Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti már készülgettek a Karácson...

Ti már készülgettek a Karácsonyra? Ötletek, tippek? Mindenkit szívesen meghallgatok

Figyelt kérdés

Tudom, tudom.. Még hol a Karácsony?! Stb.. (Ha lehet ezt a szöveget hanyagoljuk, köszi!) Szerintem nemsoká itt van, plusz szeretek előre készülni és minél pénztárcabarátabbá tenni az ünnepet, ugyanis ilyenkor csak úgy repülnek a tízezres, sőt a százezrek is.


Készültök már most, anyagilag, kreatívan, ajándékokkal?

Arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen díszeket csináltok (ha csináltok) és milyen ajándékötleteitek vannak (lehet DIY is)?

Sok időm sajnos nekem sincs munka miatt, de mindig kihasználom a lehetőségeket.


Akinek van ötlete kreatív-díszes karácsonyi sütikre, akkor azt is meghallgatom szívesen! 😊


Előre is köszi mindenkinek 😊🌲

20L



2018. nov. 3. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én már szeptemberben megvettem a szüleimnek, testvéreimnek az ajándékokat. A lakást a családdal általában advent első hétvégéjén (péntek délután és szombaton) díszítjük, a karácsonyfát advent harmadik hétvégéjén vesszük meg. A süteményeket (linzer, mézes kalács, kuglóf, zserbó, bejgli, kókuszos csokigolyó) december 21-e környékén kezdjük el sütni, a fát december 23-án díszítjük fel.

December 24-én ebédre töltött káposztát és rántott húst eszünk, ajándékbontás este 6-7 óra körül van. Aztán vacsora következik, mely többnyire aszalt szilvával töltött pulyka, zöldségekkel, krumpli pürével, hozzá alkoholos italok és/vagy üdítő. Persze egész nap eszünk sütit, miközben hallgatjuk a karácsonyi dalokat és hozzá karácsonyi filmeket nézünk. Késő este, vacsora után filmet nézünk, beszélgetünk és karácsonyi zenét hallgatunk.

December 25-én otthon pihenünk, maradékot eszünk, filmet nézünk, ritkán rokonokat látogatunk.

26-án vagy rokonokat látogatunk, vagy elmegyünk túrázni az erdőbe.

2018. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én igen, nagyon szeretem a karácsonyt.


Idén a szüleimnek és a legjobb barátnőmnek fogok ajándékot adni. A barátnőmé már megvan, illetve valami apróságot még fogok mellé venni. Én úgy terveztem, hogy decemberi kiadás lett. Összeírtam nagyjából mire lenne szükségem, tehát már látom előre, hogy hogyan kellene beosztani a pénzt.


Díszeket nem szoktam csinálni, mert a kézügyességem 0, inkább vásárolni szoktam.

Idén szeretnék egy grincsfát. Ezt meg tudnám csinálni én is, viszont ha készen veszem többet spórolok rajta és vannak nagyon szépek.


Én mindig Pinterestről nézek ötleteket, nagyon jók vannak, ajánlom neked is! :) - sütik, díszek, rengeteg DIY

2018. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!