Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek is hiányoznak a régi...

Nektek is hiányoznak a régi karácsonyok?

Figyelt kérdés
Ettől a hirtelen hőmérséklet visszaeséstől engem is elkapott kissé a karácsonyi hangulat, nem tudom ti hogy vagytok vele. Még csak 19 éves vagyok, de már most azt mondom, hogy régen jobb volt ez is. A nagyszüleim és a keresztapám meghaltak, úgyhogy már csak szűk családi körben ünnepelünk, a szüleimmel és a nővéremmel. Illetve az ünnepek alatt esetleg édesanyám testvérével, és annak családjával ülünk össze 1-2 órára. Persze, most is szeretem az ünnepet, de régen gyerekként mégis meghittebb volt egy nagyobb családi körben. Akkor még hó is volt néha... Mindig 23.-án este díszítettük a fát, szaloncukrokat kötöztünk, a nők már akkor főzőcskéztek, aztán 24.-én reggel megkaptuk a tesómmal az ajándékokat, mentünk ebédre nagymamékhoz, estig ott voltunk. Másnap ugyanez csak a másik mamáméknál. Temetőbe is kijártunk talán, jó kis filmeket néztünk, beszélgettünk. Ti hogy emlékeztek vissza? Ti is jobban szerettétek kis korotokban ezt a csodás ünnepet?

2018. szept. 23. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

'82-es születésű vagyok. Én is jobban szerettem gyerekként. Régen, (főleg a kilencvenes évek első felében) gyakrabban volt fehér Karácsony. És a tévében ugye csak három csatorna közül lehetett választani, hogy mit nézzünk, nem volt bőségzavar. :) Egy időben folyton leadták a Názáreti Jézust.

És ugye akkor még sokkal jobban tudott az ember örülni egy ajándékba kapott könyvnek, ez ma már csökkent, hisz az infók többsége már elérhető a neten, regények is letölthetőek.

És az hozzátartozik, hogy én egész 10 éves koromig elhittem, hogy tényleg a Télapó hozza az ajándékokat. Volt, hogy egy osztálytársammal arról diskuráltunk, hogy vajon hogy a fenébe csinálja azt, hogy sosem látják meg. :)

Az meglepő, hogy ti 24.-én reggel kaptátok az ajándékokat, nálunk világéletünkben este volt szokás. :)

2018. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen!

Oka: akkor fiatalabb voltam!

2018. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

22 evex vagyok. S sokat valtozott a karácsony. Sokaig zavart, s hiányzott. Viszont a múltat nem lehet visszahozni, az már elmult, mègegyszer olyan nem lesz.

De azóta sikerült kialakítanom egy új, de meghitt, nyugalmas, hangulatod karácsonyt. Más, de ugyanolyan jó. Az egyetlen, ami hianyzik belőle az a HÓ! 🎄🎁🎍☃️

2018. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szerettem jobban, pont ugyannyira szeretem, és őrzöm a varázsát, pedig már kétszer annyi idős vagyok, mint te.


Megteremtettük magunknak az ugyanolyan jót és szépet, sőt, szebbet, mint a régiek voltak. Együtt készülődünk a férjemmel, külön adventi és karácsonyi szokásokat alakítottunk ki s nagyon élvezzük minden pillanatát.


A varázslat nincs önmagától, ha már nem gyerek vagy. Azt meg kell teremteni.

2018. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Nekem igen. Akkoriban sokkal meghittebbnek tűntek az ünnepek, és a szilveszter is nagyobb esemény volt, hisz aznap volt az egyetlen nap az évben, mikor éjszaka is fennmaradhattam. Plusz anno még jóval olcsóbbak voltak az ajándékok is...
2018. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
5: Meg régen (2000 előtt) a szilveszternek a tévében külön műsorszerkezete volt.
2018. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

95-ös vagyok.

Nekem is jobb volt, mert fiatalabbak voltunk és izgatottabbak.

Jó volt, amikor a téli szünet elkezdődött 15-18 körül. Otthon voltunk két hetet. Egy jó kis karácsonyi műsorral zártuk a suliban a szünet előtti utolsó napot (minden osztály előadott valamit). Aztán voltunk akik 25-e délelőtt a templomban is verseltek.

Nálunk úgy volt, hogy 24-e reggel felkeltem és addigra már apu belefaragta a talpa a fát és felállította, anyu meg sütött, főzött a konyhában. Aztán elkezdtem a szaloncukrokra a kampót szurkálni, az ujjam már rohadtul fáj :D aztán díszítettük ketten.

Szép magas 2 méteres fa, színes égősor, és színes díszek.

Délután (4-5 körül) vacsora, utána ajándék osztás.

Másnap jöttek a tesómék ebédre, majd vártuk együtt a másik tesómékat. Megkajáltunk, beszélgettünk, este ajándék + együtt tv-zés. 26-án megint jöttek rokonok és már 26 délután tele volt a ház :D


Talán a téli szünetek is jobbak voltak, volt olyan hogy esett a hó és nem is "látványhó".


Középiskolában annyira nem foglalkoztam vele, inkább vártam a szünetet, meg ilyenkor a tanárok is jó fejek voltak. Utolsó tanítási nap annyi volt, hogy el kellett menni a templomba, ott volt szentmise + karácsonyi műsor, aztán vissza a suliba 1-2 órára, osztályfőnök ilyenkor mindig sütött valami finomat de alig vártuk, hogy a déli buszt elérjük a latyakos időben, aztán hazaérve bedobjuk a táskát a sarokba.

Jajj, régi szép idők.


Olvasva az utolsó válaszokat, ha nekem családom lesz akkor biztos, hogy karácsony előtt adventi vásárokba elnézünk, annyira meghitt, hideg, borongós idő de átjárnak a finom illatok, a fények, a dekorációk.


Most is szeretem ezt az időszakot, szeretem, hogy későn sötétedik. Kiszoktam venni ilyenkor néhány nap szabadságot, szeretek ilyenkor elmenni vásárolni, készülni, hangolódni az ünnepre, nézni a hideg délelőttökön a várost, a kirakatokat vagy délutánfele 3-4 körül amikor már a sok villogó dekorációkat felkapcsolják, tökre hangulatos :)


Szóval minden úgymond korszakomnak megvan az, hogy miért volt jó és miért emlékezek szívesen vissza. :)

2018. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok még.


Viszont nekem valamiért a szilveszter jobban tetszik. Lehet, mivel idősebb vagyok és a buli, de számomra ennek is meg van a feelingje. Ilyenkor felkelek délelőtt vagy délben, aztán mindig nézem, hogy hol ünnepelnek már. Délután megnézek egy angol meccset, estefele a híradók különkiadásait, meg hogy mik történtek az éven.

8-9 körül meg készülni és elindulni szilveszterezni. Ez így már hagyomány lett :D


A városokban is ilyenkor még színkavalkád van, fel vannak díszítve a fák, de olyan laza, megtelik a város emberekkel, barátokkal vagyunk, iszogatás, jól érezzük magunkat.

Lehet, sőt biztos hogy 35-40 évesen már másképp meg másról fog szólni a szilveszter, már csak egy "Hmm megint eltelt egy év... :/ " lesz.

Na de kicsit elkalandoztam, ez egy másik téma, meg topik :D


Ui: Már csak 3 hónap!

2018. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Más volt gyermekkoromban, persze, de alapvetően ez rajtad múlik (kivéve a közös családi összejövetelt, ha már nem vagytok elegen).

Hó az elmúlt években is volt néha és gyermekkoromban is ritkán volt... A családom akkor is pici volt, most is... Csak az ajándék maradt el, szerencsére, sosem voltam jó benne, nem az a lényeg. Fa is van, az ételeim most már alkalmasabbak számomra... De a hangulat az rajtunk múlik.

Akkor volt rosszabb, amikor a párom mindig dolgozott karácsonykor, így nem volt itthon rendes szenteste (persze át lehetne rakni máskorra, de amúgysem lett volna semmi különös, csak éppen kevésbé szeretek egyedül itthon ülni olyankor, bár máskor is).


Gyerekként varázsosabb volt az egész, ez nem meglepő. Hiába hagytam ki a rendes felnövekvést s ma is tudok örülni dolgoknak, azért ez nem teljesen olyan, mint piciként, mégiscsak változik az ember, de ez nem feltétlenül rosszabb, csak más.


Van, amiben jobb a helyzet, pl. most már vannak saját fenyőim s amikor leesik a hó, sokszor remekül összefújja a szél, gyerekként sosem törtem át hosszan méteres szűz hóban :D Sokkal kihaltabb helyen lakom, erdők közt, ami ad a hangulatnak. Hóeséssel az igazi, na az ritkán van, de néha azért mégis előfordul, ha nem is pont karácsony napján, de nekem mindegy, csak ne március közepén legyen, mint pár éve.

2018. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
régen minden jobb vót!
2018. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!