Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Oroszországban és a többi...

Oroszországban és a többi országban, ahol januárban ünneplik a karácsonyt, mi van december 25 én?

Figyelt kérdés
szebben nem tudtam megfogalmazni. Ugy értem hogy olyan nap nekik mint nálunk az ők karácsonyuk, vagy ott is van dec. 25 én szabadnap, esetleg a nyugati karácsonyi kultúra néhány eleme....?

2017. dec. 20. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ott december 25-e egy közönséges nap, nem ünnepelnek semmit.
2017. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Műkorcsolya és jégtánc országos bajnokság :)

Amúgy nincs semmi, egy átlagos nap nekik, mint a többi.

2017. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Girgoy ***** válasza:
Ez azért van, mert amikor Nyugaton rájöttek, hogy az addig használt Julián-naptár már pontatlan, a gergely pápa nevéhez fűződő korrigált naptárat nem akarta mindenki átvenni keleten, mert nyugati újításnak gondolták csak. Az oroszok, görögök stb. vagy csak egyházi vagy állami szinten is maradtak az Ónaptárnál, ami ma már 13 napot késik az Újnaptárhoz képest. Ők is ünneplik a Karácsonyt, egyszerűen az ő naptárukban dec. 25. később következik be.
2017. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!