Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van más is aki nem igazán...

Van más is aki nem igazán szereti a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Gyerekként tök jó volt ajándékokat kapni, aztán volt hogy megszorultunk, talán kamaszkorom elején lehettem már, aztán le lett tudva annyival hogy nagy vagy, megérted hogy nincs semmi extra ajándék. Aztán ez így is maradt. Még a kortársaim kapták a drága telefont számítógépet frászkarikát, addig nekem be kellett érnem ennyivel. Aztán meg már á úgy is van keresetem, tudok magamnak venni amit akarok. Hát persze, ennyi erővel minden nap karácsonyt csinálok magamnak, de az nyilván nem olyan. Nyilván most se vet szét minket a pénz, de azért nincsenek napi anyagi problémáink. De karácsonykor max apróságokat ajándékozunk, amitől én tök kínosan érzem magam és feszengek, mert azt érzem hogy tele vannak a boltok, mindenki veri el a pénzét, mi meg ilyen földönfutók vagyunk...
2019. máj. 27. 23:09
 1/10 anonim válasza:
97%
Tudom, hogy a mostani időjárás nem éppen a május végét idézi, de ezt leszámítva nem túlzás ilyenkor karácsonnyal kapcsolatos kérdést kitenni?
2019. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy neked a karácsony az ajándékokról szól(na). Pedig rohadtul nem az a lényeg.
2019. máj. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a grincs. :)
2019. máj. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Én pont az ajándélozást utálom a karácsonyban. Mit nem adnék érte, ha nem azt lesné az összes idióta rokon, hogy kinek mekkora értékű ajándékra tellett, hogy "bezzeg a Józsika 3ezer Ft-ért kapott ajándékot a nagymamától, a Béluska meg csak 2990-ért", hanem csak úgy, "csendben" szeretnénk egymást, társasoznánk vagy filmet néznénk, vagy csak úgy beszélgetnénk, pénz- és politikamentesen, és senki sem rúgna be, csak narancslevet innánk, és... Istenem, nem lehetne, hogy a karácsony ne az ajándékokról szóljon...???
2019. máj. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lilla64 ***** válasza:
91%

Nekem a Karácsony nem az ajándékozásról szól,annak ellenére szeretem.

Amúgy most Pünkösd jön.

2019. máj. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
12%

Hasonlóan érzek. Kövezzetek meg, szerintem a mai világban a karácsony igenis az ajándékokról szól. Ez az egyetlen dolog, ami elválasztja a többi családi összejöveteltől.


Régen imádtam, alig vártam egész évben, hogy most vajon mit hoz a kis jézus, hogy végre most talán lesz valami új dolog (mert egész évben még zsebpénzt sem kaptam amúgy). De ma már csak púp a hátamon. Egyik évben egyszercsak meg lett mondva, hogy mostantól ne várjunk semmi ajándékot. Azóta már inkább maradnék otthon, semmi különös, semmi izgalom nincs az egészben. Unalmas, és sajnos igenis azért irigy is vagyok másokra. Főleg a tudat mellett, hogy keret is lenne rá, és évközben sem kérek semmit mellette, más hasonló korosztályú rokonokkal ellentétben, akiknek azért néha becsusszan egy európai körút "saját keretből" (értsd: a kaját saját pénzből veszik). Persze lehet, hogy az én hibám, hogy pofám sincs kérni, de akkor is.

2019. máj. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Én utálom, mert alapból gusztustalanul jópofizik, egymás háta mögött meg szidja egymást majdnem az egész család, de karácsonykor ez tízszeresen jön elő mindenkiből.

Az ajándékozástól meg kb 12 éves korom óta agyvérzést kapok, adni és kapni sem szeretek ja meg persze nálunk is megy a farokméregetés, hogy ki vett többet, nagyobbat, drágábbat stb. Már jó pár éve megbeszéljük minden egyes alkalommal, hogy ezentúl csak a kicsi unokatesóim kapnak ajándékot, más nem, de anyám betegesen ragaszkodik ehhez ahelyett, hogy bevásárlási, találgatási cirkusz helyett szép nyugodtan eltőltenénk egymással egy estét. Ja hogy nálunk ez sem opció, mert vágni lehet a feszkót 10 perc után:) remek.

2019. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem kedvelem már. Megszűnt minden varázsa, egy szürke, hideg és sötét időszakban van, ami előtt ráadásul elég kemény a hajtás, utána pedig még messze van a tavasz.


A húsvétot ebből a szempontból jobban kedvelem, számomra az az igazi "fény ünnepe", mert általában összekapcsolódik a jó idővel és a napsütéssel.

2019. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van. A jehova tanúi :D.
2019. máj. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem az fojt meg, hogy karácsonyi dolgok mennek a tvben, itthon vagyunk, maga a hangulat, mert nem vagyunk jó család, az az igazi. Hiába van pénzünk,nem veszünk egymásnak semmit. Nekem nem jelent semmit, és rossz, mikor valaki megkérdi, mit kaptam, mert semmit. Szóval a családi ünnep a család hiánya miatt rossz.
2019. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!