Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor kell ledíszíteni és...

Mikor kell ledíszíteni és kidobni a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Már eléggé hullik a levele.

2018. jan. 11. 16:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
97%
Vízkeresztkor, azaz január 6-odikán szokás lebontani a fát :)
2018. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Úgy érted, lebontani. Elvileg vízkeresztkor (január. 6.), gyakorlatilag tetszés szerint. Sokáig úgysem bírják.
2018. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Január 6 Vízkereszt napja, akkor szokás hivatalosan leszedni a fákat, de sokan csak jóval utána fogják. Mi csak most hétvégén fogjuk leszedni, mert eddig időnk, meg kedvünk nem volt rá, pedig már elég csúnyácska is sajnos.
2018. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha hullik a levele, akkor már ideje. Amúgy te döntöd el. Van, aki karácsony után már kidobja a fát. Nekünk mindig nagyon-nagyon sokáig volt, a fa szobájában nem is fűtöttünk. Aztán gyökereset vettünk (amit aztán kiültettünk a kertbe s egy részük meg is maradt), végül műfenyőt.

A korlátokról már leszedtem a boákat, az asztalról a kissé zavaró, de nagyon szép díszt is, elpakoltam a karácsonyi gyertyákat és mécsestartókat, de a kis műfenyőm még pár hétig ott lesz az asztalon a díszeivel. Ha akarnám, ott lenne még júliusban is, ez teljesen az én dolgom.

2018. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon hullik, akkor már lényegtelen. Amióta beáztatom a vásárlás után, egyáltalán nem hullik és most is kint áll a kertben a talpán ugyanolyan zölden, ahogy vettük. Ha ezt előbb tudom, nem szívok az ezernyi tűlevéllel a nappaliban minden hatodikán.
2018. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Alain Delon ***** válasza:
87%
Nem kell engedélyt várni rá. Amikor akarod, akkor szeded le. Akár december 27-én is megteheted.
2018. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

"Kell"-ről szó sincs! Vízkeresztet (jan.6.) meg szokás várni, utána meg ahogy jólesik.


Csak a lucfenyő hullik ilyen hamar. Sokan vesznek Normand fenyőt, az tovább bírja. Mi ezüstfenyőt szoktunk, az is jól bírja, február elején szoktuk leszedni. Tavaly műtét miatt későbbre csúszott, és márc.10-én került rá sor. Akkor már az is nagyon hullott.

2018. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Január vége felé szokás, de nálunk volt, hogy még február közepén is állt.
2018. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
82%
amikor van rá időd. nekem azért van műfenyő, mert sajnos van hogy február-márciusig fent vannak a díszek XD egyszerűen nincs rá időm...
2018. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
#9: Ha műfenyő, minek leszedni? Jó lesz jövőre és így "minden nap Karácsony".
2018. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!