Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ajándékozás karácsonykor és...

Ajándékozás karácsonykor és évközben, pont karácsonykor ne?

Figyelt kérdés
Látom, olvasom, hogy nagyon sokaknak elegük van a karácsonyi ajándékozásból, direkt nem vásárolnak, direkt nem ajándékoznak. Én szeretem a karácsonyt, szeretek meglepni valakit, örömet okozni, ajándékozni. És sokszor elgondolkodom, vajon sokan ezt miért nem szeretik. És eszembe jutott a saját példám. Gyerekként süteményt kifejezetten ünnepekkor ettünk, hétköznap normális étel volt az asztalon, de se csoki, se tejszelet, se torta, stb. Így amikor jött egy ünnep, és volt torta, csoki, nagyon örültünk neki. Aztán amikor elköltöztem otthonról, elkezdtem kompenzálni, szerdán csokitortát ettem vacsorára, mert megvehettem, sokszor volt otthon csoki... Aztán eljött a szülinapom, és nem vágytam tortára, semmi különleges nem volt benne. Aztán rájöttem, hogy így elveszik a varázs, és utána már nem vettem szerdán csak úgy csokitortát, mert rájöttem, hogy akkor az egész szülinapozás értelmét veszti. Na, így vagyok az ajándékozással is. Igen, ma is megvehetném magamnak a könyvet vagy parfümöt, amire vágyom, de mennyivel jobb már izgulni, várni a csomagot, bontogatni a papírt és örülni neki. Így jelentőségteljesebb, emlékezetesebb lesz az ünnep. Szóval a kérdésem, hogy akik direkt nem ajándékoznak karácsonykor, azok év közben sem teszik? Ha vágynak valamire, azt nem kötik ünnepekhez, csak úgy megveszik rögtön, vagy ha épp van pénz? Mit gondolnak erről a varázs dologról? És ez nem árfüggő, ha az ember évközben nem eszik bonbont, akkor karácsonykor egy 400 Ft-os csokinak is tud örülni, ha szépen be vamn csomagolva... szerintem.
2017. dec. 20. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.


Èn szeptember óta már kb 200 dolgot mondtam a férjemnek, hogy azt szeretnék... pl egy szuper fürdöhab, pénztárca, és még ezer dolog. Megvehettem volna, de a férjem nagyon figyelmes és remélem meg is kapom töle...

2017. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, bojkottálni az ünnepi szokásokat egy ilyen mai divat, mondhatni a XXI. század beteg válasza a kereskedelem túlcsordulására. Én sem értek vele egyet, hiszen persze evközben is veszek ajándékot, de Karácsonykor meg hozzá tartozik, hogy gyönyörű csomagolásban a csillogó fa alá rejtjük a vágyva vágyott dolgokat egymásnak.

Aki ezt dafke bojkottálja mert attól hiszi magát felnőttesnek meg különlegesnek meg hűdeokosnak, az csinálja, az ő Karácsonyuk lesz egy picivel kevesebb a mínusz egy hagyomány miatt, nem a miénk ;)

2017. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Total igazad van. Sajna en magammal Ebbe a hibaba Esten. Megvehetek (lekopogom,maradjak ilyen szerencses) magamnak barmit amut a Johan esz kivan (nem Luxus kocsikrol beszelunk..cipo,kabat,smink,STB) de pont ezert ha magamat ajandekizom nincs mar ITT a Region orom.


En arra ugyelek unnepekkor hogy sajatkeszitesu dolgokat ajandekozok. Forro csoki,likorok,apro sutemenyek STB ami AZ ajandekkapora vall..

Evkizben mehet a normal bolti ajandek..

2017. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyet értek.

Igaz nincs sok pénzem és én is olcsóbb dolgokat vettem de próbáltam hasznosat illetve olyat ami tetszik is majd nekik.

Jó lesz látni ahogy anyukámék és a tesomék és a barátom mosolyogva bontják majd ki és látom majd az örömöt az arcukon.

Mi évközben is szoktunk egymásnak szülinapra, névnapra ajándékozni. Mindenkinek jól esik ez..

De ha megyek valahova, szoktam szuvenirt is hozni nekik, mivel én is mindig kapok/kaptam. És ahogy nekem jól esett hogy gondoltak rám úgy úgy jól esik nekik is, főleg hogy mind két szülőmnek sajnos olyanok voltak a szülei hogy.. inkább ezt hagyjuk.

De van hogy elmegyek a boltba és meglátok egy hasznos vagy olcsóbb valamit és azt meg veszem csak úgy. Pl régebben mondta egyszer tesom hogy milyen poharat szeretne egyszer, de sehol se talál, aztán egyik boltba kb egy év múlva amikor megláttam egyből eszembe jutott és egyből meg is vettem neki:) annyira örült neki..pedig csak egy 1000ftos dolog.. jó érzés egy szürke hétköznap is mosolyt csalni az arcukra..:))

Tehát meg érdemlik, nem csak karácsonykor hanem év közben is. Nyilván nem azt mondom hogy erre kell költeni az összes megspórolt pénzt de néha bele fér ez az, annyival kevesebbet költök majd magamra és ennyi.

Illetve ahogy anyukámék is állandóan gondolnak rám máig pl egy csokival vagy keksszel stb, így én is ha el megyek boltba néha meg veszem nekik azt amit szeretnek, pl anyunak egy csipsz, apunak egy sor, barátomnak egy csoki..

ha ők nem irigyek velem és rendesek akkor én miért lennék az?

Tehát mi nem csak szenteste ajándekozunk.

2017. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut egyetertek. Gyerekkorom ota a Karacsony adott (koszonhetoen a csaladomnak) a legnagyobb elmenyeket, varázsz, felhőtlen boldogsagot. Es ezt tovabb szeretnem vinni ha majd lesznek gyerekeim. De epp ezert imadok ajandekot adni is, es varni keszulni, kulonlegesse tennk direkte ezt az idoszakot. Mi a Mikulast is unnepeljuk. Annyi csokit szokott a parom kapni, hogy cserebe egesz komoly ajandekokat kapok mar erre is tole :D (nem elvaras, ez JATEK, es elvezzuk).

Szerintem aki nem szereti, az egyreszt nem tapasztalta meg igazan az igazi Karacsonyi feelinget, es csak azt latja (ami igaz is) hogy fejvesztve rohannak az emberek shoppingolni, idegesek esetleg a szuleinel is csak a stresszt latta es a szokasos magyar panasz aradatot. Igy meg ki akar elni? Erre pedig kinek van szuksege? Igazabol baromira sajnalom azokat, akik nem szeretik a karacsonyt vagy nem tudjak milyen. Olyan ez, mint amikor valaki soha nem ismeri meg a szerelmet, es ezert mindenkit utaln vagy nem ert meg aki meg erre vagyok vagy benne van.

2017. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!