Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek mennyi időbe telt a...

Nektek mennyi időbe telt a karácsonyi vacsora elkészítése?

Figyelt kérdés
Csak a vacsora
2018. dec. 24. 19:52
1 2
 1/19 anonim válasza:
79%

4 főre anyukám egyedül összedobta 1 óra alatt,de ez szegényes vacsora volt,csak hogy meglegyen az ünnepi hangulat.

Egy hatalmas nagy ebédre készülünk inkább,na azt szervezzük már 3 napja,a leves és a sütemény előre készült,a frissen sülteket ketten fogjuk készíteni,és jelenleg azon törjük a fejünket,hogy lesz kész minden a rendelkezésre álló 5-6 órában.

2018. dec. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Addig amíg elmentem érte. Változatos, finom kaját kaptunk jó áron- őszintén nem tudom hogy hoztak ki ennyi mindent abból a kis pénzből. Én meg nem pocsékoltam az időm a főzéssel, volt más dolgom is.
2018. dec. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
39%
Nalunk nincs karacsony. Muszlimok vagyunk.
2018. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
eszünk amit máskor, nem szrozunk ilyenekkel
2018. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

0

Anyumnál karácsonyozom, volt amit rendelt, csinált levest, holnap meg halat sütünk. Bevásárolni segítettem, meg mosogatni. Jövőre meg szulinapján viszonzom, hozok ételt.

2018. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Hurka, kolbasz sutes az olyan 1,5 ora (betenni 5 perc neha szurkalni, forgatni), kozben zoldsalata osszesobasa az ugy mindenestul olyan fel ora. Kenyer volt meg hozza.

A sutemenyek na az hosszabb volt. Zserbo 2 ora, bejgli fel napos program, de ezeket egy nappal korabban megcsinaltam.

Holnap lesz majonezes salata keszites az olyan 3/4 ora. Ha fozunk halaszlevet akkor az azert biztos mindenestul eltart egy delelottnyi ideig.

Halat is majd sutunk még de az is csak fuszerezes es betoljuk a sutobe.


Iden a toltottkaposzta es a husleves kimarad, inkabb pihenunk, filmezunk:-).

2018. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
92%
Nekünk kb egy óra, elképzelni nem tudom mit stresszel ennyit sok ember ezen.
2018. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem stresszelek. Szeretek főzni. Máskor is ha jön a család szépen megcsinálom csak most olyat amit ilyenkor szokás.

Marha leves volt. Azt tegnap megfoztem. Töltött káposzta, rizibizi, rántott hús. Az egészet elkezdtem 9kor kb és délre megvolt. Igaz volt segítségem. A sütiket már a múlt héten elkészítettem.

2018. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Előre rendeltünk étteremből. Gyorsabb, olcsóbb, kevésbé stresszes, több idő marad egymásra.
2018. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

45 perc kb

Halat és krumplisalátát készítettem két főre, de dupla adagot, direkt, hogy holnapra is jusson belőle. Tehát olyan, mintha 4 főre készült volna.

A hal fagyasztott, panírozott halfilé volt, tehát semmi munka nem volt vele, csak betenni a sütőbe, megforgatni párszor.

A krumplisalátát illetően pedig vettem egy nagy doboz kész krumplisalátát. Ami nekem úgy, ahogyan árusítják ehetetlen, olyan sok majonéz van rajta. Ezért mindig hozzákeverek jó sok krumplit, ami már meg van párolva természetesen, és egy konzerv zöldborsót.

Van mellé vegyes savanyúság, befőtt, ki mit szeret.

Süteményt sosem sütök, ha kell bármilyen édesség, süti megvesszük. Most is így történt.

2018. dec. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!