Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek is a karácsony...

Szerintetek is a karácsony "tetőpontja" a Szenteste?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy a karácsonyi ünnep leghangulatosabb része a Szenteste, azon belül a szentesti vacsora (és utána az ajándékozás). Nem tudom, de azon az estén van szerintem kimaxolva a karácsonyi "fíling".

Másnap, december 25-én már annyira nincs igazán karácsonyi hangulatom.



2018. szept. 3. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk igen és én is azt érzem igazán karácsonynak, csak az a béna, hogy általában az előző napok munkanapok és így még a 24-e délelőtt egy nagy lótás-futás és nem lehet úgy belassulni és átélni. Idén szerencsés, hogy egy hétvége előzi majd meg.
2018. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is a 25.este a tetőpont,de utána is teljes karácsonyi hangulat van.Mivel nagy a családunk felvan osztva,hogy kinél mit ünneplünk,a karácsony általában nálunk van,így mindig sokan vagyunk ez is biztos hozzá tesz a dologhoz.
2018. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, hogy a 24-e a "tetőpont", abban az értelemben, hogy a hozzánk legközelebb állókat legtöbbször ezen a napon ajándékozzuk meg, ekkor ülünk le velük ünnepi asztalhoz.

De ettől még a karácsony nem fejeződik be aznap. Gyerekkoromban december 25. és 30. között a vidéki rokonaimat látogattuk meg, mindenkinél eltöltöttünk egy-két órát, megkóstoltuk a süteményt, megdicsértük a karácsonyfát, esetleg kis ajándékot is kaptunk. Nagyon erős hangulata volt ennek is.

Számomra az ünnep január elsejével ér véget.

2018. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekkoromban mindhárom napnak külön hangulata volt. 24-e fadíszítés, ajándékozás, karácsonyi dalokat hallgatunk. 25-én nagy családi összejövetel nagyszüleimnél falun. 26-án pihenés, csupa finom kajával van tele a hűtő :)
2018. szept. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk gyorsan lezajlik a 24. Annyira nem hangulatos , mint a 25. és 26.

Szenteste a fa díszítése után ajándékozunk, koccintunk. Nálunk kimarad a vacsora , mert a 25-26 azok a napom, amikor egyszer a család egyik felével, aztán a másik felével ünneplünk.

De ahány ház, annyi szokás.

2018. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor van az ajándékozás, de azért a többi napra is marad még hangulat. A másik két nap egyikén szokott lenni családi összejövetel. Én azt is szeretem, jó együtt lenni. De az egész karácsonyi időszakot szeretem. Nálunk sosincs kapkodás, feszült hangulat, vita. Pedig szoktunk készülni ajándékkal, sütivel is. De szerintem annyira nem több feladat, mint egy hétvégi normálisabb ebéd megfőzése. Ajándékot meg nem kell sokat venni, csak a legközelebbi családtagoknak. Szóval én élvezem mindhárom napot. Meg az előtte lévőket is.
2018. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen, nekem mindig fura volt, hogy az még munkanap, nekem 24-e a karácsony. Utána már csak munkaszüneti nap van s persze, ott a fa meg miegymás, de ha utána hétvége jön, az is pontosan olyan, mint a 25-26...

Nálunk a rokonlátogatás 24-én van, nincs sok közeli rokon s itthon kisebb a hangulat.


Voltak évek, amikor egyáltalán nem volt itthon a család karácsonykor, mert munka volt... Sokkal jobb azóta, hogy a karácsony mindig szabad (sőt onnantól az egész évvége).

2018. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Hát én nem szeretem az ilyen megcsinált hangulatokat...


Régen az éjféli mise volt nekem amolyan tetőpont. Különösen csodálatos volt, ha esett a hó előtte, és templomba menet az éjszakában ropogott a lábunk alatt a hó vagy a jég... És a fehérségből betérni a színes égőkkel feldíszített fenyőfákkal ékeskedő templomba, majd a szép ünnepi énekek... Na az úgy jó volt. Manapság kerülöm a templomot elvből.

A többi dolog meg olyan műanyag...ünnepi kaja, ajándékhegyek, gagyi filmek, na nee...


Még ami inkább jó, az az adventi készülődés, mézeskalács sütés, illatok, stb.

2018. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Sztem, ha nagy a család és jól van megszervezve(nem kell rohangálni egyik helyről a másikra), akkor nem, nem a 24-e a csúcs...

Sőt maga a készülődés, sütés a gyerekekkel...Számomra ez a legcsodálatosabb! Én próbálom nem a plázákban megoldani a ráhangolódást!Sokat járunk ilyenkor barátokhoz díszítünk sütünk-főzünk!

Mi Szenteste csak öten vagyunk.Férjem a 3 gyerek és én.

25-én Édesanyáméknál,Édesapáméknál ott gyűlünk össze, tesómékkal együtt!Ebédre megyünk és késő estig ott vagyunk, a végén előkerülnek a régi fotók stb...

26-án A férjem édesanyjához utazunk és olyankor kb2-3 napot ott vagyunk.

Jó ez így nagyon, mert minden napnak meg van a varázsa az újdonsága, ráadásul egy egy ajándék mindenütt van, minden napra jut..A gyerekeknek ez is fontos, de nagyon szeretik, hogy így összegyűlünk!!!

2018. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyerekként és felnőttként is a 24-i ajándékozás, kis családi összeülés a legjobb. Még úgy is, hogy apám piás alkoholistaként tönkretette a legtöbbet.


A 25-e inkább a kötelező rokonlátogatás, jó pofizás azokkal akikkel amúgy egész évben 2 szót nem váltok.


Mondjuk alapból a téli semmittevős szabad 1-2 hetet nem szeretem. Inkább cserélném el egy kellemes nyár eleji-végi időszakra amikor lehet túrázni, kirándulni.

2018. szept. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!