Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért a legfinomabb szaloncukr...

Miért a legfinomabb szaloncukrokból van mindig a legkevesebb, a boltokban?

Figyelt kérdés

Évről-évre megfigyeltem, hogy a kevésbé keresett ízekből rengeteget, a sokak által kedveltekből pedig alig tesznek ki, 1-2 dobozzal?

Persze a finomak még hetekkel karácsony előtt elfogynak, a vackokat meg az ünnep után, féláron is alig viszik.

Kinek jó ez így???!


2018. dec. 8. 22:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg megkostoltam a bodzásat, de nem ízlett annyira.
2018. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A jó szaloncukrok drágák és kevésbé fogy belőle. Az olcsó ömlesztettet viszik jobban és ebben van ezért inkább a biznisz. A kereskedő tulajdonképpen magasról letojja milyen vacakot árul csak fogyjon rendesen.
2018. dec. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az fogy a leggyorsabban, ezért van belőle kevesebb.
2018. dec. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A hármassal kell egyet értsek. Ha túl sokat vesz/rendel belőle rajta marad, karácsony után kb senki sem vesz szaloncukrot, jövőre meg már nem lesz jó. Ha túl keveset rendel, akkor meg örül, hogy legalább sikerült eladnia. Nagyon nehéz eltalálni, hogy mi az igény. Egy kiskereskedelő.
2018. dec. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ez nem igaz, mert más termékkel kapcsolatban is igaz, amit ír a kérdező.
2018. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is az inkább, hogy fogy és azért nincs. Nem is mer berendelni belőle nagyon mert ha nem adja el a kutya se fogja ünnep után megvenni. Az olcsóbból meg szoktak venni az iskolák és egyéb intézmények is.


A legtöbb szezonális minőségi termékkel az a gond, hogy pl kiraknak 20 csomaggal a polcra. Jön az egyik család vesz 3-4 csomaggal, hogy legyen a családnak és a vendégeknek is. Jön a másik család az is vesz 4-5 csomaggal és mindjárt nincs meg lassan a fele se. Mert aki megteheti a drágább minőségit fogja venni.

De évközbe is ugyan ez megy mindennel ami kicsit jobb. De néha az akciós termékekből is. Láttam már olyan embert aki pl megvett vagy 15 zsugor vizet mert most volt akció. Utána jött be megint a boltba majd keresett megint valami akciós cuccot abból is feltankolt rendesen.

2018. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, de akkor pontosítani szeretnék.

Arra gondolok,hogy 1 márkán belül is vannak keresett és kevésbé keresett ízek.

Én pl. Bombonettit szoktam venni, mert bár egyre kisebb a súlya, minőségi és viszonylag megfizethető. Kedvenc ízem a mártott konzum, és még sokaké ez. A zseléset is sokan viszik, bár abból nekem a kimérős olcsóbb is megfelel. A lényeg az, hogy ebből a 2 ízből van mindig a legkevesebb doboz kitéve, de a kakaós-meggyes, túrós-citromos...stb. rengeteg, és ezek még január közepéig "fillérekért" kaphatóak. A héten rakták ki az itteni Tesco-ba a Bombonettit, kakaós, 20 doboz, túrós.. szintén, zselés kb.4 dobot, ebből már most alig van, mártott konzum pedig 2 doboz. A Spar-ban is hasonló a felállás. És nem hiszem, hogy később raknak még ki többet a finomakból, mert ez minden évben így megy.

2018. dec. 9. 11:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Csomo boltban nincs is minosegi csoki. Mullerben mar vannak es dragak is es sosincs kifogyva ;)
2018. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De akkor ilyen alapon a 38-40 es meret is a legkevesebb a noi ruha boltban - nyilvan azt viszik tobben... logika.
2018. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert abból veszik a legtöbbet, így az fogy el leghamarabb.
2018. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!