Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mik az éjféli misén a szokások?

Mik az éjféli misén a szokások?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni szenteste az éjféli misére de nem vagyok megkeresztelve sajnos amit én bánok de így alakult. Valaki leírná mire kell figyelni mik a szokások a templomban(római katolikus) a belépéstől kezdve gondolok itt a kresztvetés meghajlás vagy térdre ereszkedés mise alatt mikor kell térdre ereszkedni felállni stb....

2018. dec. 21. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Az is egy mise, csak ünnepélyesebb.

Amit érdemes, magaddal vinni a lucaszéket. Arra ha felálsz, látni fogod a összes boszorkát.

2018. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
19%

Mi rendszeresen járunk és mindig tartjuk a régi hagyományokat az éféli misén.

Illik ünneplőbe felöltözve menni, legjobb a frakk, fehér csokornyakkendővel és spanyolövvel, de ha ez nincs akkor egy egyszerű öltöny is megteszi. Lényeg, ne farmerba vagy mackómelegítőbe menny oda.

Mikor belépsz a templom, bazilika, kápolna bejáratán, tégy le egy párnát, amire letérdelsz és illik a padlót megcsókolnod. Ezt manapság már kevesen tartják divatba.

A mise alatt körbe küldenek egy ágytálat, amibe aprópénzt vagy nadrággombot szoknak dobni. Az aprópénznek és a nadrággombnak is szimbólikus jelentése van. A szegények megsegítése az aprópénzzel és a szegények felruházása szimbóluma a nadrággomb, tehát mindkettőt illik beledobnod.

Továbbá illik egy üveg borral érkezni, amit a mise alatt üvegből illik kortyolgatni, ennek a jelentése hogy Jézus utolsó vacsoráján a 12 zsoltár üvegből ittak a borból.

Ha kérdésed van még, szívesen válaszolok.


Keresztényi szeretettel: felebarátod.

2018. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
53%

Attól egy fikarcnyilva nem leszel jobb ember, hogy egy teljes év alatt egyszer betolod a képed a teplomba, akkor is arra retkes éjféli misére!


Keresztényi szeretettel: felebarátod (:

2018. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mtxaudio válasza:
40%
Ne higgy el semmit amit a templomban mondanak! Az egész kereszténység és a hit egy nagy átverés, hazugság!
2018. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit ide írtak az mind ostobaság!

Ugyanolyan mise mint a többi.

Szokott az elején pásztor játék lenni.

Öltözz ünneplőbe, de jó a farmer is..

Nem kell csokor nyakkendő.. Se semmi spanyol öv de még herlitz öv sem....

A lelkedet készitsd fel rá először.

Érdemes lenne meg keresztelkedned.

Nezd a többieket. És tudod mit csinálj. Nyugi. Ülj hátra ne előre.

Én tök feketébe szoktam akkor menni..

De mindegy

A lelked készitsd fel rá!

2018. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Boldog karácsonyt mindenkinek.

Aki pedig a "nem leszel jobb embert írta":

Nem is azért szeretnék elmenni egyszerűen csak jól esne, voltam gyerekként és nagyon szép és meghitt volt. Csak akkor sem tudtam mikor mit kell csinálni és kicsit szégyeltem magam.

2018. dec. 23. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!