Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mondjam el a szüleimnek?

Mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Ausztráliában élek a férjemmel. Több mint 5 éve nem voltunk Magyarországon. Idén hazamegyünk. Senki nem tud róla csak egyedül a bátyám, hogy december 24.-én este hazamegyünk. A bátyámtól most tudtuk meg,hogy a szüleim nem otthon töltik a szilvesztert, hanem a barátokkal töltik. 2 naponta beszélünk, márt nagyon nehéz visszatartani, hogy párnap múlva találkozunk, hiszen tavaly karácsonykor találkozunk utoljára mikor ők voltak nálunk. 25.-én a nagymamámékhoz mennek ebédre. ott együtt lesz mindenki, a másik nagymamám, tesómék és a szüleim. Arra is gondoltunk, hogy mi lenne, ha akkor mennénk haza. Vagy mondjuk el nekik, és akkor együtt töltenénk a szentestét. Mert akkor biztosan nem mennének a barátokhoz.

Illetve egy nagy bejelentés is lenne, hogy kisbabánk lesz. Ha 25.-én találkozunk először akkor mindenkinek mondjuk el, vagy majd először a szüleimnek utána mindenkinek?


2018. dec. 17. 13:28
 1/6 anonim válasza:
86%
Figyelj, szerintem karácsonykor, illetve szilveszterkor és két ünnep között nem illik csak úgy váratlanul beállítani. Kellemetlen tud lenni. Mindenki süt, főz, családnál, barátoknál van, illik előre bejelentkezni még családon belül is. Szerintem beszéld meg velük, hogy mikor szeretnétek menni. Én mindenkinek egyszerre elmondanám a babát, ha már együtt lesz a család.
2018. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek mondd el minél előbb, hiszen a vendéglátó házaspárt is értesíteniük kell (szenteste vagy szilveszter? te szilvesztert írtál, nem mindegy!)

A szüleid többet érdemelnek, tudasd velük, mikor érkeztek, őket nem kell meglepni, hadd örüljenek a jöveteleteknek.

A nagy újságot a szüleidnek 24.-én mondanám el, a családdal 25.-én közölném, amikor találkoztok..

2018. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 24. szentestét a szüleim a barátoknál töltik. 25.én közösen a család.
2018. dec. 17. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha elmondod a szüleidnek, mert kellemetlen szituációt szülhet az, ha váratlanul betoppantok. Ez a szituáció persze nem azért van, mert nem szeretnek titeket. Nem erről van szó.

Abból lehet kellemetlen szituáció (főleg, ha hajlamosak rá), hogy mivel egyáltalán nem készültek úgy, hogy jöttök, így úgy érezhetik esetleg, hogy nem készültek fel.


Értem a szándékotokat, csak a meglepetés erején kívül ennek is meglehet a hátránya.

2018. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ismered a szüleidet és tudod, hogy ennek a meglepinek örülnének:) én úgy gondolom, hogy ha felnőtt emberek szülei ausztráliába repülnek látogatóba, biztos nem konzervatív, szigorú elvek szerint élő emberekről van szó, lazák, bevállalósak lehetnek ennek tülrében pedig szerintem belefér egy ilyen meglepi:) (a saját családomból indulok ki) ketten mentek (+a baba) nem igényeltek hatalmas előkészületet. Más lenne a szituáció, ha egy 4fős család lennétek, de sok jó ember kis helyen is elfér, lepjétek meg őket nyugodtan:) én 25-én mennék a közös családi ebédre:) szerintem elmondhatod mindenki előtt a babát:)
2018. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bar én már későn írok szerintem de ha olyanok és ezt neked kell tudni szerintem nagyon is örülnének. Én legalábbis :)


Aki a sütése főzést nyűgként éli meg azt csak sajnálni tudom. Mehettek étterembe is akar ha elég rugalmasak.:)


Majd ird meg hogy mi volt !

2018. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!