Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan oldjátok meg a karácson...

Hogyan oldjátok meg a karácsonyi főzőcskézést?

Figyelt kérdés

Ötletgyűjtés céljából olvasgattam itt, hogy mit készítenek mások az ünnepre.

Én kicsit időzavarban vagyok, mert még 23-án is dolgozom.

Akik 5 féle főételt és 14 féle süteményt készítenek, hogy csinálják? Mikor kezdenek el készülődni? Szabadságon vannak, már az ünnepek előtt? Vagy hogy osztják be az idejüket, hogy a takarításra és a főzésre is jusson idő?


2018. dec. 20. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Az a titok hogy nem stresszelunk ra.

Nemkell annyi felé kaja és süti.. Minek?!


Bár nyilván egyszerűbb annak akinek van egy kis segítsége.

Nalunk anyu főz én be segítek. Megbeszéltem vele hogy vasárnap már álljunk neki, így hétfő délelőtt már "csak" a rántott húst kell panirozni és sütni.

Egy fajta leves lesz

Két-három főétel

2018. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Véletlen elkuldtem


2 fele suti

2 fele köret

2018. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Amit szeretnénk enni azt főzök. Minek annyi ételt és sütit csinálni?

Régebben csináltam sokfajta kaját és a 3/4-de került a kukába .

Annak mi értelme van hogy eszitek 3-4 napig és magyarán mondva a pénzedet dobod ki a kukába-

Inkább rakd félre 24-én mákos gubát csinálok meg húslevest 25-én fasírtot salátával 26-án meg kocsonyát ennyi.

2018. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Például előre készüléssel.

Számtalan sütemény hetekkel előre elkészíthető vagy fagyasztható.

Az ételek nagyrésze szintén fagyasztható készen vagy összeállítva, és aznap csak be kell tenni a sütőbe.


Ennek megfelelően lehet összeállítani a menüt. Pl. pogácsa hetekkel korábban és be a fagyasztóba vagy ha nincs hely, akkor nem kelt sós, hanem sptangli, az hetekig elvan lezárt dobozban. Bejgli, zserbó, mézeskalács, isler, linzer is eláll.


További nagy titok, hogy a családban nem egy ember készül, nyilván, hanem minimum ketten sütnk, főznek takarítanak.

2018. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Valahogy úgy alakult, hogy két napig reggeltől estig családi összejövetel lesz nálunk. Bejgliről nem is álmodom, mert ahhoz idő kellene :)

Előre készültem pár dologgal, pl. a nagy adag töltött káposzta már a mélyhűtőben van. Egyik hétvégén nekiálltam töltögetni és az már kész van.

Szóval akkor szerintetek nem ciki, ha a menü jó részét a mélyhűtőből veszem elő? Egy ismerősömmel beszéltem, aki megdöbbent azon, hogy fagyasztóból kiolvasztott töltött káposztát akarok a vendégeimnek adni :)

Gondoltam megkérdezem tőletek, hátha valaki ismer olyan szabályt, hogy az álmoskönyv, vagy etikett szerint nem szabad fagyasztott étellel kínálni a vendégeket :)

2018. dec. 21. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

5

Nézd, az ismerőseid valószínűleg azok az önbizalomhányos, bizonyítási kényszeres nők, akiknek az aznap főzött étel adja az önértékelésük gerincét, és azt valami előnynek, érdemnek tartják.


Ne foglalkozz velük!


Egy szabály van az életben: nem szabad magad kizsigerelni. Majd ha HTB leszel, akkor frissen főzöl mindent mindig. Addig viszont feltalálták a mélyhűtőládát ;)


Gondolom, okos ismerőseid még soha nem adtak vendégeknek olyan húsból ételt, ami fagyasztva volt valaha, vagy mirelit zöldséget sem használtak, sőt, maguk kopasztják a csirkét a gangon a negyediken ...


Úgy oldd meg, ahogy neked kényelmes. Pont.


És boldog karácsonyt! :)

2018. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősömmel beszéltem, aki megdöbbent azon, hogy fagyasztóból kiolvasztott töltött káposztát akarok a vendégeimnek adni :)

Gondoltam megkérdezem tőletek, hátha valaki ismer olyan szabályt, hogy az álmoskönyv, vagy etikett szerint nem szabad fagyasztott étellel kínálni a vendégeket :)"

Az álmoskönyv szerint nem kell bejelenteni, hogy le volt fagyasztva! ;-)

2018. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Nincs 5 főétel és 14 sütemény:D

Sült hal lesz krumplival + beigli + mézes sütemény + 3 másik süti (de ezekből adok is idősebb rokonoknak / ismerősöknek, akik már nem tudnak sütögetni) A két ünnep között lesz töltött káposzta, újévkor meg lencsefőzelék csülökkel.

2. Tegnapig az ajándékokon kívül sehogy sem álltam (bár pár élelmiszert már vásároltam). Ma vettük a fát, és ma vettük meg azt az élelmiszert, amit még kellett.

3. Én mindig 23-át szánom rá a süteményekre, illetve a mézes tésztáját ma gyúrom össze, talán valamelyik süteményt megcsinálom mellé.

4. Ma takarítani fogok, és bár rendezkedni is akartam, annak a nagy része valószínűleg elmarad, inkább csak a szokásos takarítás lesz.

2018. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi nagyon egyszerűen megoldottuk: rendeltünk az étteremből karácsonyi tálat. :D Nyolc személyes tál, hárman leszünk, szóval két napra bőven elég lesz, szerintem még karácsony után is azt esszük majd. Karácsonyi édességeket, süteményt meg kaptunk ajándékba szorgoskezű rokonoktól, ismerősöktől, úgyhogy azt sem kell csinálni, már hetek óta dobozokban áll az összes. :D


Amúgy nem értem, hogy minek kéne bármekkora családi összejövetelre 14 féle sütemény?? Bőven elég, ha van kettő fajta: egy édes meg egy sós. Ha olyan sok vendég jön, akkor biztos lesz köztük olyan, aki hoz magával extra kaját, sütit. Ha meg kevesen lesznek, akkor úgysem esznek meg több mint egy tucatnyi tálcányi süteményt!

2018. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#6-os, köszönöm szépen, nagyon jót nevettem :)

A munkahelyemen beszélgettem egy ügyféllel, aki már egy hete elkészült minden előkészülettel, új ruhát vett szentestére, én meg elmeséltem neki, hogy lefagyasztottam a töltött káposztát. Azt mondta, hogy a vendégek megérdemlik azt, hogy friss étellel kínáljuk őket, nem illik felmelegített ételt adni :)

2018. dec. 22. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!