Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor mi értelme van...

Karácsonykor mi értelme van az ajándékozásnak, hiszen nem az lenne a lényeg, hogy mindenki együtt van mintsem, hogy mindenkinek azon járjon az esze, hogy mit kap vajon idén stb?

Figyelt kérdés
2018. nov. 7. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Az ajándékozás a szeretet kifejezésének egy módja.
2018. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
... és csatlakozva az előző válaszoló gondolatmenetéhez, ebből alakult ki az ajándékozási kényszer. Még akkor is cikinek gondolják sokan, hogy nem adnak ajándékot valakinek, ha előre megbeszélték és eldöntötték ezt. (Meg a másik fél sem akar úgy járni, hogy végül mégis kap, de ő nem ad semmit.)
2018. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Végre valaki. Nagyjából én is ezt gondolom. Az év bármelyik napján lehet ajándékozni, tehát bármikor ki lehet mutatni a szeretetünket. Tudom, hogy sok ember lelkecskéjéf megsértem, de személy szerint elég nagy baromságnak tartom ezt a felhajtást. Arra tökéletes jó, hogy elverjünk egy csomó pénzt, de minek? Tényleg ennyire fontos? Lehet ünnepelni karácsonyt ajándékok nélkül is, úgy is lehet nagyon szép és kellemes a hangulat, ajándékok nélkül nem fog eltűnni a varázs. Ha valakit szeretünk, úgyis úgy tudjuk kimutatni neki a legjobban, ha éreztetjük vele, tárgyak nélkül. Aki venni akar valamit valakinek, vegyen nyugodtan, nem ítélem el, de nem kell ennyire rágörcsölni..
2018. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Volt valami sztori egy kisgyerekről, aki egy pajtában született. Ment hozzá három ember messze földről, állítólag királyok voltak. Vittek neki ajándékot. Azt mondják, hogy karácsonykor ennek emlékeként adunk egymásnak ezt-azt.
2018. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Csak mert ajándékot kapok, egyáltalán nem jár rajta az eszem egy percig sem.

Én nem adok, mert nem vagyok jó benne, ez az engem megajándékozókat nem érdekli és engem sem zavar nagyon az asszimmetria. Ételt azért viszek, lehetőleg csinosat és különlegeset, az zavarna, ha totál semmit, miközben kapok egy halom ajándékot.

Nálunk nincs belőle versengés meg elvárás, aprócska, de hasznos, jó ajándékok vannak :)


Sokan nem ajándékoznak karácsonykor s ez jól működik nekik. Gyerekként még eléggé kell ilyenkor az ajándék, de felnőttként is hozzáadhat a varázshoz. Csak mert egyesek borzalmasan csinálják, másnak még lehet jó.


Igen, a családi együttlét a fontos, de ezen semmit nem csökkent az ajándékozás, sőt, csak teljesebbé teszi.

2018. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan attól több a karácsony, hogy nem csak úgy összeröffenünk estig beszélgetni mint máskor, hanen kidíszítjük a házat, felöltözünk szépen, és ünneplőbe öltöztetjük a lelkünket is. Nagyon jó érzés ajándékot adni is, kapni is, jó érzés finomakat főzni a vendégeknek, különlegesebb a karácsonyi együttlét a családdal. Akinek ez gond, az maradjon ki belőle, de ne acsarogjatok már azokra, akik boldogan teszik mindezt.
2018. nov. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedeken keresztül egy gyomorgörcs volt nekem a karácsonyi készülődés, mert akkoriban azt gondoltam, hogy egyedül nekem kell mindent megteremteni, így aztán a család nagyon élvezete a karácsonyt, nekem pedig teher volt. Aztán történt valami, súlyos betegen hónapokra ágyba kényszerültem, át kellett értékelnem, hogy mi az számomra ami fontos és mik azok amit el kell engedjek, hogy ne rokkanjak bele lelkileg és fizikailag is.

Akkor találkoztam Vida Ágnes pszichológus írásaival, köztük volt egy olyan, amin karácsony előtt mindenkinek el kellene gondolkodnia.

„A karácsony nem attól lesz tökéletes, hogy nincs porcica a szekrények mögött, tízféle sütit sütsz és halomban áll a fa alatt az ajándék. Nem lesz jobb az ünnep attól, ha beleszakadsz a házimunkába, hogy aztán az ünnepek alatt holtfáradt legyél! Sem attól, ha mártírként sütsz-főzöl-takarítasz-vásárolsz hetekig. A készülődés lehet az ünnep része. Lehet együtt készülődni és nem attól lesz tökéletes, hogy minden tökéletes, hanem attól, hogy együtt vagyunk."

Próbálok azóta az együtt töltött minőségi időre koncentrálni, és nem a külsőségekre.

2018. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak semmi értelme, amikor mindenki mindenkinek vesz valamit, azt se tudja mit, de muszáj. Nincs értelme a béna ajándékoknak. Nincs értelme az elhalmozásnak, ész nélküli költekezésnek.


Nálunk csak a legszűkebb családban van ajándékozás. Egyáltalán nem teher. Ismerjük egymást, tudjuk, hogy mire vágyik a másik. És jó örömet szerezni a másiknak egy kedves ajándékkal. És ez semmit sem von le abból, hogy együtt vagyunk és jól érezzük magunkat.

2018. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ökörségnek tartom az ajándékozást és az ünneplést; a szeretetet fejezzük ki úgy egy családban, hogy törődünk egymással, segítjük egymást, ne azzal, hogy évente egyszer kötelező jelleggel összeülünk és adunk egymásnak egy porfogót.
2018. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Am miután a szüleim elváltak, nálunk egyik Karácsonyra való készülés sem volt olyan mint a filmekben; púp volt a hátunkon. Idegbetegen készülni, majd Szenteste leülni, belevigyorogni a kamerába, jópofizni, miközben hangulatunk se.
2018. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!