Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mikor díszítitek föl a...

Kizcar kérdése:

Ti mikor díszítitek föl a házat\lakást/fenyőfát?

Figyelt kérdés

Ragaszkodtok a hagyományhoz és csupán december huszonnegyedikén, vagy már előbb, esetleg nem is díszítetek?

Ha díszítetek, akkor lakás vagy házat is, vagy csupán fát?



2018. nov. 23. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Házat már felfogom most a hétvégén díszíteni, de a fényeket csak elsején kapcsolom be.

Az oka, az, hogy köv 2 hétvégén nem leszünk itthon.


A fát, ha pont karácsonykor nem vagyunk itthon de az ünnepek allatt haza jövünk akkor elötte kb 1 héttel díszitjük.

Ha itthon vagyunk vagy 24-én vagy elötte. Mivel most elötte hétvége lesz, szerintem mi vasárnap már feldíszítjük, hétfön úgy is sok dolog lesz.

2018. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
A fát mindig előző nap, 23-án szoktuk feldíszíteni, így 24-ére már teljes a karácsonyi hangulat. A lakást az előtte lévő 1-2 hétben díszítjük fel.
2018. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

A házat december közepe tájékán szoktuk feldíszíteni. Előtte nem mert akkor már nagyon elviszi a hangulatot mire eljön a karácsony, meg alapból nem sok időnk van akkor ezekkel foglalkozni.

Annyit szoktam hogy december elején előveszem a díszeket és megnézem nincs-e megsérülve valamelyik, vagy ha esetleg pótolni kell akkor nyugodtan betudjam szerezni. A fényfüzéreket is mindig le ellenőrzöm, főleg a kültérieket hogy milyen állapotban vannak, mert volt már rá példa hogy szépen felraktam az ereszcsatorna alá, meg a féltető alá a garázs elé, és amikor végeztem vele és este felkapcsoltam akkor volt meglepetés hogy gyakorlatilag csak egyetlen egy szálon világítanak az izzók a 4 szál helyett. Akkor még nehezebb volt másnap átnézni az egészet ahol kiderült hogy 3 helyen is sérültek voltak az izzók, és mivel nem volt cserélhető, így házilag egy másik leselejtezett ugyanilyen típusú fényfüzér izzóval pótoltam ki forrasztással meg szigeteléssel hogy azt a szezont már kibírja.

Ebből tanulva minden évben előtte le ellenőrzöm és ha megtudom csinálni, megcsinálom, ha nem akkor veszek másikat.

Meg akkor szoktuk feltenni a más egyéb díszeket is.


A fát azt 23-án este szoktuk feldíszíteni, mert 24-én akkor sütés, főzés ezerrel mivel hozzánk szoktak jönni a szüleink, meg a tesóink is, mert a szűk családba egyedül mi lakunk kertes családi házba, és itt férünk el a legjobban. Persze akkor már anyámék átszoktak jönni segíteni, meg a húgom egyes dolgokat otthon süt meg mivel velünk szembe tömbházak vannak és ott lakik az egyik lakásba a párjával. A gyerekek 24-én reggel arra szoktak hazajönni hogy már áll a feldíszített karácsonyfa, mert mi 23-án elvisszük a párom szüleihez és ott is alszanak, egyrészt még meglepi nekik ez a dolog, másrészt így nekünk is könnyebb a készülődés, takarítástól kezdve a díszítésig minden.

2018. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Advent eslő vasárnapjára kirakok a házba pár díszt. Ugye az adventi koszorú az természetes és ezen kívül mèg néhányat. Utána hétről- hétre egyre többet. A fényeket december közepén szoktam kirakni és bekapcsolni. Az ablakokba is kerül fényfüzér illetve világító formák, és kintre az udvarra is.

A fát 23-án este szoktuk feldíszíteni, miután elaludt a lányunk. Így 24-én már karácsonyi hangulat van, illetve akkor már nem is lenne idő díszíteni, mert kezdődik a sütés-főzés, készülődés a vacsorához.

2018. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Most hétvégén, illetve jövő héten hétköznap díszítjük a házat, kívül-belül.

A fát 23-n éjszaka szoktuk a férjemmel, amikor a gyerekek már alszanak.

2018. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

A házat, udvart, advent első vasárnapján díszítjük.

A fát 24-én szoktuk, de az elmúlt 3 évben, amióta megszületett a kisfiunk, előre hoztuk 23-a estére. Idén talán már vissza tudunk térni a régi verzióhoz

2018. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Házat/lakást: advent első vasárnapja előtti csütörtökön vagy pénteken vagy szombaton.

A karácsonyfát advent 3. hétvégéjén vesszük meg, melyet 23-án díszítünk fel.

2019. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

November utolsó hetébe már felkapcsolom kint a ledet 16:00-kor és valamikor 22:00 automatikusan lekapcsol

Bent még nincs világitás de a héten valószínű hogy már lesz

Dec 24 meg a fát díszítjük

Azt ami a fán van csak kihúzni szoktam hogy ne villogjon éjjel

2021. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!