknak. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom csinálja így a 14-15 éves gyerekeinél.

Nekem bevallom, furcsa, a gyerekei már állnak sorba nála karácsony előtt, hogy kérik a pénzt az ajándékokra. És abból vesznek egymásnak , aztán az apjuknak, anyjuknak a karácsonyi ajándékokat.

Zsebpénzt kapnak havonta, messze többet, mint a bérlet és a kötelező dolgok ára, szépen marad nekik más dolgokra is belőle.

Nekem fura, hogy ajándék vásárlásra is kapnak pénzt.

Szerintetek?



2017. dec. 10. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt onnan közelíteném meg, hogy így az ajándékozás lényege vész el.

Az már nem nagy dolog, hogy elmegyek egy plázába, és a szülőtől kapott pénzből kiválasztom, és a szülő pénzéből kifizetem az ajándékot, amit veszek a tesómnak (és a szülőmnek, és a másik szülőmnek).

Azért lehetne ezt zsebpénzből, mert az ajándék lényege az (is) lenne, hogy lemondok valamiről, hogy a másik embernek örömet szerezzek.

Nem azt mondom, hogy drága ajándékokra kuporgasson a zsebpénzéből, de azért jelképes ajándékokat (könyv, vagy egy doboz csoki, vagy egy szép illatgyertya), azért ennyit szorítson ki belőle, és akkor ez Ő vette.

2017. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam elfogadni mert úgy éreztem, hogy le se szrnak és nem érdekli őket minek örülnék. Úgyhogy inkább tartsák meg.
2017. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem olvastad végig a kérdést: Arra ad pénzt a szülő a gyerekének, hogy MÁSOKNAK, szeretteinek azon vegye meg a karácsonyi ajándékokat.
2017. dec. 10. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú, ha tudnád, hány ajándékot dobtam már ki, mert

- nem volt jó méret (persze blokkot nem tették el)

- nem tetszett

- többet kaptam belőle

- 15 kütyü, mert "valamit adni kell"


Sokkal jobban örültem volna, ha inkbáb a pénzen azt veszek, mi hasznos és KELL.

2017. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is így csináltuk mikor ennyi idősek voltunk. Én is szerettem volna meglepni őket, de 14 évesen nem volt honnan pénzem. Szerettem volna, ha én is kitalálhatok valamit, én is csomagolhatok...stb


Nekem ezzel nincs bajom, amíg van rá pénz szerintem rendben van.

2017. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!