Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti miket szoktatok sütni...

Ti miket szoktatok sütni főzni karácsonykor?

Figyelt kérdés

Tudom még kicsit messze van a karácsony, de kíváncsi vagyok .


Nálunk szenteste töltött húst szoktunk csinálni, ami ilyen szűzpecsenyébe töltött darálthús. Kisebbeknek rántotthús, akik nem szeretik , sültkrumpli, rizs, krumplisaláta stb.


Másnap általában vendégségbe megyünk ahol halászlé szokott lenni.


Karácsonykor mi süteményt mézeskalácsot, kókuszgolyót, és nem jut eszembe a harmadik süti neve, de krémes piskótás és a tetejére kell egy kör alakú babapiskóta.


Kíváncsi vagyok hogy ti miket szoktatok karácsonykor sütni és főzni .



2018. okt. 29. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy hidegtál, vagy hagyományosan nálunk hasonló, de kolbásszal töltött szűz van, vagy szilvával. Mellé rizs, fokhagymás tejszínes krumpli, sali. Süti mindig más, de a vaniliás kifli, linzer örök ;)
2018. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sütemények: 4-féle beigli, stollen, mézeskalács, gerbeaud bouche de noel szokott lenni, illetve füstölt sajtos rudak, parmezános kekszek.


Tavaly egy toszkán, vörösboros-kacsaás tagliatelle volt 24-én, utána libás töltött káposzta a további napokra, nem darált, hanem pástétomszerű húsból, nagyon delikát étel.


Előtte egészben töltött liba, kakukkfüves póréval, kétféle töltelékkel és édesburgonyachipssel, áfonyamártással körítve.


Azt megelőző évben hargitai szarvasgulyás volt, előtt vajhal valamilyen módon,a tövábbi évekre nem emlékszem.


Ami nálunk ilyenkor nincsen: krumpli, rántott dolgok vagy húsféle rizzsel.

2018. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Amióta a 24.-ét kettesben töltjük párommal (ez lesz a 3. alkalom), azóta kacsat szoktunk neki sütni, tuti, hogy idén is azt fog kérni, hogy legyen a vacsi. Ezen kívül szoktunk rántani csirkemellet, magamnak gombat/brokkolit/cukkinit stb, mert én vegetarianus vagyok. Ezekhez köretkent elmaradhatatlan nálunk a majonézes hagymás, almás krumplisalata, mindig csinálunk meg görög salatat, vagy mas friss vegyes zöldségsalit is. Desszertnek gyümölcssalata, altalaban alkoholosan ;), kókusztekercs/raffaello/kókuszgolyó, linzer stb. Másnap altalaban vegigjarjuk a szülőket, az enyemeknél altalaban van pulyka, krumplisalata es egyeb saláták szintén stb, es anyum mindig süt sajtos rudakat, anyósomeknál fogosabb a menü több fele sült, rantott dolgok, töltött káposztw egy halom sütemeny stb.
2018. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A családi vacsora szentestén anyósnál mindig rántott dolgok, rizs, saláta.

Sütinek mézeskalácsot viszek, házi szaloncukrot és általában pogácsát is, hogy legyen valami sós is. Azt hiszem, idén viszem azt a habos-mákos-almás sütit is, amiben az alma kivételével szinte egyáltalán nincs szénhidrát, finom, dekoratív :).


Itthonra nincs terv, aznap eldöntjük és megfőzzük, megsütjük. Bizonyára tojás lesz és zöldség, mint mindig, erősen tojásos édességgel (lehet, hogy ki kéne élnem régi vágyamat és 12 vagy inkább 24 tojássárgájából jégkrémet készítenem. szinte csak abból áll és nagyon szeretem) s szerintem valamilyen zöldségleves is lesz :)

S lesz velünk 2 anyóstól kapott finom bejgli. Jókat fogunk enni, az tuti.

2018. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szenteste nálunk valószínűleg valami vörösboros szarvasragu lesz, házi krumplikrokettel. Sütni narancsos csokis muffint, kókuszgolyót és persze mézeskalácsot szoktam - ezutóbbit koorábban, hogy a fára is jusson, és azonnal puhulót. Édesanyáméknál ananászos pulyka az ünnepi menü, és bízom benne, hogy süt a csúcsszuper bejglijéből. Anyósoméknál húsleves szokott lenni, és utána minidig más a második.
2018. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Aki akar írhat még. ☺

2018. okt. 30. 11:18
 7/8 Bálint6969 válasza:
A beigli ugye alap,szép pirosra sütve.Aztán álltalában valami sült húsétel,az szinte mindig változik ,de mi mondjuk úgy szoktuk csinálni hogy disznó és csirkesült,hozzá pedig több különböző köret hogy mindenki válogathasson(krumpli,lilakáposzta,rizs stb) és ami sosem marad el az a halászlé fogott pontyból(évente egyszer viszek haza pecázásról halat a karácsonyi halászlébe) nagyjából ennyi +ugye comó sütemény,forralt bor,és én még álltalában tojáslikőrt is csinálok :)
2018. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bejgli (diós, mákos), mézeskalács, linzer (baracklekváros, nutellás) és kókuszgolyó: ezek nálunk az "alap" (melyet szinte minden karácsonykor elkészítettünk) karácsonyi sütik.

Tavaly (2018) 24-én reggel palacsintát reggeliztünk, ebédre egyszerű húsleves volt zöldséggel, töltelékkel, vacsorára gesztenyével-aszalt szilvával töltött csirke párolt sárgarépával és kelbimbóval, hercegnő burgonyával és almaszósszal.

25-én reggel bejglit ettünk, ebédre töltött káposztát plusz a szentesti maradékot.

26-án ebédre rántott húst, halat ettünk rizzsel tartármártással- na ez már nem volt annyira karácsonyi jellegű étel :D

2019. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!