Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van olyan itt, akit inkább...

Van olyan itt, akit inkább kimerítettek az ünnepek, nem pedig feltöltöttek?

Figyelt kérdés
Elnézve a környezetem női tagjait, szerintem nekik inkább sok fáradtságot és munkát jelentett a Karácsony is és az Újév is, nem pedig lelassulàst, feltöltődést, pihenést. Ott van ugye az ajándékok, a díszítés és a dekoráció megvàsàrlàsa, az ajándékok becsomagolàsa és akkor még az ételek és italok beszerzéséről, valamint az ünnepi menü elkészítéséről nem is írtam. Plusz ott van a takarítás, ablakpucolàs, fenyőfa díszítés és még sorolhatnám. Lássuk be azért, hogy ebben az időszakban a nők sokkal jobban le vannak terhelve, mint a férfiak. Én mondjuk segítettem a páromnak abban, amiben tudtam, például a fát én hoztam haza és a halat is én készítettem el. Szóval van közületek olyan, akinek nem igazán a pihenésről szóltak az ünnepek?

2019. jan. 4. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Fizikailag lefárasztott, az igaz, de lelkileg feltöltött. Mindent együtt csináltunk, így nem éreztük azt, hogy "de szívás":D Inkább azt éreztem (épp tegnap), hogy most kellene pár nap pihenés:D Pedig nem csináltunk "nagy ügyet" semmiből - és mivel a december amúgy is húzós volt, még annyit sem tettünk mint máskor. Pl. a karácsonyi dekor az adventi koszorú kivételével elmaradt. A karácsonyi / újévi ételekből nem csinálunk gondot. Süteményeket persze sütöttünk, az fárasztó volt, de élveztük (csinálni is, megenni is).
2019. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Engem mint mindig, kikészített. Túl sok inger ért, lemerültem. Pedig én nem voltam vendéglátó.
2019. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Engem minden évben kimerít.Minden nap dolgoztam 8-17-ig.Alig tudtam beszerezni ajándékokat, fenyőt, menühöz valókat.Nem volt rá időm.Még 24-én is dolgoztam délutánig.Innentől kezdve mint egy elmebeteg csináltam mindent, amit leírtál a kérdésedben.

10 tagú családra.Süteményben volt segítségem, meg vásárlásban.De a Karácsony első napja is ezzel telt.2 napján meg jött a család, reggeltől estig.27-én reggel munka.Szóval teljesen kimerültem fizikailag és lelkileg is.

Tavaly máshol dolgoztam, Karácsony előtt pár nappal kivettem szabit, és nem dolgoztam csak január 6-tól.Az jó volt, beosztottam az időmet, pihenésre is jutott bőven.

2019. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egész évem pokol volt, de legalább a karácsony nyugisabb.

Most úgy tűnik fizetem az árát, beteg lettem.

2019. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Sajnálom, remélem azért a Húsvétod nyugisabb lesz!
2019. jan. 4. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem készített ki. Ajándékozni szűk családban szoktunk. December elejére már be voltak csomagolva. Főzni máskor is szoktunk. Nem sütünk 10 félét, 1-2 is bőven elég. Takarítani is szoktunk egész évben. Volt bőven idő pihenni.
2019. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még tanulok, úgyhogy csak vizsgákra kellett készülnöm, dolgozni már nem dolgoztam akkor. Szokásos "miért létezem" életérzés, de a rokonoknál legalább kellemes volt. A családban sem szakadt meg senki az ünnepi készülődésben szerencsére.
2019. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:A Húsvétot régen szerettem.Aztán elkezdtem utálni, mert terhes volt a nagy jövés-menés locsolás, legalábbis nálunk sok volt.Majd fokozatosan elmaradt a sok locsoló.Mára csak a szűk családtagok jönnek.Ez már így jó.

A Húsvétból már nem csinálok nagy ügyet.Ünnepibb kaját főzök,kis kínálnivaló és kész.

2019. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!