Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor fontosak az...

Karácsonykor fontosak az ajándékok?

Figyelt kérdés

Pár éve eléggé lecsúsztunk anyagilag, főleg a nyáron költözéskor, ma anyu azt mondta, hogy nem tud ruhákat, meg ajándékot is venni nekem karácsonyra, ezért válasszak. (Persze a ruhát választottam, mert már szakadt volt a kabátom és a cipőm, és ezeket fontosabbnak tartottam)

Viszont egy kicsit bánt, hogy idén se lesz ajándékom. Persze kapok cuccokat az évben, amiknek örülök, de az nem karácsonykor van...

Viszont azt is tudom, hogy a karácsony nem az ajándékról szól, ezért bűntudatom van amiatt, hogy még is akarok kapni valamit...

Félre értések elkerülése végett, nem sajnáltatni akarom magamat, csak leírtam a helyzetemet, mert nagyon rossz érzés, hogy "követelőzők" ugyan akkor tudom, hogy idén is borzasztó karácsonyom lesz, és már kezdem megutálni.

Próbálom megértetni magammal, hogy a szeretet a legfontosabb, de akkor is jól esne ajándék...



2018. dec. 10. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Korod?
2018. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Mindenki azt mondja, hogy a szeretet a fontos.Persze az is fontos, de amikor látod a másik arcán az örömöt, az még jobb érzés. Nem kell feltétlenül hozzá ajándék. Együtt vagytok, ebédet főztök, vagy mézeskalácsot süttök stb. A ruháidra meg kicsit vigyázz jobban, de koptasd el a cipődet, és akkor ajándékot is kaphatsz.
2018. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én szeretek adni és kapni is.

De az én anyukám inkább nem ment el fodrászhoz pl. csak hogy több ajándékot kapjunk:)

Ha a te anyud előbb költ magára mint rád akkor azzal nemtudsz mit kezdeni sajnos.

Majd ha dolgozni fogsz te se vidd túlzásba, és te is inkább Kolts magadra.


De (!!) ha tenyleg nincs penzetek akkor ezt meg kell sajnos értened. És gondolj arra más még ennyit se kap, más még finom vacsorát se kap..

Pl a szüleim gyerekkora szar volt.. De ők nagyon jó szülők, inkább nélkülöznek csak hogy nekunk jobb legyen. És ezt értékeljük is.

Pl anyu sajnálja magára a pénzt, már elhasznalodott a kabátja, de inkább nekünk vesz cuccokat pedig felnőttek vagyunk.. de én most vettem neki egy nagyon szép új kabátot karácsonyra.


De ha nem teheti meg anyukad tényleg, akkor adjátok egymásnak pl kézzel készített olcso ajandekokat.

2018. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megszokás, nem baj ha szeretsz ajándékot kapni, ki nem szeret? Én adni is szeretek, csináljatok valamit saját kút főből. Én minden ilyen meglepit nagyon szeretek, ezért is szeretek ajándékozni. Aki utálja ezt az egészet, az általában utál ajándékot adni, se érzéke nincs hozzá, se kreativitása, és nem olyan ajándékot ad aminek a másik örülne, ha ad, így nem érzi át az okozott öröm mámorát... amiben a szeretet mint matéria képviselve van. Úgy valóban semmi értelme. ;)
2018. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Engem is érdekelne a korod. Én 21 vagyok, még itthon lakom (egyetem). Nálunk rég nem az ajándékozásról szól a karácsony (lehet túl sablonos lesz xD). Összejön a család, beszélgetünk, kártyázunk, iszogatunk. Nem veszünk semmit egymásnak, feleslegesnek érezzük.
2018. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a kérdés mi számít neked ajándéknak. Ha csak a nagy dolgok: tv, számítógép, roller, bicikli, stb., akkor tényleg meg kell értened, hogy a jelen anyagi helyzetben választanod kellett, és a ruha fontosabb volt. Egyébként számomra egy szép kabát, cipő is nagy ajándék, és sokba is kerül, még a márka nélküliek is, ha kicsit is jó minőség. Viszont ha örülni tudsz az apróságoknak is, akkor miért ne kaphatnál valamit? Pl. egy tollat és egy kis noteszt vagy hasonló, pár száz forintos apróságot? Idén én sem tudok komolyabb ajándékot venni a gyerekemnek, mert le kellett cserélni az ágyát, és egészségügyi okokból komolyabb gerincvédőset kellett venni, de három-négy apróságot fog kapni meglepetésül. Mellesleg nem számít semmire, mert tudja, hogy az ágy drága volt, és most szállították ki pár napja, azt mondtam, ez a karácsony. Lehet, hogy egy apró meglepetéssel anyukád is készült...
2018. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

A ruha is ajándék, főleg szegényen és tényleg nem az számít, de azért persze jó.

Viszont TE azért adsz ajándékot? Mert a saját ajándékodat siratod, de a másik oldalról nem írtál.


A karácsony nem attól borzasztó, hogy nem kapsz "igazi" ajándékot. Tudnék mesélni. Nem mindenki érzi a szeretetet karácsonykor, én egyszer még éheztem is (anyám idegesen sütött-főzött a konyhában s mikor kióvakodtam valami ételért, leüvöltötte a fejemet. hát aznap nem ettem, csak éjjel egy kis kenyeret vagy valamit. másnap arra ébredtem, hogy egyedül vagyok, mert anyám elment a rokonaihoz. akik nekem is a rokonaim, de ez mindegy. amúgy egész jó anya volt, de voltak ilyenek is néha. legérzékenyebb tinikoromban voltam épp, nem volt poén).


Én már jóval idősebb vagyok, mint te, már megtanultam értékelni mindenféle ajándékot. Bár ebben mindig jó voltam. Ceruza+jegyzettömb, száraz macskaeledel vagy kesztyű? Én maradéktalanul örülök mindegyiknek karácsonyra :D Mondjuk ezek nekem hasznosak is.

2018. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, karácsonykor az ajándékok is fontosak. A meglepetés ereje, a gesztus, ami kifejezi a gondoskodást, a rád gondolást, a törődést.


De az anyukádat is meg lehet és kell érteni: ha limitált a keret, nincs mit tenni. Ilyen esetben lehet jó ötlet az, ha a családtagok nevet húznak, és mindenkinek készíteni kell valamit, aminek a másik örül.


Mert vannak olyan dolgok, amik nem vagy csak minimális pénzbe kerülnek, és megmarad az ünnepi ajándékozás varázsa is.

Pár tipp:

-100-300 ft-os könyvek az antikváriumban

-kuponfüzet, amit be lehet váltani a másik helyett elvégzendő takarításra, mosogatásra, főzésre, arra, hogy elkísérjen futni vagy egyéb szívességre

-ha van kevés pénz rá, akkor lehet a másiknak készíteni apróságokat, ha szereti: jópofa textiltáskát pl.

-gasztroajándék: pl. üvegben muffinpor házilag, rétegezve filléres dolog


Mindenkinek van valami, aminek örül és nem kerül pénzbe.

2018. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

2. Mártír-anya gyár?

Nem jobb, ha elmegy fodrászhoz, szépnek érzi magát (esetleg apa is szívesebben megpuszilgatja így Szenteste éjjelén), a gyerek meg eggyel kevesebb drága és felesleges tárgyat kap?

Nem a gyerek a család közepe, még ha ma ezt hiszik is.


Kérdező, kérd meg az anyukádat, hogy lepjen meg valamivel az öröm miatt. Mondd meg neki, hogy max 500 forint legyen.

Teljesen jogos a vágyad a meglepetésre, làtszik, hogy nem önzés vagy kapzsiság van a háttérben.

2018. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9# ezen jót mosolyogtam xd(2. vagyok)


35eve nagyon szép és jó házasságban élnek, és így is szívesen megpuszilja minden reggel apukám mielőtt elmegy dolgozni akar jó a haja akár nem, akár karácsony van akár nem;)

Es halisten karácsonykor se azzal van elfoglalva hanem hogy MINDEN gyereke és unokája ott lesz velük(nem csak karácsonykor).


Mellesleg ha az ember nemtud elmenni fodrászhoz vagy nem megy el, akkor megtudja magának otthon csinálni, bár amelyik nő akkora szerencsétlen hogy egy hajat se tud elkészíteni karácsonyra az vessen magára..

2018. dec. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!