Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit gondoltok arról, hogy sok...

Mit gondoltok arról, hogy sok üzletet már október közepén feltöltenek karácsonyi édességekkel, díszekkel?

Figyelt kérdés

Engem mélységesen felháborít, hogy az utóbbi években ennyire harácsolnak a kereskedők.. Azt veszem észre, elüzletiesedett a karácsony... :/ Hívő, református ember vagyok, viszonylag gyakran járok templomba, és magát az ünnepet nagyon szeretem, ugyanakkor érthetetlen számomra az, hogy a sok multit, bevásárlóközpontot már október közepén ellepik a karácsonyi holmik.. A tolongó, olykor egymást fellökő emberekről nem is beszélve..


'97-ben születtem, és annak idején, amikor is óvodás, illetve általános iskolás voltam, azt tapasztaltam, hogy a legtöbb üzletbe november közepén érkeztek meg a karácsonyi holmik - ez volt a normális...



2018. okt. 22. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mit. Pl ami olyan, hogy adventre szükséges, azt nem baj, ha most megveszem. Hiszen november végen már szükségem van rá. (Ugye dexember 2an lesz az első hétvége)

Az elüzletiesedés mindenben fellelhető. De az a tény, hogy időben el tudok kezdeni felkeszülni az adventi, karácsonyi sütöshez az nem zavar. Hiszen nem csam Szenteste és karácsonyi napok az ünnep számomra. Hanem az egész adventi időszak.

Néhány ember hozzáállásával sokkal több a probléma. Akiknek csak a minnél nagyobb s drágább karácsonyi ajándék számít!

2018. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem az számít, hogy minél drágább ajándékot vásároljon az ember. :) Az adventi időszakot Én is szeretem! <3
2018. okt. 22. 16:24
 3/14 A kérdező kommentje:
Én november közepe felé szoktam bevásárolni.
2018. okt. 22. 16:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Számomra a karácsony fények, illatok, ízek, hangulat. Nem pedig a tárgyak :-)

Általában amúgy ilyenkor még én sem vásárolok be, csak ha meglátok vmit, amire tudom, hogy szükségem lesz.

2018. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, ment a zöld kéz!
2018. okt. 22. 16:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ront a hangulatán, veszít a varázséból, hiszen ha azt nézzük, van ahol már szeptemberben lehetett karácsonyi dekorációt kapni. Ez 3 hónap karácsonyig.


Bőven elég lenne, ha mindenszentek után kezdenék el az egész őrületet. Még javában ősz van, szép idők, ilyenkor még őszi dekorációt veszek, készítek, de elég nehezen, ha mindösszesen kb. 3 hét ami az őszről szól..


Egyébként imádok mindent, ami karácsonyhoz köthető. :)

2018. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel. :)
2018. okt. 23. 13:17
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Azt, hogy ez egy kereskedelmi ciklus.


Valamint álszenteskedés arról beszélni, hogy a kereskedő fujj, pénzből él. Igen. Ez IS hozzájárul ahhoz, hogy te megvehesd mondjuk az akciós mosóport.


21 évesen ennyire gyöpösnek lenni lehet, csak nem érdemes. Ahogy csak a buták keresnek templomi elveket NEM templomban.


Nem, nem üzletiesedett el a karácsony. Ám, a bolt=üzlet. Pont.


Nem tetszenek az emberek, akik tolonganak decemberben? Honnan tudod? Te is köztük vagy? Vedd meg az ajándékokat már most, és akkor decemberben nem kell tolonganod.


Az ételek 90%-ával is megteheted ugyanezt, melyek elállók vagy fagyaszthatók. Így oda sem kell menned.


Tudod, engem meg ez a szöveg háborít fel "mélységesen".

2018. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem akartam álszentnek tűnni, csupán arra szerettem volna kilyukadni, hogy miért nem elég november közepe/vége felé feltölteni az üzleteket? Azt gondolom, októberben elárasztani a boltokat karácsonyi holmikkal egyszerűen nonszensz, túl korai..
2018. okt. 25. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem nonszensz, hanem egy anyagilag kifizetődő közgazdasági ciklus része. Ha nem lenne az, akkor nem így lenne.


Igen, a kereskedelem az a pénzről szól.

2018. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!