Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más is szomorú ma?

Más is szomorú ma?

Figyelt kérdés
Tudom, nem illendő panaszkodnom de... idén nem lesz karácsonyunk. :( Apának semmi kedve nem volt az egészhez, fánk sincs, ajándék sincs... azt mondta már felnőttek vagyunk, semmi szükség erre a hacacáréra. Különben is van 4 fenyőfánk a kertben. Anya nincs itt, Ausztriában dolgozik. És még csúnyán meg is fáztam. Ha tudnám hol vannak a karácsonyfadíszek, talán kimehetnék feldíszíteni az egyik fenyőt. De az nem ugyanolyan. :(

2017. dec. 24. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
gondolom pasi vagy
2017. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Amióta Anya meghalt, már semmi sem olyan (Karácsonykor Apa kint a temetőben), állást baromi nehéz találni, normális párkapcsolatot és családot alapítani, még nehezebb.


Egy nagyobb fenyő gallyat vigyetek be, díszítsétek fel, csináljatok díszeket rá, gyufás skatulyát alufóliával becsomagolva. Gyújtsatok pár gyertyát, énekeljetek.


Ha van otthon -vagy esetleg a még nyitva lévő nagy boltban- táblás csoki, széttörve, papírszalvétába tekerve és alufóliacsíkba tekerve készíthettek klasszikus szaloncukrot (1 kg-ot ma estig meg lehet csinálni egyedül is).


Áldott, Békés Karácsonyt Kívánok!

2017. dec. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Yoda m. ***** válasza:
A SZERETET ünnepén bármit lehet, még panaszkodni is és ne törődj azzal, mi illendő és mi nem... ez egy olyan nyitott fórum. ahol (szinte) mindent lehet. Ha Apádat nem tudod rávenni, hogy csak egy ici-pici karácsonyi hangulatot becsempészhess a lakásotokba... nos, hát tedd meg Te. Legyél Te az, aki tesz valamit, amivel emlékezetesebbé teszi ezt a pár napot. Talán nem ellenkezik. És ne legyél ma emiatt szomorú... Nem te vagy az egyetlen, aki hasonló cipőben jár...
2017. dec. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 3.: Így tettem. Annyiban kiegészíteném, amit írtál, hogy a Karácsony nem a "szeretet ünnepe", hanem JÉZUS KRISZTUS eljövetelének ünnepe, száz százalékban keresztény ünnep.


Nyilván nem egész nap szomorú az ember, szerintem normális, ha egy szülő elvesztése után 1-2 évvel (ha fiatal felnőtt is vagy), jönnek elő emlékek. Be kell vallani, már nem ugyanolyan az ünnep, mint azelőtt. Talán, ha lesz családom, egész más lesz megint.

2017. dec. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Esztergomba Laknék nevű felhasználó!


Áldott Karácsonyt Neked!

De ezt Karácsonykor privátban miért írtad nekem?

"Még szerencse hogy nem akarok gyereket"

2017. dec. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Yoda m. ***** válasza:
#4: Igazad van ebben, de az én olvasatamban azért 'szeretet', mert sosem gyakoroltuk a vallást, templomba sem jártunk, így tehát Jézus eljövetele nekem nem pusztán a fizikai eljövetelt jelentette sosem, hanem amit Jézus hozott magával, a tanítását, bölcseletét és viszonyulását az EMBER-hez, amelyet teljes mértékben a FELTÉTEL nélküli SZERETET jegyében tett. Tehát én Jézust nem a fizikai létezése miatt tisztelem, hanem a cselekedetei miatt, amibe persze minden beletartozik, azaz a verbális és tett-legessége. Ezért beszélek én inkább a szeretetéről, szeretetről, mint pusztán a fizikai eljöveteléről, születéséről. S ha ünneplek, akkor inkább a tetteit, tanítását, a hagyományt, ami mentális síkon létező, mint sem az eljövetelét, ami csak testének önállóvá válását jelenti földi körülmények között, azaz a születést. Bár kétségtelen, hogy emberek közé emberi alakban születve, anélkül nem tehette volna meg azt, amit megtett.
2017. dec. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igen az vagyok, mert nincs akit megdugjak az ünnepi pulykán kívül...


És 10 vas a tűzbe, mindegyik leráz.

2018. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Yoda m. ***** válasza:

Mindegyik leráz?


Nem Te vagy túlságosan rázós (eset)?

Csak kérdem...


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mamám köldöksérves és nem hallgat ránk

Nagyon makacs

Tudjuk mik a tünetei de olyan makacs nagyon félek

2019. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!