Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Most, hogy jön a karácsony,...

Most, hogy jön a karácsony, egyre rosszabb a kedvem, ti nem éreztek így?

Figyelt kérdés
Sajnos életemben először nem várom annyira a karácsonyt. Szomorúnak, leterheltnek, lelkileg elfásultnak érzem magam. Elszomorít, hogy a családom mindig veszekszik és utálkozik, és ez természetesen karácsonykor sincs másképp, sőt. Számomra a karácsony mindig egy varázslatos dolog volt, még a legsz.rabb élethelyzetben is ünnepi hangulatba tudtam kerülni, dekoráltam, és megteremtettem a hangulatot az egész ünnephez. Most viszont először vagyok úgy, hogy bárcsak valami lakatlan szigeten tölthetném az egész ünnepet, távol a sok veszekedéstől, utálkozástól, rossz hangulattól. Azt is észrevettem, hogy nem érdekel, hogy kapok-e valamit, de már az adás se annyira, pedig minden évben lelkesen készültem a meglepikkel (persze ennek most anyagi okai is vannak), nem érdekel a vásárlás sem, abszolút nem hoz lázba, sőt, taszít még a látványa is az egymáson taposó, ajándékok után rohangáló embereknek. Voltam Pesten a karácsonyi vásárban, minden évben elmegyek, ott sem éreztem jól magam, valahogy valami hiányzott. Csak annyi maradt meg az egészből, hogy az emberek degeszre zabálták magukat méregdrága ételekkel, meg tolongtak😀kicsit azt éreztem magamban, hogy 'Hová lett a karácsony szelleme'? Minden nagyon mű, és felszínes. Valahogy régen minden más volt. Szó szerint egy csoda volt, most meg egy nagy sz.ar az egész (tudom, sokaknak nem, nekem igen). Szóval semmi hangulatom az egészhez, pedig szeretném, hogy legyen, mert alapvetően mindig nagyon imádtam ezt az ünnepet, nem is értem, hogy hogyan savanyodhattam így be az utóbbi évben. Nyilván sok a probléma is, egyetemen is most végzek, sok a felgyülemlett feszültség. De inkább a családi rossz légkör, és a hangulat teljes hiánya miatt érzem most érdektelennek magam az ünnep iránt. Jelenleg az a tervem, hogy lesz.arok mindent, ha nem lesz minden patyolat tiszta, nem lesz 10 féle étel az asztalon az se érdekel, mert itt mindig azon problémázik a családom már ünnep előtt hetekkel, hogy Mit együnk, mikor lesz felnyalva a lakás, és ezen megy a cirkusz. Szerintem egész ünnepet átnetflixezem, meg kajálom, meg majd hallgatok karácsonyi zenét, az megnyugtat. Valaki más is érez hasonlóan?
2018. dec. 8. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki hasonlóan érzi, mert már nem arról szól, amiről kellene, de erről nem te tehetsz. Úgy írnék még valamit, de nem óhajtlak megbántani.


Na jó, mégis.


Saját magad megteremtheted úgy az ünnepet, amilyenre szeretnéd, függetlenül attól, hogy másnál milyen.

Érdemes megvenni az ajándékot már nyáron és akkor nem lesz tolongás érzeted, mert kerülöd a forgalmas helyeket.


Szóval a tanácsom, válts hitet vagy nemet.

2018. dec. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lisa39 válasza:
100%

Sok mindenben igazad van, és a karácsony már többnyire tényleg csak a féktelen ajándékvásárlásról szól, meg a rohanasrol, valahogy kezd elfelejtodni hogy a karácsony a szeretet ünnepe, ehelyett pedig arrol szól, ki tud nagyobb és drágább ajándékot venni a másiknak.

Viszont én mint szülő, szüleid helyzetet is átérzem, mivel egy szülőnek ez baromi megterhelo, mind anyagilag, mind fizikailag........ahhoz hogy finomakat tudj enni, be kell vásárolni és el is kell készíteni a karácsonyi menusort és süteményeket, amit már sok háziasszony 2-3 héttel az ünnep előtt el kezd sütni. Pluszban ott van még a takarítás,fenyőfa vásárlás, díszítés, ami ugyancsak idő és energia raforditassal jár. Ezek a teendők sok családban feszültséget szülnek, mivel valakinek meg kell csinálni! És általában az esetek 90%-ban a családanyákra hárul ez a nemes feladat, nem pedig a férfiakra..... és ezért van az,hogy sok nő,anya a háta közepére kívánja a karácsonyt!!

Ugyhogy amit tanácsolni tudok, az az, hogy légy megértőbb a szuleiddel, próbálj nekik segíteni,aminek szerintem nagyon fognak örülni, és így biztos vagyok benne, hogy kevesebb lesz a veszekedés, mert csökkentetted szüleid terhét!

2018. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó, igazad van, de én mindenben ki szoktam venni a részem aktívan! sütés-főzés-takarítás, még a fenyőt is saját kézben cipelem haza anyukámmal. Csak beszélni nem szeretek ezekről, meg problémázni, cirkuszolni, feleslegesnek tartom, elrontja a hangulatot. Meg ugye ennél durvább viták, veszekedések is vannak, nem csak ezeken megy.
2018. dec. 9. 11:22
 4/7 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm, hogy írtatok!
2018. dec. 9. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha családi gondok vannak, és az miatt van rossz kedved, az megérthető. Nálunk is volt olyan, hogy a nagyszülők és keresztapám (sajnos meghaltak) nélküli első 1-2 Karácsony nagyon rossz volt. Volt fenyőfa, meg egy kis kaja, de nem sok. Tényleg nagyon rossz hangulatú ünnepek voltak. Pénzünk is alig volt, ajándékokat sem kaptam. Tudom, hogy ez nem fontos, de nekem akkortájt 10-14 évesen még azért eléggé számított, hogy kapok-e valamit. Az utóbbi 2-3 Karácsony viszont már sokkal jobb volt. Megszoktuk (igen, sajnos bármennyire is durva kimondani, de ez van), a szeretteink hiányát, szerencsére az anyagi helyzetünk is sokkal jobb, és így sokkal nyugodtabban tudunk ünnepelni. Pedig csak szűk családi körben ünneplünk (szüleim és nővérem), illetve egyik nap szoktak átjönni nagynénémék (3 fő). Persze egy kis "ugatás" nálunk is szokott lenni, szerintem hót értelmetlen, és felesleges dolgokon, de nem vészes. Olyan már nem lesz, mint régen kis gyerekkoromban volt, hogy összejöttek a családok, és ebédtől egész estig egymásnál voltunk. Ettünk, ittunk... mi gyerekek játszottunk, a szülők nagy szülők beszélgettek, családi fotóalbumokat nézegettünk, meg ilyesmi... de azért az utóbbi néhány év talán visszahozott valamit a régi időkből. Sajnos más világ van már, ebben a rohanó világban sokkal kevesebb az örömforrás, én is tapasztalom. Nem sokára elvégzem az iskolát, és munkába fogok állni elvileg, sokat stresszelek dolgokon, de ez az ünnepi időszak egy kis megnyugvást és békét jelent számomra. Nem tudom mennyire válasz ez a kérdésedre egyébként. :D
2018. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval engem pont, hogy az ünnep zökkent ki a feszkós hétköznapokból.
2018. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nálunk is feszko lenne, valószínű engem is idegesitene a karácsonyi láz.

De így hogy a családommal minden okes(minden más tragikus az életembe szóval ne irigyeljetek) , elvagyunk stb és így várom és nálunk megvan ugyan az a karacsonyi hangulat meg minden mint gyerekkoromba. Semmi felszín semmi veszekedés, illetve nálunk sose az ajándék a lényeg mindennek örülünk.

2018. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!