Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kevés pénzből családnak...

Kevés pénzből családnak karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés
Tavaly lehetőségem volt arra, hogy mindenkinek megvásároljam azt az ajándékot, amire szüksége volt. Idén azonban nem jöttek össze a dolgok, sok volt a kiadásom. Végzős vagyok és jelenleg nem tudok elmenni dolgozni, hogy gyorsan pénzhez jussak. Korábban, ha valakinek ajándékot kellett adnom pénz nélkül, olyan kreatív megoldásokkal összehoztam, mint sütemény, festmény, fénykép kollázs és hasonlók. Elsősorban barátomnak, szüleimnek és kistestvéremnek szeretnék adni valamit. Van valami ötletetek bármelyiküknek? A testvérem alsós, a barátom pedig szintén végzős. Nincs problémám azzal, ha valamit kézzel kéne elkészítenem, de teljesen kifogytam az ötletekből. Tudom, hogy "a Karácsony a szeretet és nem a költekezés ünnepe", de hálás vagyok ezeknek az embereknek és szeretném őket meglepni valami kézzel foghatóval mindenképpen. Ha valaki segítene pár tippel, nagyon hálás lennék. Köszönöm, 19/l

2018. nov. 3. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb. Mennyi lenne az az összeg, amit ajándékokra tudnál szánni?

2018. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sütemény celofánban, masnival. Személyre szabott kupon? Tudom, hogy inkább gyerekek szokták ajándékozni, de komolyan átgondolva, szépen kivitelezve tartalmas ajándék lehet. Alsós testvérednek készíthetnél saját társasjátékot. Én egyszer készítettem a kislányomnak, évekig imádta, pedig gyakorlatilag nem került semmibe. Csak egy dobókockát kellett szereznem. Az alapja karton papírból volt, színes papírból ragasztottam a mezőket, készítettem szerencsekártyákat, játékpénzt. A figurák kis kinderfigurák voltak. Ha rászánsz egy kis időt, és szépen megcsinálod, igényes, szép ajándék lehet! Kartonpapírt sem kell venned, a szelektívből kiguberálsz egy tiszta kartondobozt, méretre vágod és kész. Ha eljársz ilyen vásárszerű rendezvényekre, pl. disznótoros fesztivál, gesztetenye napok, stb. ott szoktak lenni ingyenes kézműves lehetőségek gyerekeknek. A tesóval összeszövetkezve ott készíthetnél valami apróságot a család többi tagjának. A minta adott, az alapanyagot ingyen adják. Ötleteket is elleshetsz! Válassz ki egy-egy igényesebb ötletet! Keresgélj rá interneten az ilyen eseményekre!
2018. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a keret?

ha nagyon nincs, akkor pl alsós kistesónak sk játék. A zoknifigurák hihetetlenül cukik és kézzel is nagyon profin meg lehet csinálni (főként mondjuk zsenília zokniból). De lehetne mindenkinek személyre szabott bögre, müzlis tál stb. Pepcoban olcsó a sima fehér alapanyag, hozzá csak egy kerámiafilc kell, kicsinek rá neve vagy kedvenc mesehős, barátnak kedvenc könyvből bármi (idézet, figura), szülőknek 1-1 kedves mondat.


De a mézeskalács is tuti jó ötlet.

2018. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A második válaszoló társasjátékos ötletét mindenképp megfogadom, testvérem oda van a fociért, így már a téma is megvan. A keret idő közben még kevesebbre, kb kétezer forintra csúszott le, mert szalagavatóm miatt újabb kiadádásom volt.
2018. nov. 9. 16:43
 5/11 anonim válasza:
100%
Sok helyen van ingyen elvihető könyv, vagy esetleg antikváriumban nagyon olcsón. Egy mikulásvirág, vagy egyéb virág is szép lehet, magad készítette karácsonyi gyertyatartó, egy szép radír, ceruza, vagy füzet, aminek te készítesz borítót, vagy első oldalára írsz egy verset, személyeset. Vagy egyszerű irattartó, amit kifestesz, kidíszitesz, fillérekér kapható és praktikus is. Vagy egy fehér póló, amit egyedivé teszel... ilyesmik jutottak eszembe. Vagy háromszáz-négyszáz forintért láttam klassz kézkrémeket az Avonnál. A szappan is ötletes lehet. Ha tudsz szerezni levendulát, akkor illatosítót is készíthetsz. Teafüvek (Adamo, Herbária) 200 forintért is kapható, kamilla, hársfa, cickafark, csalánlevél...
2018. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Vászontáska kidekorálva? És aminek minden gyerek örül és filléres: lufi, nyalóka, rágó :), egy szépen feldíszített lekváros üvegben. Gombfoci kupakokból...
2018. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a tapasztalatom, amikor saját készítésű dolgokkal készültem, hogy az alapanyagok mindig sokba kerültek és nem jöttem ki gazdaságosan, mert egy csomó mindig megmaradt, mert épp annyi mennyiséget semmiből sem tudtam venni, amennyire pont szükség lett volna, mindenből többet kellett. A legszélsőségesebb példám, amikor lemásoltam egy bolti társasjátékot (merthogy az drága:), és dolgoztam vele egy hetet, végül kb. ugyanannyira jött ki, csak nem volt olyan szép. :) De pl. amikor szódabikarbóna díszeket akartam készíteni, ami tényleg nagyon olcsó, ha azt nézzük, hogy mennyibe kerül a keményítő meg a szódabikarbóna, akkor persze annyira kis kiszerelésben nem lehetett kapni, így végül is nem volt annyira olcsó se és maradt egy csomó keményítőm. De persze felpontoztam a válaszokat, lehet, hogy csak én vagyok béna.

Nekem csak pár olyan dolog volt eddig, ami olcsón jött ki, pl. a Hobby Line porcelánfesték: 2 színt vettem belőle és mintákat festettem egyszerű fehér bögrékre, sütőben kiégettem és nagyon szép lett és nagyon tartós is. Pl. egyre vonalban pöttyöket festettem, egy másikra egy várost, meg arra nevet is.

Illetve vettem egyszer különböző meghűlésre való teafüveket bioboltban, s azokat rétegezve beletettem befőttesüvegbe, pl. bodza, csalán, hárs (ez drágább sajnos), ökörfarkkóró, lándzsás útifű, kamilla pl. Úgy rendeztem a színeket, hogy jól elkülönüljenek a világos/sötét sávok. Jól lenyomkodtam, lezártam, bekötöttem a tetejét egy anyagdarabbal, ahogy a lekvároknak szokták és csináltam hozzá egy kis kártyát az összetevőkről. Érdemes lezárás előtt egy kicsit megmelengetni mikróban, ha esetleg lennének benne élősködők, akkor azok purcanjanak ki gyorsan. Ennél az a jó, hogy 4-5 zacskó teafűvel már megtölthető több befőttesüveg is. Legalább 3 dl-s üveget ajánlok, abban már elég látványos. Esetleg személyre is szabható, hogy ha valaki pl. idegesebb típus, akkor mehet bele citromfű vagy menta, szívproblémáknál galagonya stb. Ha máshogy vannak rendezve a csíkok és másmilyen a fedőanyag meg a cédula, máris egyedi. :) Ugyan nem mindenki szereti a gyógyteákat, de ez dekorációnak is látványos. Meg kézügyesség sem kell hozzá.

Illetve van még egy "olcsóbb" ötletem, a "közös" ajándék. Van egy szuper társasjáték, 8 éves kortól játszható, szóval valószínűleg az alsós tesód is már benne van, mi imádjuk a családdal játszani. Hanabi a neve, együttműködős játék, szóval nem szemétkedni kell meg versenyezni egymással, hanem ügyesen közösen segíteni egymást és nagyon izgalmas az elejétől a végéig. Egy kis fémdobozban van a játék, magatokkal is lehet vinni, sőt, ketten is játszható, ami kevés játékról mondható el. Életem legjobb partiját pont ketten játszottuk egy állomáson, amikor kiderült, hogy a vonat késik egy órát. :) 3000 Ft alatt van, s megvan ebből a családi ajándék.

2018. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen a válaszokat, sok hasznos ötletet kaptam! :) Határozottan megkönnyítették a dolgomat, szüleim és testvérem ezzel meg is van:)
2018. nov. 13. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olcsón, sőt ingyen kijött a társas, amikor csináltam, mert minden anyagot úgy guberáltam hozzá szelektív szemetes papír részében. Filctollam, ragasztóm és valamennyi színes papír volt otthon, figurák is (kinder), csak egy dobókockát kellett szereznem.
2018. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Miket kapnak végül?
2018. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!