Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Már keszültök Karácsonyra?...

Már keszültök Karácsonyra? Lakás díszítés?

Figyelt kérdés
Megvan már mi lesz a menű? Milyen sütik lesznek az ünnepen?

2018. nov. 15. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Lakás díszítés kapcsán írnék neked; mi még nem készülünk.

Dekorációnak pl a gyerekek örülnek, ha van ilyen ablakmatrica; amit utána vissza lehet ragasztani a helyére; fóliából van a matrica is, ilyen átlátszó, meg amire visszaragasztod, az is ua, vagy kb ugyanaz az anyag; de én asszem, hogy same, csak akkor nem értem, mitől ragad maga a matrica; és amiről leveszem, az meg asszem, nem:) Meg még pl tök hangulatos az amikor ilyen lépcsőzetesen mennek föl meg le a gyertyák, és berakhatod az ablakba; és akkor ilyen konnektorosoan világit, lehet van elemes is. Meg még pl anya régen mindig csinált olyat, hogy vattapamacsokat lelógatott cérnával a plafonról, és akkor ilyen hóesés-szerű lett a szobában:):) Meg pl volt még egy olyan, csak a cicát nagyon izgatta, úgyhogy felemeltem hozzá, de hát , sajnos nem csak nézte, hanem pofozgatta, és így szétszedte; a csillárról lehetett lelógatni, ilyen valami fényes papírszerű szálakból volt valami lógós színes (többszinű) izé úgy, nagyon jól nézett ki, csak fölemeltem a cicát, aki játszani akart vele, így aztán szétjött; ilyen csomagolópapírhoz ilyen bekötni a csomagot, na szal asszem olyan szalagokból volt, ilyen nagyon fényes, ilyen szép pirosas mélylila, meg arany, meg zöld; ilyen színei voltak , nagyon szép kis hangulatos volt:):):)

2018. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen már készülünk itthon. Díszítés még nincs fenn, de már tervben van, hogy mi lesz. Menü hagyományos része megvan, csak az ideje újítás hiányzik eddig. Sütik nagy része eltervezve. Az adventiek főleg. A minden évben készülő karácsonyiak is. De még van, ami ötletelés alatt áll!
2018. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A dekoráció nekem általában annyi, hogy a dobozból kiveszek egy szép, nehéz, vastag girlandot és onnantól egy hónapig akadályoz a konyhában, a konyhasziget szélén és minden, de minden aranycsillámos lesz félévre :D Nagyon szeretem, olyan, mint a hársfánk: baj van vele, hullat dolgokat, de szép.

Plusz felaggatok pár díszt a miniatűr műfenyőmre és felrakom a fényfüzéreket, amik ilyenkor akár hónapokig égnek a szobámban és a konyhában.


Étel terén egyelőre ott tartok, hogy vettem 3 üveg mézet és néha a mézeskísérletezésre gondolok. Ez az egyetlen fix karácsonyi cucc, szépen kidekorált mézesek. A recept régi jól bevált, csak az íróka nem sikerül elég tömörre sosem, így rusztikusabb, egyszerűbb mézeseim lesznek, ha csinosak is.


Menüterv sosincs, nem itthon eszünk. Idén valami nagyon diós sütit tervezek a mézes mellé és valami sósat, de hogy az krumplis pogácsa lesz vagy sajtos kréker, ki tudja azt még? Az utóbbi jobb lenne, a karácsonyomon így is nagy lesz a szénhidrátterhelés.

De lehet, hogy napraforgó kenyér is lesz, az dekoratív. Is, mivel lehet, hogy nézni akarjuk, nem rögtön megenni.


Majd biztos nézegetek kreatív blogokon és ha lesz valami egyszerű, jó ötlet, megcsinálom. Egyelőre tököket faragok egy ideig, nálam ez nem egynapos dolog az évben.

2018. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló vattapamacsai izgalmasan hangzanak, de tuti leesnének a plafonról. Szerintem kipróbálom a lámpákról lelógatva :D


Közben eszembe jutott, hogy adventi gyertya- vagy mécsestartó (mit nekem hagyomány és mécsesem több van) is kéne idén mézesből. Annyira remek példányokat látni kreatívabb emberektől, de eddig egyszerűbb (vagy semmilyen) megoldást alkalmaztam erre a célra.

2018. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Majd adventtől kezdünk díszíteni.

A menü megvan, minden évben ugyanaz.

2018. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menü ötlet, süti ötlet megvan. Viszont mi nem díszítjük a házat, feleslegesnek tartjuk.
2018. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még jöhet több is 😊

Én imádom a karácsonyt. Karácsonyi lázban égek. Nekem nem hangulat romboló ha már november közepén elkezzdődik az ,,örület,,

Viszont elfogadom hogy sokan máshogy várják vagy nem várják. Nem vagyunk egyformák.

Én már kiraktam néhány dekorációt. De messze még a vége. Ajándék dolog minden évben fejtörés.

Menű összeállítva. Süti lista kész. Lehet kicsit sok lesz. De én imádom ezt ilyenkor 😇

2018. nov. 16. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

A karácsonyi tálakat már megrendeltem előre, így nem kell sütni-főzni az ünnepekkor, legfeljebb csak egy kis extra köretet hozzá, hogyha nem lenne elég. Mindenféle rántott husi meg zöldségek lesznek a kaja. Édességet nem eszünk.


A saját ablakpárkányomra pedig kiraktam egy fenyő-girlandot égősorral körbetekerve. Esténként bekapcsolom, jól mutat. :)

Egyelőre ennyi a dekoráció, de a fán kívül más nem is lesz, nem igazán szoktunk díszíteni.

2018. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez az első kettesben töltendő karácsonyunk párommal, mióta különköltöztünk, így rendesen be vagyok zsongva -gyakorlatilag szeptembertől ünnepi lázban égek. :)

Az ajándékokból ez-az megvan, és szinte mindenkinek van már ötlet, csak a megvételükkel várok még a 13. havi dupla fizuig. Tűkön ülök már, hogy elindulhassak a beszerző körútra!

A lakásdíszítő elemeket a héten veszem meg, és le is cserélem az őszi dekort. A karácsonyfa díszeit úgy ~két hete a kérdésed kiírásának idején vettük meg.

A menüvel, így tapasztalat híján még hadilábon állunk, bár van pár biztos pont. Ilyen például a hagyományosan karikor főzött mézeskalács likőr. Imádom elkészíteni és szürcsölgetni, illetve gyakran adom ajándékba is.

Nem vagyok nagy sütis, de ami biztosan lesz, az a kókusztekercs -és golyó. Töltött káposztát anyuéktól és anyóséktól is kapunk dögivel, arra nem lesz gondunk.

Valami extra sültet (pl. bölényhúsból, mint tavaly) tuti, hogy csinálunk. Ünnepek tájékán igyekszünk kreatív, nem mindennapi ételeket készíteni, most is bevetünk majd valami gasztro-nagyágyút.

Kellemes készülődést és hangolódást -aztán meg boldog karácsonyt! :)

2018. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!