Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak szerintem hülyeség az...

Csak szerintem hülyeség az ajándékozás?

Figyelt kérdés

Kinek van arra pénze meg ideje, hogy mindenkinek értelmes ajándékot vegyen? Annak semmi értelmét nem látom, hogy valami szükség ajándékot veszünk a másiknak, mert illik.

Örülök, hogy nálunk nem divat ez. Inkább csak a gyerekeknek veszünk nagyobb ajándékot amit szeretnének. Jobban érzem magam, hogy nem kell még nagyinak meg szülőknek is venni valamit.


2017. dec. 30. 21:51
 1/9 Zoli780806 ***** válasza:
81%

Ha jobban érzed magad tőle az már fél siker. De akkor miért vársz megerősítést?


Ha csekélységgel is, de szép dolog mást megajábdékozni. Egy finom csokival, egy jó itallal.... olyan dologgal, amit nem feltétlen vesz meg magának... egy magasabb minőséggel, amit a hétköznapokon megspórol magán, de azért szemez vele a közértben. Ez igazán nem kerül sokba, de valószínűleg sok közös örömet okoz majd Szenteste!

2017. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ahány ház, annyi szokás.

Oké te utálod az ajándékozást. A lelked rajta. Mások meg szeretik. Az meg az ő dolguk. Mi a kérdés?

2017. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én mindig is szerettem ajándékot venni. Most, hogy az utolsó nagyszülőm is meghalt, már csak a szüleim meg a férjem maradt, + a barátnőm akinek még szoktam vásárolni. A mostani karácsonykor azt vártam a legjobban, hogy a szeretteim kibontsák az ajándékokat, és láthassam az arcukon az örömöt.
2017. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem is hülyeség.
2017. dec. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Kinek hülyeség, kinek nem. Nálatok így szokás, oké, másoknál nem. Nincs rá "törvény".
2017. dec. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

"Kinek van arra pénze meg ideje, hogy mindenkinek értelmes ajándékot vegyen?"

Ha neked nincs pénzed és időd rá akkor oké :) Amúgy ha ismered a másikat akkor tudod, hogy mit szeretne.


Anyukám mindig megkérdezte, hogy mit szeretnék és azt kaptam meg. A barátaimat meg elég jól ismerem, hogy ajándékot tudja választani nekik.


Pl.: Egyik barátom egyik kedvenc itala a Tátratea. Biztosan tudom, hogy örülni fog neki :) és hogy felfogja használni.

2017. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem jó hogy vannak még ilyen ünnepek, képzeld el mi lenne ha szombat/vasárnapon kívül minden nap mehetnél dolgozni egész évben. Az ajándékozás pedig a legfőbb keresztény ünnep része ami legalább részben széppé teszi ezt a ratyi telet. Persze nem muszály mindenkinek BMW-t venni, de valami apróbb dologgal (csoki, ital, tusfürdő stb.) nyugodtan meglepheted azokat akikkel törődsz. Szerintem te sem vagy részvényes a Wallstreet-en hogy ünnepek alatt se legyen időd ilyesmire.
2018. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is sok stresszt okozott hogy ne valami kidobandó baromságot vegyek a többieknek. most már évek óta nem veszünk ajándékot csak a kicsiknek. persze van kivétel, de nincs sem elvárva sem megszólva senki.
2018. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem hülyeség, ha megajándékozod azt, akit szeretsz. Akkor van gond, ha csak azért teszed, mert ez a szokás, meg így illik és ettől az egesz, inkább csak "kényszer".
2018. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!