Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Barátnőmmel vitánk volt,...

Barátnőmmel vitánk volt, karácsonyi meghívás a téma, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, sok dologban egyezünk, de erről más a véleményünk: Ő elvált, a férje újra megnősült. Barátnőmnek van három fia, de már fiatal harmincasok, egyik nős, kettőnek pedig évek óta állandó párja van, szóval önálló mind a három fia.

Most lesz az első karácsony úgy, hogy a srácok apja újra nős. És hát az apjuk és az új felesége nem hívta meg őket úgy, hogy karácsonyi együtt kajálásra, ez a lényeg.

Barátnőm teljesen kiakadt ezen, milyen lelketlen az új nő. Én azt mondtam erre, hogy nem feltétlenül a feladatuk meghívni a már felnőtt gyerekeiket, és amúgy is, hat felnőtt embernek lehet, hogy nem akar főzőcskézni. És nem szemét, csak szimplán nem csinál magának ebből feladatot.

(Nincsenek kiutálva a fiúk és menyek, az lett mondva nekik, hogy 25-26-án nem érnek rá az apa és az új feleség, de 24-én egy kávéra-sütire kora délután beugorhatnak.

Szerintem ebben semmi ellenséges dolog nincs.

Szerintetek?



2017. dec. 24. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az én véleményemet kérdezed, szerintem semmi kivetni való nincs ebben. Szerintem ez nem olyan, hogy alanyi jogon jár. Az új nőnek lényegében ha úgy vesszük, "kívülálló" felnőtt emberek. Persze megtehetné, és de szép is lenne ugye, de nem akarja, és ezért nem kellene a barátnődnek mindenféle ellenségképet belelátnia a dologba.

A másik, hogy nekik is ez a három nap lenne lazítani, és azért három párocskát vendégül látni.... Lehet, 8 személyes asztaluk nincs is. Ha meg két nap jönnek, akkor kb. semmi szabadidejük nem marad egymásra a barátnőd exének és párjának.

Van, aki kétszemélyes asztalhoz is odaültet 10 embert is, van, aki pedig nem csinál magának feladatot, ha nem muszáj, szerintem ez egyéntől függ. És ha a "srácok" apjának is jó így, akkor barátnőd nem tudom, miért rugózik ezen. (Ilyen alapon az új asszony készenlétben állhatna három napig).

2017. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nincs ezzel semmi gond. Nem kerítenek akkora "feneket" a Karácsonynak, mint a barátnőd. Ennyi.
2017. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az apának milyen szokása volt. Ha az új párja előtt meghívta a gyerekeket, akkor csúnya dolog, hogy a barátnőjét helyezi előre, és ezután nem hívja őket. Egy salátát, fasírtgolyót nem nagy dolog megcsinálni, és már van is mivel megkínálni a vendéget, és még csak le sem kell ültetni őket egyszerre egy asztalhoz ilyen kajánál. Felnőtt emberek meg megértik, hogy nagyobb főzést nem vállal be, mert pihenni is akar. Tehát megoldás van, csak akarni kell.

Viszont ha az apuka egyébként sem hívta meg a gyerekeket karácsonykor, akkor pedig nincs miről beszélni...

2017. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!